JustPaste.it

Liposukcja

Liposukcja - czyli usunięcie niechcianego tłuszczyku - staję się ostatnio hitem.

Liposukcja - czyli usunięcie niechcianego tłuszczyku - staję się ostatnio hitem.

 

Liposukcja

Liposukcja ultradźwiękowa czy chirurgiczna ?

Liposukcja to usuniecie bądź zlikwidowanie niechcianej tkanki tłuszczowej, która nas oszpeca, deformuje nam sylwetkę a także niepotrzebnie zwiększa wagę naszego ciała - co z kolei obciąża stawy i również niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, zarówno to fizyczne jak i psychiczne. I choć sama liposukcja nie zastępuje tradycyjnego leczenia otyłości polegającego na ograniczeniu spożywanych kalorii w połączeniu z odpowiednimi ćwiczeniami fizycznymi, to zabieg ten pozwala na usunięcie z wybranych obszarów (brzuch, talia, uda) tkanki tłuszczowej, która nie poddaje się leczeniu zachowawczemu. Wyróżnić możemy dwa rodzaje liposukcji : liposukcję chirurgiczną i liposukcję ultradźwiękową. Zaznaczyć tu należy, że ani jedna ani druga liposukcja nie ma na celu odchudzania pacjenta, lecz dopasowania jego sylwetki do jego oczekiwań. Tkanka tłuszczowa jest rozmieszczona w różnych okolicach, zależnie od płci i wieku. Na jej ilość ma wpływ wiele czynników zaczynając od niewłaściwej diety a kończąc na braku ruchu.

Partie ciała najczęściej poddawane liposukcji:

  •     dolne części pleców
  •     brzuch
  •     pośladki
  •     uda
  •     łydki
  •     ramiona

 

Liposukcja chirurgiczna.

Liposukcja chirurgiczna to najzwyklejszy zabieg, czy też operacja, dla której konieczna jest wizyta w szpitalu czy klinice a także pobyt na oddziale. Podczas tej metody poprzez niewielkie nacięcia wprowadzana jest specjalna rurka (sonda), połączona z aparatem ssącym. Poruszając ją w różnych kierunkach chirurg precyzyjnie usuwa kolejne warstwy tkanki tłuszczowej redukując jej nadmiar i modelując poszczególne okolice ciała. W zależności, od partii ciała poddanych zabiegowi, dostajemy znieczulenie ogólne, czyli narkozę, bądź miejscowe. Wynika to z faktu, iż zabieg ten jest bolesny. Dodatkowo, po zabiegu, przez jakiś czas utrzymuje się opuchlizna a także bolesność miejsc poddanych liposukcji. Nie ma więc co liczyć, że już na drugi dzień wyskoczymy do miasta w spódniczce mini. W pierwszej dobie po operacji można też spodziewać się wycieku płynu z nacięć, poprzez które była wprowadzana sonda. Płyn ten jest wchłaniany przez specjalny opatrunek. Zaraz po operacji zakładany jest też specjalny strój uciskowy, który ogranicza obrzęk i pozwala na lepsze uformowanie się operowanych okolic ciała. Strój taki trzeba nosić od 2 do 4 tygodni gdyż tyle trwa proces wchłaniania obrzęku i przebudowy tkanki tłuszczowej. W związku z tym na efekty trzeba będzie trochę poczekać. Plusem liposukcji chirurgicznej jest to, że jest to jeden zabieg a i efekty są bardzie spektakularne jak po liposukcji ultradźwiękowej.

Liposukcja ultradźwiękowa.

Liposukcja ultradźwiękowa różni się od tradycyjnej liposukcji tym, że nie narusza integralności skóry - i to jest podstawowa różnica miedzy tymi metodami. Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia ponieważ jest całkowicie bezbolesny. Jedyny odczuwalny dyskomfort to dźwięk pracującej głowicy wysyłającej ultradźwięki a skutkiem ubocznym może być delikatne zaczerwienienie. Ta metoda polega na rozbijaniu tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków czyli bez nacinania skóry, bez znieczulenia i bez pobytu w szpitalu czy klinice. Na zabieg taki można udać się przed pracą, po pracy czy w wolnym czasie. Jedynym wyznacznikiem tego, iż wykonano zabieg liposukcji ultradźwiękowej może być ciemniejsza barwa moczu. Wybranie tej metody prowadzi do rozbicia komórek tłuszczowych za pomocą ultradźwięków a to redukuje ich ilość. Uwolniony z tkanki tłuszcz i toksyny są usuwane z ciała na kilka sposobów - poprzez gruczoły potowe, układ limfatyczny i naczyniowy. Ogólnie rzecz biorąc wszystkie produkty zabiegu docierają do wątroby, gdzie komórki tłuszczowe ulęgają identycznej przemianie jak tłuszcz pochodzący z pokarmów. Liposukcja ultradźwiękowa nie wymaga rekonwalescencji jak np. po zabiegu chirurgicznym. Minusem tej metody jest to, ze aby widoczny był efekt trzeba skorzystać z serii zabiegów. Efekty nie są też tak spektakularne jak po liposukcji chirurgicznej. Liposukcja ultradźwiękowa to jednak dużo tańsza opcja niż liposukcja chirurgiczna i moim zdaniem bardziej bezpieczna. 

Liposukcja ultradźwiękowa - przeciwwskazania:

  •     ciąża i karmienie piersią
  •     choroby przewlekłe narządów wewnętrznych
  •     zmiany na skórze: wysypki, rany, blizny
  •     słaba krzepliwość krwi
  •     choroby nowotworowe
  •     osteoporoza
  •     nadciśnienie tętnicze
  •     choroby endokrynologiczne, epilepsja, stwardnienie rozsiane
  •     przyjmowanie leków hormonalnych
  •     implanty i obce ciała metaliczne w okolicy zabiegowej

Cechą wspólną obu liposukcji jest to, że efekty widoczne są po około dwóch miesiącach. Drugi wspólny mianownik to fakt, iż obie metody nie gwarantują sukcesu jeśli nie zmienimy podstaw żywienia oraz nie popracujemy nad aktywnością fizyczną. Bez ruchu i diety, usunięty tłuszcz wróci z powrotem. Pamiętajmy o tym! I nie ma tu znaczenia jakim sposobem ten tłuszcz został usunięty. Liposukcja polecana jest przez wiele gabinetów. Zorientujmy się więc w kwestii ceny i działajmy. Zawsze lepiej zacząć od bezpieczniejszej i mniej agresywnej metody walki z niechcianym tłuszczykiem.

liposukcja ultradźwiękowaliposukcja ultradzwiękowa