Login lub e-mail Hasło   

Lingwistyka alternatywna :)

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://mojzwyklylajfstajl.blogspot.co.uk(...)ni.html
Bynajmniej- istnieje teoria, że jest to przeczenie i złe użycie tego słowa zrobi z nas idiotę, ale ja nie wierze w żadne teorie spiskowe. Bynajmniej to takie lepsze przynajmniej.
Wyświetlenia: 522 Zamieszczono 30/04/2015

Jako poczatkująca blogerka swoją edukację postanowiłam zacząć od podstaw. Jak każdy, kto chce się czymś zajmować profesjonalnie. A czym są podstawy jeśli prowadzimy bloga (albo videobloga, bo tym się głównie inspirowałam)? No? Jak myślicie? Hmm? Nic wam nie przychodzi do głowy? No dobra, podpowiem. Język. B/vlogosfera lifestylowa ma swój własny język. Cudowną nowomowę, która musi być równie elegancka i ekskluzywna jak organiczne, orkiszowe biociasteczka słodzone agawą na wintydżowej porcelanie.

Lekcja pierwsza!

Na początek zapominamy o jakiejkolwiek gramatyce. Wiadomo, słowo mówione ma swoje prawa, można czasami się zaplątać, to nawet takie trochę urocze. Jeśli piszemy, to musimy mieć swój styl i żadna gramatyka nam w tym nie może przeszkodzić. Zdanie „niestety sadząc kwiaty w doniczce mieści się tylko jeden” jest tutaj świetnym przykładem. Jak to mówi młodzież: imiesłowy takie wysublimowane. Kiedy już wyzwolimy się z krępujących więzów gramatyki, możemy ruszyć dalej. Polecam włączenie do swojego słownika kilku nowych zwrotów, które w mig dodadzą nam elokwencji. Ja taki słownik dla was stworzyłam. Prawdopodobnie będzie rozbudowywany.

Aczkolwiek- zwykli ludzie mówią „chociaż”, „jednak” albo „mimo wszystko”, ale bloger/ka to nie jest zwykły człowiek.

Bynajmniej- istnieje teoria, że jest to przeczenie i złe użycie tego słowa zrobi z nas idiotę, ale ja nie wierze w żadne teorie spiskowe. Bynajmniej to takie lepsze przynajmniej.

Generalnie- to chyba każdy wie o co chodzi. Używamy możliwie często. Pasuje w każdym miejscu w zdaniu.

Ponieważ- „bo” jest zbyt zwyczajne. Zamiennie można mówić „gdyż”.

Posiadam- Przeciętny Kowalski może sobie mieć, bogerka POSIADA. W KOLEKCJI.

Takowy- do niedawna myślałam, że to archaizm, ale po przestudiowaniu kilku videoblogów wiem, że takowego słowa po prostu używają tylko inteligentni ludzie.

Użytkowany- pozwólcie, że zacytuje „ten lakier jest przeze mnie często użytkowany”.

Następna lekcja już niebawem.

Podobne artykuły


32
komentarze: 34 | wyświetlenia: 3861
31
komentarze: 64 | wyświetlenia: 3788
31
komentarze: 49 | wyświetlenia: 2605
31
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2742
27
komentarze: 70 | wyświetlenia: 2312
27
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1847
24
komentarze: 33 | wyświetlenia: 2799
25
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1900
22
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2159
21
komentarze: 19 | wyświetlenia: 7090
72
komentarze: 23 | wyświetlenia: 162434
25
komentarze: 54 | wyświetlenia: 4532
25
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6389
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4163
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

„ten lakier jest przeze mnie często użytkowany”. Cudowna sprawa. "mam" to takie prostackie. "Posiadam" czyni ze mnie posiadacza. "...Posiadając bynajmniej dwie takoweż toalety, aczkolwiek jedna jest generalnie użytkowana częściej, gdyż takowa się bardziej do defekacji w skupieniu nadaje...."Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska