Login lub e-mail Hasło   

Ja nie idę na wybory...

Ostatnimi czasy z kim się nie spotkam to każdy narzeka na sytuacje jaka ma i jaka jest w naszym kraju. Na moje pytanie: a na kogo głosować będziesz? pada lakoniczna odpowiedz -...
Wyświetlenia: 674 Zamieszczono 07/05/2015

Ostatnimi czasy z kim się nie spotkam to każdy narzeka na sytuacje jaka ma i jaka jest w naszym kraju. Na moje pytanie: a na kogo głosować będziesz? pada lakoniczna odpowiedz - nie idę! i ...sypia się "argumenty":
i tak wygrają ci co zawsze,
co ja mogę?
mój głos niczego nie zmieni,
mi to w niczym nie pomoże,
od kilkunastu lat nie chodzę na wybory..
wszystko to bardzo ciekawe, nie chodzę - a mam coś do powiedzenia i biadolę lepiej od tych co chodzą! Nie wiem skąd taka pasywność w naszym społeczeństwie? kiedy w końcu dotrze do ludzi, ze właśnie po to jest demokracja by coś zmienić jak MI SIĘ NIE PODOBA!
Fakt, ci co glosują są poza granicami naszego kraju(moje dzieci również), ale ci co zostali mogą coś zmienić. Nie wiem skąd to przekonanie, że ma tak być, tylko mi to nie pasuję, ale nie jestem w stanie kiwnąć palcem, aby cokolwiek uczynić nie mówiąc dla innych a dla siebie samego.
Prosty przykład, była debata kandydatów a... oglądalność była większa pospolitego serialu, niżeli tego co ma(może) znaczenie dla naszego kraju i przyszłości! Mam awersje do seriali, "podziwiam" ludzi co tym żyją, jestem realistka i nie obchodzą mnie jakieś wyimaginowane scenariusze a interesuje mnie rzeczywistość i realizm.
Jakim prawem można później narzekać, ze znowu ta sama banda, ze jest coraz większa korupcja i nie ma już pomysłu jak żyć, ale jak mam okazje to nic z tym nie robię bo nie mam ochoty, wiary, przekonania.
Jaka jest obecnie postawa naszego społeczeństwa to ręce opadają, nasi pradziadowie mieli wiarę, mieli nadzieję, mieli pomysły i co najważniejsze, były zryw, były powstania, nie godzili się ludzie na ucisk, walczyli o wolność, a nasze pokolenie ma wolność a nie umie z niej korzystając!
Dlaczego taka słaba wiara(a naród niby wierzący), zamiast wyrwać się z impasu, obudzić z letargu, zrobić coś aby mieć poczucie,  ze mam udział w tym co się  dzieje, to niestety większość woli durne seriale, woli krytykować i...stać z boku.
Jednak później ma najwięcej do powiedzenia, jaki to rząd, jacy ludzie w nim, oraz pomysły na życie, które... nigdy nie zostaną wcielone.
Ponarzekają i... skończą na kanapie przed telewizorem, zajadając się po uszy, tucząc coraz większe brzuchy i pielęgnując coraz większą antypatie do wszystkich i wszystkiego. Zgorzkniali, postarzeni, nieumiejący odnaleźć sensu życia  oraz pozbawieni wszelkiej nadziei poczekają na wynik wyborów aby mieć co komentować i narzekać jak jest źle i ..bez zmian!

Podobne artykuły


25
komentarze: 84 | wyświetlenia: 1856
17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 996
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1638
15
komentarze: 134 | wyświetlenia: 2039
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1342
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 717
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 527
14
komentarze: 119 | wyświetlenia: 936
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 872
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1126
13
komentarze: 21 | wyświetlenia: 823
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 514
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1117
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 523
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 840
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

spostrzeżenia na miarę osoby wierzącej, że można coś zrobić i nawet trzeba coś zrobić - iść na wybory.
Argumenty osób niechodzących są zawsze takie same - wręcz oklepane. Przytoczyłaś je w artykule więc ja tego robił nie będę.

Tylko dlaczego tak mała wiara jest w samo znaczenie tych argumentów - szczególnie dla argumentu "przecież i tak nic się nie zmienia!"
A co ma się zmien

...  wyświetl więcej

  *Karo*  (www),  07/05/2015

mój drogi chyba jestem starsza od Ciebie i...chodzę częściej do lekarza niestety, ale co mam zrobić, robię to co w mojej mocy, czyli oddaje swój głos! a jak mam Cie przekonać, nijak, sam musisz wierzyć, ze kropla drąży skałę, z mojej wiedzy mozna było wcześniej się określić aby glosować w innym miejscu i nie trzeba było brać wolnego;)
fakt prezydent u nas guzik może ale zaraz inne wybory będą a nastawienie iście to samo, od czegoś trzeba zacząć!

@*Karo*: "z mojej wiedzy mozna było wcześniej się określić aby glosować w innym miejscu i nie trzeba było brać wolnego" niestety urzędy są otwarte w godzinach mojej pracy więc wolne musiałbym wziąć i tak :-)
To pokazuje, jak władzy zależy na moim głosie.

Biorąc urlop biorę go dla siebie, dla bliskich i z przyczyn ważnych. Jeśli władza na niemal każdym kroku pokazuje, że dla niej jak

...  wyświetl więcej

"i tak wygrają ci co zawsze" - zauważ, że to też argument prawdziwy. Popatrz jakie są roszady między członkami partii - jak partia jest na wylocie, jej członkowie robią wszystko by zaczepić się w innej partii (tak rozpadła się partia Twój Ruch, której członkowie są teraz w SLD). W ten sposób zawsze rządzą ci sami.

  *Karo*  (www),  07/05/2015

@SZKOLENIA.COM: i tym samym ja na nich nie zagłosuję!

@*Karo*: jak zagłosujesz na innych i ci inni dostaną jakąś sensowną ilość głosów by być przynajmniej trzecią siłą w Sejmie, zobaczysz ile posłów z tych partii co powypadały nagle zechcą przynależeć do tych innych.

Przykład: Polska Jest Najważniejsza i Kluzik rostowska - była liderka owej partii.
Partia do sejmu nie weszła, 3% nie przekroczyła więc finansowanie też stracili, zatem Kl

...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  10/05/2015

Bóg wie na kogo głosujemy. Dlatego zagłosowałem na Brauna!

@swistak: Przerywasz gryzoniu wyborczą ciszę, sam nie wiem po co to ćwokowi piszę. Stroisz się w swe szatki klauna, nie dziwi mnie że wielbisz ...una.:-)))

  Remter,  15/05/2015

Bojkot wyborów to obowiązek narodowy - https://www.youtube.com/watch?(...)US3qJc8Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska