Login lub e-mail Hasło   

Jak stworzyć doskonały mailing

Czy zdarza się, że potencjalni klienci kasują mailing, który wysyłasz, nawet go nie czytając? Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się, jak możesz tego uniknąć.
Wyświetlenia: 321 Zamieszczono 30/04/2015

Jakiś czas temu dostałam e-mail od nieznanego mi nadawcy. Była to oferta szkoły językowej, reklamująca najnowsze kursy językowe. Już miałam kliknąć w ikonkę „kasuj”, kiedy przypomniałam sobie, że w ubiegłym tygodniu szukałam w Internecie kursu języka francuskiego. Czy to przypadek? Nie. Jak stworzyć skuteczny mailing do klientów? O tym poniżej.

Jaki powinien być mailing do firm lub klientów indywidualnych? Zwięzły i przejrzysty. Miej na uwadze, że internauta zwykle nie ma czasu, aby czytać długie wypracowania. Dlatego nie czyta, lecz skanuje tekst. Poświęci nie więcej niż kilka sekund na zapoznanie się z wiadomością. O ile w ogóle otworzy e-maila. I żeby zechciał zapoznać się z treścią, musisz go zachęcić najpierw tytułem. Ten powinien być chwytliwy, intrygujący i oryginalny. Inaczej internauta potraktuje wiadomość jako spam, wykasuje czy zignoruje maila. Dlatego nie powtarzaj schematów, ale spróbuj wejść w skórę klienta. Zapytaj siebie, czy treść tematu skłania do kliknięcia.

Następnie zadbaj o stronę wizualną wiadomości. Postaraj się, by całość była spójna kolorystycznie i graficznie z wizerunkiem Twojej marki. Używaj tego samego szablonu, ale ciągle zaskakuj. Możesz wytłuścić najważniejsze punkty, podzielić na akapity, urozmaicić. Ale nie przesadzaj. Całość ma być czytelna, a nie przepełniona informacjami, kolorowymi zdjęciami czy innymi ozdobnikami. E-mail nie może też być zbyt długi. Nie zapomnij zawrzeć Call to Action, czyli wezwanie do akcji w postaci przycisku, który zachęci do kliknięcia. Klienci lubią klikać, więc nie pozbawiaj ich tej możliwości. Przy okazji przekierujesz klienta na swoją stronę, dzięki czemu zwiększasz szanse na sprzedaż. Innym istotnym elementem jest link rezygnacji z mailingu. Umieść go na dole e-maila, aby w każdym momencie dać taką możliwość. Lepiej żeby zrezygnował niż oznaczył Twoje wiadomości jako spam. Dodatkowo wykonuj testy A/B, aby zobaczyć jaka wersja sprawdza się lepiej. Obserwuj, zmieniaj, wyciągaj wnioski.

A teraz, dlaczego e-mail z ofertą szkoły nie był przypadkiem? Otóż firmy zajmujące się rozsyłaniem mailingów posiadają bazy danych firm i klientów indywidualnych. Kupując bazy mailowe firm i pojedynczych osób jesteś w stanie trafić do grupy, którą Twój produkt lub usługa zainteresuje. W ten sposób Twój mailing będzie dopasowany i dzięki temu bardziej skuteczny. Oprócz kampanii mailingowej, stosowana jest także masowa wysyłka SMS.

Jeśli chcesz, by Twoje wiadomości trafiały do właściwych osób, skorzystaj z pomocy profesjonalistów takich jak firma Marketing Relacji. Dowiedz się więcej tutaj.

bazy danych firm, masowa wysyłka SMS, bazy mailingowe

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 777
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 835
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 838
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 179
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 593
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 668
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1227
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1400
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1337
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 891
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 634
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 751
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 397
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 515
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 655
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska