Login lub e-mail Hasło   

Fascynator ślubny.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://slubi.pl/blog/fascynator-slubny/363/
Większość z Was pewnie zastanawia się cóż to jest ten FASCYNATOR… Podobnie było ze mną, kiedy pierwszy raz usłyszałam tę nazwę.
Wyświetlenia: 979 Zamieszczono 29/04/2015

Otóż okazuje się, że owy fascynator to nic innego, jak ozdoba do włosów dla przyszłych panien młodych. W ostatnim czasie jest on alternatywą dla tradycyjnego welonu. Niewątpliwie według specjalistów ślubnych fascynator dodaje każdej kobiecie wdzięku i elegancji.

Podejmując ten temat należy napisać, że fascynator może być wykonany z wielu dostępnych materiałów. Jego wygląd końcowy jest uzależniony od inwencji twórczej projektanta. Najczęściej ozdoby te wykonywane są z krynoliny, piór, sianmay oraz woalek, które zostają przymocowane do opaski, grzebienia, spinki lub gumki. Można spotkać bardzo skromne i delikatne fascynatory, ale również bardzo okazałe i niekiedy ekstrawaganckie.

Jak nosić fascynator?

Najczęściej fascynator nosi się z przodu lub na boku głowy, z prawej lub lewej strony. Nosząc go tuż nad linią brwi, mamy pewność, ze znajduje się w odpowiednim miejscu. Posuwając się nieco dalej i dodając do fascynatora woalkę, to należy upiąć ją tak, aby opadała na czoło i kończyła się tuż pod okiem. Decydując się na tego typu ozdobę, należy pamiętać, żeby znaleźć jak najbardziej korzystny kąt ułożenia do naszej twarzy. W innym wypadku możemy wyglądać nieco śmiesznie, kiedy fascynator z piórami założymy na czubek głowy.

Dla kogo fascynator?

Jak już wspomniałam fascynator to rewelacyjna alternatywa dla tradycyjnego welonu. Jednak nie każda panna młoda będzie wyglądać w tej ozdobie korzystnie. Dlatego w tym miejscu rodzi się pytanie: „Dla kogo fascynator?”

Przede wszystkim dla każdej panny młodej, która dobrze czuje się właśnie w takich ozdobach do włosów. Nosząc opaski z różnymi innymi ozdobami przyzwyczajamy się i zakładając fascynator nie ma obaw, że zaraz nam spadnie i z całej ozdoby nici. Każda panna młoda, która wybierze prostą i skromną suknię ślubną, może zdecydować się na fascynator. Suknie typu księżniczki są same w sobie dość strojne i nie potrzebują dodatkowych ozdób. Oprócz panny młodej, na fascynator może również zdecydować się druhna czy świadkowa. Jedynym warunkiem jest to, aby był skromniejszy i nie przyćmił, najważniejszej w tym dniu, panny młodej.

Czy musi być koniecznie biały?

Oczywiście, że nie. Ślubny fascynator nie musi być wyłącznie biały. Wbrew pozorom wybór tej ozdoby jest ogromny i można łączyć biel z innymi kolorami, kolorowymi wstążkami czy kwiatami. Młodzi bardzo często wybierają kolor przewodni ślubu i wesela. Warto wziąć pod uwagę dopasowanie motywu w odpowiednim kolorze przy wyborze fascynatora ślubnego. Takim kolorowym, współgrającym dodatkiem mogą być również buty panny młodej.

Podobne artykuły


31
komentarze: 69 | wyświetlenia: 8685
29
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2499
27
komentarze: 42 | wyświetlenia: 2251
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1383
22
komentarze: 5 | wyświetlenia: 51805
21
komentarze: 27 | wyświetlenia: 15795
21
komentarze: 27 | wyświetlenia: 3335
20
komentarze: 19 | wyświetlenia: 1999
17
komentarze: 38 | wyświetlenia: 6144
7
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1199
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska