Login lub e-mail Hasło   

Niekoszerny kandydat

Michnik rzucił się na niego z "bejsbolem" jakim okłada polskich patriotów i narodowców. Grzegorz Braun pozywa „Gazetę Wyborczą„
Wyświetlenia: 583 Zamieszczono 28/04/2015
 
Grzegorz Braun pozywa „Gazetę Wyborczą„
fot. Adam Chelstowski / FORUM

Cztery wnioski o wydanie orzeczenia w trybie wyborczym złożył dziś w Sądzie Okręgowym w Warszawie Grzegorz Braun, niezależny kandydat na Prezydenta RP. Rozprawy odbędą się jutro (28 kwietnia 2015 r.) o godz. 13.00 i 14.00.Dezinformujące opinię publiczną kłamstwa na temat Grzegorza Brauna ukazały się w ubiegłym tygodniu. Gazeta Wyborcza przedstawia Brauna jako faszystę, zaś Gazeta Polska prezentuje go jako agenta obcego mocarstwa oraz sympatyka totalitaryzmu w jego wydaniu sowieckim i postsowieckim. Grzegorz Braun domaga się od pozwanych mediów sprostowania i przeprosin.

 

– Wnioski te dotyczą oszczerczych, kłamliwych, nieprawdziwych treści kolportowanych przez dwa ośrodki dezinformacji: Gazetę Wyborczą z jej portalem internetowym gazeta.pl oraz Gazetę Polską z jej portalem internetowym niezalezna.pl - poinformował Grzegorz Braun, podczas konferencji prasowej przed budynkiem sądu.


Odnosząc się do publikacji na łamach Gazety Wyborczej, Grzegorz Braun zwrócił uwagę, że „faszyzm i propaganda faszyzmu w naszym kraju jest przestępstwem szczególnie piętnowanym i ściganym, ponieważ to jest przestępstwo nie tylko kodeksowe, ale także konstytucyjnie wskazane jako niedopuszczalne. Stąd oskarżenie kogoś o propagowanie takich idei, takiego ustroju, jednoznacznie musi zmierzać do pełnej dyskredytacji wobec polskiej opinii publicznej.” 

Nawiązując do publikacji na łamach Gazety Polskiej i portalu niezalezna.pl, których redaktorzy przedstawili Grzegorza Brauna jako rzecznika rosyjskiej imperialnej racji stanu na naszym terytorium, niezależny kandydat na urząd Prezydenta Polski przypomniał, że jest autorem dostatecznej ilości wypowiedzi, jednoznacznie definiujących go jako polskiego państwowca, patriotę o nastawieniu antykolektywistycznym i antysowieckim. Potwierdzeniem tego są liczne publikacje Brauna oraz jego filmy dokumentalne. 

Podczas konferencji prasowej Grzegorz Braun przypomniał, że jest katolickim personalistą, któremu z gruntu obce są wszelkie ideologie, a także praktyka kolektywistyczna, totalitarna. „Jestem monarchistą, nie jestem demokratą, a zatem wszelkie koncepty kolektywistyczne, ze szczególnym wskazaniem socjalizmu w jego wydaniu sowieckim, w jego wydaniu narodowo socjalistycznym niemieckim, a także i te ustroje, które w dobie kolektywistycznego totalitaryzmu pleniły się przez całe dwudziestolecie są mi z gruntu obce. Kojarzenie mojego światopoglądu i programu z jakimikolwiek ideami, które w popularnym obiegu kojarzone są z totalitarną instytucjonalizacją rozwiązań kolektywistycznych, to jest kłamstwo tak rażące, że może się go dopuszczać tylko albo człowiek, którego władze intelektualne byłyby skrajnie osłabione albo też łajdak” - podsumował kandydat na Prezydenta RP.

Grzegorz Braun ma nadzieję, że dzięki jego udziałowi w kampanii wyborczej i zastosowaniu tego trybu, opinia publiczna zostanie uwrażliwiona na szczególnie rażącą, nierzetelną i łajdacką goebbelsowską kampanię oszczerstw i zniesławień, prowadzoną przed takie media jak Gazeta Wyborcza i Gazeta Polska.

 

Biuro Prasowe Komitetu Wyborczego Grzegorza Brauna

pamRead more: http://www.pch24.pl/grzegorz-braun-pozywa-gazete-wyborcza,35395,i.html#ixzz3Ya0UjuE7

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1328
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1060
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 988
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 751
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 781
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 432
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 572
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1032
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 975
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 625
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1386
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 862
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 483
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 411
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 555
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

brak pytań ...

To ten kandydat, który chce uznać Jezusa za króla Polski i dostarczyć broń jądrową polskiej armii? :-)))

  swistak  (www),  28/04/2015

@SZKOLENIA.COM: to odbierz tę broń Izraelowi i Korei. Moim zdaniem wystarczy Chrystus Król by nas obronić!

@swistak: tak tak idealny kandydat .... okrzyknie Jezusa królem Polski i wszyscy będziemy zbawieni, a gdy jakaś zabłąkana owca się napatoczy i zdeprawuje inne owce to będzie można nawracać na właściwą drogę dosyć skuteczną bronią każdą owcę ... i to masowo.

@swistak: Ty tak poważnie, czy to jakieś jaja. Dla mnie Jezus jest postacią mityczną. Czy nie lepiej powołać na króla Aleksandra Wielkiego albo Napoleona. Oni się przynajmniej na wojaczce znali i istnieli naprawdę, a też nie żyją. No i jak ze zmianą ustroju. W przypadku Jezusa to jak się go tutaj sprowadzi? A jeśli nie, to kto i w jaki sposób się będzie z nim kontaktował?

@Staff Sgt.Wide: kto będzie pełnił funkcję "premiera"/"posłańca"? Św. Piotr?

@SZKOLENIA.COM: posłańcy to "One Way Ticket", bo chyba nikt z tamtej strony nie wrócił. Z tego, co mówili mi Świadkowie Jehowy to Jezus jest już królem od 1914r. Coś słabo mu te rządy idą, albo NIE JEST królem, albo go niema.......niepokój ogarnia duszę moją, bo może to wszystko jakieś wymysły...takie fantasy...albo Zeus, Hera i reszta towarzystwa.....

@swistak: Chrystus Królem. Ministrem obrony Szwejk, Braun papieżem i możemy spokojnie oglądać "Modę na sukces".

  swistak  (www),  28/04/2015

Jezus jest postacią mistyczną a nie mityczna. Jest przyjacielem i oblubieńcem ludzkie duszy i czeka na jej znak by się ujawnić. Dla mnie było to jakby zdjęcie papierowej torby z głowy. Ujrzałem świat oczami duszy. To złuda i marność nad marnościami. To jak zesłanie na Sybir gdzie zamiast zimna nie ma miłości.Proscie o łaskę wiary a dostaniecie wolność od zmysłow i pokój serca!

@swistak: a może kompromis? Mityczny mistyk - może być?

"Proscie o łaskę wiary a dostaniecie wolność od zmysłow i pokój serca! " - brzmi mniej więcej jakby trzeba było samobójstwo popełnić

cyt."To jak zesłanie na Sybir gdzie zamiast zimna nie ma miłości."nie bardzo łapię o co tutaj chodzi.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska