Login lub e-mail Hasło   

Ewangelia w/g św. Jana. Cęść druga.

Czy Maria matka Jezusa tzw. NMP, to rzeczywiście dziewica?
Wyświetlenia: 636 Zamieszczono 02/05/2015

Otóż w rozdziale  8  Ewangelii w/g św. Jana w dziale „Spór Jezusa z Żydami”, Jezus mówi do nich: „I poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi. Odpowiedzieli mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy u nikogo w niewoli. Jakże możesz mówić: Wyswobodzeni będziecie?

Jest to jednoznaczne stwierdzenie, że Żydzi, że to „plemię żmijowe” nigdy nie było w żadnej niewoli. W Egipcie nie byli w niewoli, nie byli w niej ani w Asyrii ani w Babilonie. To są słowa samych Żydów.

Spór trwał i żadna ze stron nie akceptowała argumentów strony drugiej tylko usiłowała przeforsować argumenty swoje. Taki spór czy taka dyskusja nazywa się erystyczną – każdy chce udowodnić swoją rację, a nie wyłonić ją w trakcie dyskusji. Niemniej jednak w trakcie jej trwania pojawiają się szokujące dla Kościoła św., czyli przeklętego i Moherowych Beretów ojca dyrektora Rydzyka słowa, które cytuję.

Jezus:

– Lecz teraz chcecie zabić mnie, człowieka, który wam mówi prawdę, którą usłyszałem od Boga: Abraham tego nie czynił. Wy spełniacie uczynki swojego ojca (z późniejszej rozmowy wynika, że diabła – dopisek autora).

Żydzi:

Na to mu rzekli: 

– My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga. 

(wiele Biblii mówi o cudzołóstwie zamiast nierządzie, więc w tym fragmencie jest to tym samym)

Jest to rozdział 8 punkt 40-41 Ewangelii w/g św. Jana.

To, o czym mówią Żydzi rzuca absolutnie przeciwne światło na matkę Jezusa, NMP – zawsze dziewicę niż to, o co mówi o niej Kościół i ojciec Rydzyk. Była cudzołożnicą. To nie ulega już żadnej wątpliwości. Natomiast druga część zdania jest jeszcze ważniejsza niż pierwsza. Żydzi mówią, że mają „jednego Ojca, Boga”. Oznacza to, że Jezus nie miał jednego Boga, tylko wielu i prawdopodobnie przez długi czas takiego pojmowania świata nauczył się od swojej matki, zwanej przez Kościół NMP. Jeżeli jego matka była cudzołożnicą i miała wielu bogów, to prawdopodobnie była prostytutką sakralną. Prostytucja sakralna istniała w świątyni Boga Serapisa i była ona w Egipcie w Aleksandrii gdzie przeważającą częścią ludności była pochodzenia żydowskiego. Bogiem Serapisem jest także byk, który widnieje dzisiaj przed wieloma bankami, ale bogiem Serapisem był też ZLOTY CIELEC odlany Żydom przez Aarona ze złota ukradzionego w Egipcie, kiedy jego brat Mojżesz wszedł na górę Synaj i długo z niej nie schodził.

W artykule, który polecił mi przeczytać pewien członek eioby, czytamy:

„Ewangelia, którą popularnie zwiemy „Jana”, zawiera szereg bardzo istotnych, klarownych i pięknych tekstów mistycznych, do których będziemy mieli jeszcze okazję powracać. „

Zapewne tak. Ten przytoczony przeze mnie fragment tej ewangelii jest bardzo istotny, klarowny i piękny, oraz niezwykle mistyczny.

Katechizm Kościoła Katolickiego zredagowany pod redakcją Jana Pawła II mówi nam o czterech możliwych interpretacjach Pisma świętego, mianowicie:

- duchowym

- alegorycznym

- moralnym

- anagogicznym

Ale „wszystkie rodzaje sensu Pisma świętego powinny się opierać na sensie dosłownym.”.

KKK, artykuł trzeci, rozdział III, punkt „Sens Pisma świętego, podpunkt 116 i 117.

Tak więc nie powinno być już żadnych wątpliwości, co do NMP.

Podobne artykuły


25
komentarze: 84 | wyświetlenia: 1879
17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1007
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1649
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1353
15
komentarze: 134 | wyświetlenia: 2048
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 536
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1133
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 729
14
komentarze: 119 | wyświetlenia: 947
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 879
13
komentarze: 21 | wyświetlenia: 831
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1126
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 532
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 844
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  03/05/2015

Skoro Jezus czynił cuda polegające na odrastaniu uciętych kończyn, to rodząc się chyba nie miał problemów z błona dziewicza swojej Matki, bo Bóg to obiecał w proroctwie. Nie wiem kto Tobą macha kitek!

  Kitek,  03/05/2015

@swistak: Jezus jako Bóg na pewno nie miałby problemów z błoną dziewiczą matki, ale zgodnie z Ewangelią Jana nie musiał się z nią borykać. Tego fragment ewangelii nie można inaczej traktować niż tak, jak to opisałem. A jeśli podważa się zasady ewangelii, to jest się heretykiem I w pewnych okresach czasu groził za to stos. Z tego co wiem, to tylko Leibnizowi wolno było mieć inne zdanie niż oficjalne zdanie Watykanu.

  Remter,  03/05/2015

Co innego mówi Księga Urantii ; "
1. Józef i Maria

(1344.4) 122:1.1 Józef, ludzki ojciec Jezusa (Jeszuy ben Józefa) był Żydem z Żydów, aczkolwiek miał wiele nieżydowskich domieszek rasowych, dodawanych do jego drzewa rodowego od czasu do czasu przez żeńskie linie przodków. Ród ojca Jezusa sięgał czasów Abrahama a poprzez tego czcigodnego patriarchę do wcześniejszych linii dziedzictw

...  wyświetl więcej

  Kitek,  03/05/2015

@Remter:W chwili obecnej nie interesuje mnie Księga Uranii. Ja ustosunkowałem się do określonego fragment Ewangelii w/g św. Jana I to wszystko. Następny artykuł napiszę skrótowo o prostytucji sakralnej. A jeśli chodzi o rodowód Jezusa, to tylko dwie ewangelie opisują go w sposób nieścisły I idiotyczny. Piszesz: "Ród ojca Jezusa sięgał czasów Abrahama...". Po pierwsze: Ojcem Jezusa zgodnie z doktry ...  wyświetl więcej

Proponuję Tobie przeczytać wpierw (zanim zaczniesz wnikać w Biblię) - książkę. Książka ma tytuł “The Great Impersonation, How the Anti-Christ Has Deceived the Whole World” [Wielkie oszustwo, jak antychryst oszukał cały świat]. Książka ta w szczegółach opowiada o dwu rodach pochodzących z rajskiego ogrodu.

Księga Rodzaju jasno przepowiada, że te dwie rodziny będą w stanie nieustannej wojny

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska