Login lub e-mail Hasło   

Scarface, czyli dalsze losy Tony’ego Montany

Był kiedyś film o losach chamskiego obwiesia o nazwisku Tony Montana. Nie cofał się przed niczym, by zdobyć pieniądze i sławę. Potem stracił wszystko, co udało mu się zdobyć.
Wyświetlenia: 421 Zamieszczono 01/05/2015

W tę postać wcielił się Al Pacino. Film był całkiem przyzwoitym kinem gangsterskim, w pewnych kręgach uznawanym za kultowe dzieło.

„Scarface The Word Is Yours” (tłum. “Scarface, świat należy do ciebie”) to gra komputerowa. Jej twórcy mieli ambicje, by przedstawić dalsze losy Tony’ego Montany. Trochę karkołomne wyzwanie, gdyż w końcówce filmu ginie podziurawiony wieloma kulami. Autorzy scenariusza gry cofnęli się jednak w czasie poprzedzającym ostatnią scenę filmu. Znajdujemy się w posiadłości Tony’ego, gdy ta jest szturmowana przez całe wojsko. Ataki odpiera się dzielnie i w przeciwieństwie do filmowego pierwowzoru, wiadomo, że za plecami bohatera czai się profesjonalny zabójca. Odwraca się więc w porę, zabija go, po czym po dłuższej walce udaje się mu uciec, by wyleczyć rany i zaplanować zemstę.

Po kilku miesiącach wraca do miasta, by odzyskać utraconą pozycję – i wtedy tak naprawdę rozpoczyna się gra. Wcielając się w Tony’ego, zaczynasz niemal od zera. Masz garść dolarów w kieszeni oraz szerokie kontakty w mieście. Twoja reputacja została jednak podczas wymuszonej nieobecności mocno nadszarpnięta. Wszystko musisz teraz zacząć na nowo, żeby nie tylko pokazać, kto jest największym gangsterem w Miami, ale i zemścić się na tym, przez którego straciłeś wszystko.

Po paru udanych akcjach zarobisz w końcu nieco grubsze pieniądze, które pozwolą ci na odkupienie posiadłości od dwóch skorumpowanych gliniarzy. Punktem honoru stanie się dla ciebie doprowadzenie jej do dawnej świetności. Dokupujesz do niej masę niepotrzebnych ale szpanerskich drobiazgów, m.in. meble, telewizor plazmowy czy rzeźby z własnym wizerunkiem.

Sam system gry jest interesującą, pełną akcji rozgrywką. Poruszasz się swobodnie po mieście, kierując Tonym lub kimś z jego świty, wykonujesz misje, podpadasz policji i innym gangom, kupujesz posiadłości, sklepy, pobierasz haracze, mordujesz na zlecenie i tak dalej. Interesy robisz przede wszystkim na kokainie. Kiedy narkotykowe imperium się rozwija, nie zajmujesz już się drobnymi przestępstwami. Możesz zatrudnić kierowcę, egzekutora i zabójczynię, którzy zrobią to dla ciebie.

Wszystko toczy się wokół reputacji. Jej wartość wzrasta wraz z każdym wykonanym zadaniem, kupionym drogim przedmiotem czy samochodem. Im bardziej Tony jest poważany w Miami, na tym więcej może sobie pozwolić i tym więcej odkrywa się przed nim możliwości.

Ze względu na duże ilości scen, gdzie krew leje się strumieniami, odpadają ręce i głowy – gry z pewnością nie można polecić dzieciom. „Scarface” będzie dobrym rozwiązaniem dla osób lubiących „Grand Theft Auto”. Główny bohater posiada tu niecodzienną, mocną osobowość, a sam jego głos, podobny do złudzenia do głosu Ala Pacino, jest zdecydowany, bardzo charakterystyczny i wnosi wiele do całego klimatu rozgrywki. W końcu sobowtóra głosowego Ala Pacino dla producentów gry znalazł sam aktor.

Podobne artykuły


16
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1082
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 981
14
komentarze: 6 | wyświetlenia: 965
14
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1128
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 825
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1017
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1041
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 767
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 944
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 779
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 981
11
komentarze: 8 | wyświetlenia: 663
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 734
10
komentarze: 26 | wyświetlenia: 746
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 771
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska