Login lub e-mail Hasło   

Ślub w maju – pech czy wielkie szczęście?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://slubi.pl/blog/slub-w-maju-pech-cz(...)ie/364/
Miesiąc maj jest nazywany miesiącem zakochanych. Nic więc dziwnego, że coraz częściej młodzi decydują się na ślub w maju.
Wyświetlenia: 1.158 Zamieszczono 04/05/2015

Nie wszyscy jednak są do końca przekonani, czy to dobry wybór. Dlaczego? Między innymi przez przesądy, które nie wróżą szczęścia tym małżonkom, którzy postanowili pobrać się właśnie w maju.

Jeszcze do niedawna wierzono, że ślub w miesiącu maju przynosi pecha. Uważano, że maj jest zwodniczy, a przede wszystkim jest zbyt pięknym miesiącem, aby dopisywało w nim szczęście. Jedno z przysłów mówi: „W maju ślub, szybki grób…”. Wielu twierdzi również, że najbardziej odpowiednie miesiące na zawarcie związku małżeńskiego, to te, które posiadają w swojej nazwie literkę „r”. W zestawie miesięcy „szczęśliwych” brakuje maja. Gdyby wierzyć starym prawdom, miesiąc ten jest najmniej odpowiedni na składanie przysięgi, ponieważ uważano, że małżeństwa zawarte w maju są nietrwałe.

Dlaczego „r” w nazwie?

Pewnie większość z Was zna ten przesąd z literką „r” w nazwie miesiąca. Ale czy wiecie dlaczego ta literka jest tak ważna? Litera „r” w numerologii ma przypisaną wibrację 9, co oznacza zamknięcie cyklu, a dosłownie rzecz ujmując, tak zwaną kropkę nad „i”. Bardziej obrazowo litra „r”, to nic innego jak zaklepane szczęście.

Tak było kilka, może nawet kilkanaście lat temu… A dziś? Mimo tego, że maj nie posiada w swojej nazwie litery „r” jest jednym z najbardziej obleganych miesięcy, tuż za lipcem i sierpniem. Bo czyż można sobie wyobrazić piękniejszą scenerię ślubną niż ta majowa? Miesiąc ten, jest przez zdecydowaną większość populacji , uznawany za najpiękniejszy czas, bo wtedy budzi się wszystko do życia, trawa ma piękną zieloną barwę, drzewa obsypane są pakami, a na łąkach zaczynają pojawiać się kolorowe kwiaty. To właśnie w maju kwitną i pięknie pachną bzy, azalie czy magnolie. To w tym miesiącu kolory są najbardziej intensywne, a zapachy najmocniejsze.

Obserwując od kilku lat branżę ślubną, zdecydowanie mogę powiedzieć, że coraz mniej młodych par przywiązuje uwagę do ślubnych przesądów, również tych związanych z majowymi ślubami. Nie zawsze jednak można całą winę zrzuć na nieprzychylność danego miesiąca czy pechowej daty ślubu. Małżeństwo tworzy dwoje ludzi, którzy mają się obdarzać miłością, szczerością i zaufaniem każdego dnia, nie tylko od święta. W związku też podstawą jest rozmowa, bez niej nie ma porozumienia, a co za tym idzie – dwoje kiedyś zakochanych ludzi oddala się od siebie, nie znając, nie wiedząc o kłopotach współmałżonka.

Dlatego wydaje mi się, że nie jest ważne czy ślub weźmiemy w styczniu, czerwcu, maju czy sierpniu. Czy nasze małżeństwo będzie trwałe i szczęśliwe - zależy tylko i wyłącznie od nas. Od tego jak my będziemy dbać o miłość w związku, czy będziemy szczerzy wobec współmałżonka, czy będzie nas stać na zaufanie… Przesądy przesądami, ale zdarza się, że małżeństwa zawarte w marcu czy we wrześniu rozpadają się, mimo że w nazwie miesiąca jest zapewniająca szczęście litera „r”.

Z tego tytułu pragnę zwrócić się do wszystkich zakochanych, tych którzy już zalegalizowali swoje związki, jak i tych którzy jeszcze tego nie zrobili. Dbajcie o siebie nawzajem, pielęgnujcie uczucie, które Was połączyło każdego dnia, a życie i świat dookoła stanie się o niebo lepszy i każdy z nas będzie szczęśliwszy!

Podobne artykuły


31
komentarze: 69 | wyświetlenia: 8685
29
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2499
27
komentarze: 42 | wyświetlenia: 2251
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1383
22
komentarze: 5 | wyświetlenia: 51805
21
komentarze: 27 | wyświetlenia: 15795
21
komentarze: 27 | wyświetlenia: 3335
20
komentarze: 19 | wyświetlenia: 1999
17
komentarze: 38 | wyświetlenia: 6144
7
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1199
 
Autor
Artykułstyczeń czy maj, marzec czy grudzień - co za różnica? Chodzi o to by żyć długo i szczęśliwe, żeby sam wybór był wyborem przemyślanym a relacje w pełni szczere z dużą dawką zaufania.

  nse,  04/05/2015

@SZKOLENIA.COM:Da się przemyśleć wszystkie wydarzenia jakie mogą spotkać na drodze do śmierci ?? , a może lepiej poszukać odpowiedzi na pytanie czy będę umiał szanować i kochać swoja wybrankę/eo nawet jeśli stanie się niedołężny/a i zgryźliwy/a ?? ... pierwszym testem pomagającym odpowiedzieć na to pytanie, są starzejący się rodzice ;)
Więc pytanie brzmi : Czy jesteśmy zdolni do Miłości ??

@Mariusz Kajstura: pewnie, że się nie da. Pytania, które postawiłeś są bardzo ważne a szczera i głęboka refleksja, która pomoże na nie odpowiedzieć, udzieli też nam odpowiedź na pytanie "czy chcemy z tą osobą być?" / "czy jesteśmy gotowi z tą osobą być?" / "czy znamy znaczenie słów AŻ DO ŚMIERCI?"

Niezależnie od tego jakie pytania zadasz, na jakie odpowiesz, ile czasu to zajmie - miesiąc n

...  wyświetl więcej

  nse,  04/05/2015

@SZKOLENIA.COM: Ciekawe czy zakupy w sklepie powinno się robić w oparciu o reklamowane gusła , czy świadomość potrzeb ?? ... i westchnęli oboje ;)

  nse,  04/05/2015

@SZKOLENIA.COM: Następne pytanie powinno brzmieć: Czy potrafimy odróżnić ziarno zgody od ziarna niezgody ??

@Mariusz Kajstura: piszesz o zakupach wspólnych z partnerem/partnerką? :-)
Generalnie zakupy powinny łączyć, a często okazuje się, że dzielą - ciekawe dlaczego? :-)

@Mariusz Kajstura: "Następne pytanie powinno brzmieć: Czy potrafimy odróżnić ziarno zgody od ziarna niezgody ?? "
Jeśli nie potrafimy to z pewnością szybko się nauczymy, gdy dojdzie do weryfikacji tego ziarna niezgody :-)
Oby tylko skutki weryfikacji tego ziarna okazały się naprawialneDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska