Login lub e-mail Hasło   

Kryzys

Korespondencja urzędowa.
Wyświetlenia: 1.661 Zamieszczono 09/05/2015

Kryzys

Przed południem przylazł listonosz z jakimś poleconym. Z urzędu miasta. Kolejna pewnie podwyżka ― cóż za nienasycona banda. Ale co począć?

Szanowny Panie.

W obliczu światowego kryzysu, gdy już nie stać nas na spełnienie podstawowych nawet potrzeb społecznych, musimy imać się wszelkich, niestandardowych i pozornie nawet amoralnych rozwiązań. Pan jednak, jako zasłużony patriota, weteran, zrozumie sytuację i ― jestem przekonany ― zastosuje się bez szemrania, a nawet z pewnym entuzjazmem.

Chodzi o to, by jako człowiek wiekowy już, doświadczony przez los ― spełniony emocjonalnie i poznawczo, przepełniony pewnością, iż życie nie jest w stanie zaskoczyć Go niczym nowym, twórczym czy pozytywnym, by zrezygnował Pan własnowolnie z tych być może kilku jeszcze lat, i poddał się, wyłącznie przecież z pobudek patriotycznych, urzędowej, koniecznej w tej beznadziejnej sytuacji, humanitarnej utylizacji.

My, Władza, zapewniamy godną procedurę ― bezpłatną kwaterę na cmentarzu komunalnym ― co prawda nie w eksponowanym kwartale, ale i nie pod płotem ― skromną uroczystość pogrzebową z udziałem dwóch przedstawicieli magistratu, gustowny, oszczędny w wyrazie nagrobek, kilka kwiatów. Za niewielką dopłatą profesjonalny kwartet smyczkowy i dyskretne, stosowne requiem d―moll Mozarta.

Sam Pan rozumie, że w Pańskim wieku, przy Pańskim stanie zdrowia, przed Panem już tylko cierpienie ― jakże bolesne i upadlające zabiegi szpitalne, męczące, z gruntu nieskuteczne procedury medyczne, zanim... A nasza służba zdrowia zabiedzona przecież, niewydolna, skrajnie nieprzyjazna.

Magistrat dwoi się i troi, by sprostać nabrzmiewającej sytuacji ― zatrudniamy coraz to i większą liczbę urzędników, jednak trzeba tu jasno powiedzieć ― będzie coraz gorzej. Z dnia, na dzień.

Pańskie skromne mieszkanko przeznaczymy na wynajem dla jakiegoś rokującego młodzieńca. Ot ― wnuk skarbnika gminnego nie ma gdzie oka zmrużyć, odpocząć. Pańskie wieloletnie oszczędności (ca: 233 złotych i 47 grosze) też się nie zmarnują, a emerytura Pańska nie będzie dramatycznie pomniejszać i tak już zadłużonego majątku ZUS―u. Będzie Pan spełniony patriotycznie, odejdzie godnie, w chwale, zazna wreszcie Spokoju Nieustającego. Bezbolesność zabiegu na razie gwarantowana, choć i w tej sprawie fundusze na wyczerpaniu.

A więc pozostając w przekonaniu, iż spełni Pan nasze oczekiwania, sugeruję jednocześnie pośpiech w podjęciu Decyzji, gdyż jutro, pojutrze ― kto wie ― możemy jąć się rozwiązań bardziej drastycznych... Prosimy więc o kontakt telefoniczny z którąś z wskazanych poniżej, zaprzyjaźnionych firm pogrzebowych. Oni już tam wiedzą, co robić; przyślą do Pana ekipę, zapewnią transport, sporządzą całą potrzebną dokumentację. I to ostatecznie z nimi ustali Pan sposób, termin oraz wszelkie niezbędne technikalia.

Z szacunkiem

Urząd Miasta

Dyrektor Pełnomocny

Referat Deratyzacji, Oczyszczania i Utylizacji

mgr Janusz Toboła ― Zaćko.

 

Kto wie? Może się cholerka skuszę?

Koniec ― 1412

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1202
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 718
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1354
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1606
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 928
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1316
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1546
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1322
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 724
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 403
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1107
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 913
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1207
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  greenway,  09/05/2015

Witaj. Istotnie ciekawa propozycja. :)

  golesz,  09/05/2015

@greenway: Mało, że ciekawa, za co dziekuję, ale niebawem jedynie słuszna. Bo wszak tylko światły, doświadczony przez los i służbę zdrowia emeryt, jest w stanie zrozumieć subtelność tego urzędniczego rozwiązania. I poprzeć je czynem!

  swistak  (www),  09/05/2015

To dlaczego walczą z patriotyzmem. Faszyści i komuniści już się zutylizowali w czasach wojny. To pewnie oferta dla światłych ateistów!

  golesz,  09/05/2015

@swistak: Faszyści już w większości zutylizowani, a w każdym razie na dłużej napiętnowani. Co do komunistów, proces, mam nadzieję, niebawem się zintensyfikuje. A oferta szeroka i otwarta dla wszystkich pozostałych trutniów. Więc niech uważają, niech będą czujni i gotowi, niech nie nadużywają, nie gromadzą dóbr nadmiernych, nie obrastają pysznie w złudną przecież pewność etapu.

  zzosia,  09/05/2015

Perspektywa głodowej emerytury w przyszłości, skłania do głębokiej refleksji nad tekstem i poważnego rozpatrzenia propozycji.... :))

  nse,  09/05/2015

Szanowny Panie mgr Janusz Toboła, na dowód mojego bezgranicznego patriotyzmu postanowiłem podzielić się z Panem swoim zaszczytem oraz miejscem w przydzielonej mi kwaterze, z szacunku dla Pańskich wieloletnich zasług proponuje Panu wybranie i zajęcie miejsca w przydzielonej mi kwaterze jako pierwszym.
Z wyrazami szacunku
Obywatel Piszczyk

  golesz,  09/05/2015

@Mariusz Kajstura:

Szanowny Panie Piszczyk.

Dziękuję za uznanie, jednak z racji zajmowanego stanowiska, mam już urzędowo przydzielone miejsce w kwaterze centralnej - aleja zasłużonych dla miasta. Stosowną propozycję otrzymam nie wcześniej, niż po ukończeniu 90-tego roku życia. Gdybym był choć rok Ministerem Utylizacji i Zasobów z siedzibą w Stolicy, nie obowiązywał by mnie żaden li

...  wyświetl więcej

  nse,  09/05/2015

@golesz: Szanowny Panie mgr Janusz Toboła, ależ nie ma w tym wypadku mowy o żadnym limicie wiekowym tylko zaszczytnym obowiązku do dawania przykładu Urzędnika Państwowego w zwalnianiu systemu z wszelkich obciążeń jakim nie wątpliwie jest Pańskie stanowisko pracy wraz z Pańska osobą :)

  golesz,  10/05/2015

@Mariusz Kajstura:

Szanowny Panie Piszczyk.

Urzędowo zapewniam Pana, że my wszyscy, piastujacy Funkcje Państwowe, niezmiennie gotowi jesteśmy poświęcić się osobiście i ostatecznie dla dobra Ojczyzny, jednak obligują nas coraz to nowe Zadania Służbowe, które to Zadania wymagaja naszej codziennej aktywności urzędniczej, przytomności i sprawności "bojowej". Nie ma więc mowy o takim, c

...  wyświetl więcej

  nse,  10/05/2015

@golesz: Szanowny Panie mgr Janusz Toboła Wobec Pańskiej urzędniczej niemocy spełnienia fundamentalnego obowiązku wobec dobra Ojczyzny, Patriotyczny Komitet Obywatelski działający dla dobra Ojczyzny, pomoże Panu w Pańskiej Urzędniczej niemocy.

  golesz,  10/05/2015

@Mariusz Kajstura:
No, no, Panie Piszczyk! Bez takich proszę! O ile wiem, Patriotyczny Komitet Obywatelski (PKO) jest organizacją nie zarejestrowaną sądownie, a więc nielegalną! Kolejny raz przypomnę, że funkcjonujemy w Państwie Prawa, a takie zawoalowane nawet groźby, i to w stosunku do Urzędnika na Służbie, ścigane będą z całą surowością! Proszę więc o opamiętanie, o ile nie chce pan sam ...  wyświetl więcej

  nse,  10/05/2015

@golesz: Szanowny Panie mgr Janusz Toboła z Pańskiego pisma wynika że Pańskie dane są nieaktualne jednocześnie świadczą o Pańskiej niekompetencji i bezużyteczności co potwierdzają analizy najnowocześniejszego komputera na świecie Odra2351, która wytypowała Pana do patriotycznej utylizacji Pańskiej osoby wraz z Pańskim departamentem. Proszę się odprężyć i spokojnie czekać na przybycie wolontariuszy z pomocą.
Z wyrazami Szacunku
Ruch Odnowy Ojczyzny mocodawca PKO

  golesz,  10/05/2015

@Mariusz Kajstura:
Szanowny Panie Piszczyk.

Zmusił mnie Pan właśnie do urzędowego zajęcia się Pańskim przypadkiem. W najbliższym więc czasie proszę spodziewać się wezwania do obowiązkowego stawienia się przed Urzędową Komisją Kwalifikacyjną, celem potwierdzenia (lub nie) Pańskiej dalszej przydatności w budowie świetlanej przyszłości Naszej Ojczyzny. Nie muszę chyba wyjaśniać, kto je

...  wyświetl więcej

  nse,  10/05/2015

@golesz: Szanowny Panie mgr Janusz Toboła daje pan kolejne potwierdzenia swojej niekompetencji.
Dla Pańskiej informacji Obywatel Piszczyk nie podlega jurysdykcji Pańskich mocodawców. Obecnie rozmawiamy o Pańskiej utylizacji wraz z Pańskim Departamentem, ewentualną skruchę może Pan wyrażać pod adresem Światowej Organizacji Odnowy Społecznej , która jest władna udzielić Panu na wskutek skruch ...  wyświetl więcej

  golesz,  10/05/2015

@Mariusz Kajstura: Uff! Pożartowaliśmy sobie trochę Drogi Czytelniku, ale już mi ta zabawowa kontynuacja z lekka obrzydła. Tak, czy owak, z pierwotnego, tytułowego tekstu wynika, mam nadzieję dość jasno, iż każda władza, szczególnie Ta władza, przymuszona koniecznością, zdolna jest do każdej wyobrażalnej podłości. Niewyobrażalnej zresztą również. Gdy jedynym Bogiem jest utrzymanie stołków, domykaj ...  wyświetl więcej

  nse,  10/05/2015

@golesz: Mnie też to zaczęło nudzić, to taki żart przez łzy i nie mam pojęcia dokąd ten urzędniczy słupkowy amok doprowadzi :(, w Duchu liczę naiwnie na opamiętanie ..., tylko tu pobożne życzenia to za mało; musi być jakiś sposób na powstrzymanie tego trendu ??
Pozdrawiam
Mariusz Kajstura
Ps. Może ŚOS Światowa Odnowa Społeczna, skojarzenie bliższe SOS ??

  golesz,  10/05/2015

@Mariusz Kajstura: Tak jest. I prościej. Dzięki za zabawę.
A sposób jest. Wszak latarni u nas (i nie tylko) do wyboru, do koloru.

Ten list to tak poważnie z urzędu?
Ze względu na to, że jeszcze uważam się za młodego człowieka, niedoświadczonego tak bardzo życiem, pewne rzeczy trudno mi pojąć i podchodzę do nich z niedowierzaniem zatem raz jeszcze pytam - to tak poważnie ten list?

P.S. 10 osób głosowało za artykułem i jedna go zarekomendowała - czy głosując na ten artykuł popiera się prośbę urzędnika czy wartość artykułu - bo waham się co zrobić? Zagłosować czy odrzucić? :-)

  golesz,  11/05/2015

@SZKOLENIA.COM: Ha! Nieźle się porobiło! Albo więc, jako autor, jestem tak dobry, że Czytelnik nie rozpoznał w artykule fikcji i przyjął jego treść jako obowiązującą (brrr!) w naszym pieknym kraju prawdę, albo przeciwnie: tak nieudolny, iż przekaz z niego (artykułu) nie dość jasny. Stawiam na to drugie i wyjaśniam:
- to na razie fikcja, ale jeśli kryzys pogłębi się, to kto wie?
A pon ...  wyświetl więcej

@golesz: stawiam na pierwsze ;-)

To już w jakiś sposób rozwiązuje kwestie poparcia artykułu, jednak czy popierając go, nie wyrażam tym samym poparcia dla opisanego pomysłu by takie pisma jednak wysyłać? :-)

  golesz,  11/05/2015

@SZKOLENIA.COM: Ależ nie! Pomysł, to pomysł, a artykuł to tekst i jego meritum, forma.

@golesz: masz 11 :-)

Ale i tak teraz obawiam się o swoją starość

  golesz,  11/05/2015

@SZKOLENIA.COM: Ba! Większość się obawia. To naturalne. Jest tylko odwieczna, dość zasadnicza kwestia: - czy zemrzemy (nie piszę odejdziemy, bo to szczególnie mnie rażący, infantylny eufemizm) w sposób naturalny powiedzmy, godny, w otoczeniu bliskich, czy zostaniemy przemieleni przez bezduszny system i dosypani do zbiornika w fabryce nawozów dla ekstrawydajnych upraw GMO.
Dla mnie to czysty koszmar.

@golesz: dobry obywatel to obywatel pracujący, zrzekający się swojej pensji na rzecz podatków i umierający najpóźniej w dniu pójścia na emeryturę

  golesz,  11/05/2015

@SZKOLENIA.COM: Tak jest! I gdy nareszcie wszyscy będą tego swiadomi, spełni się nasz odwieczny sen o raju na ziemi. A WADZA niech się stara, niech jak najszybciej realizuje, wdraża!
Nie ma to jak pełne zrozumienie zagadnienia.

@golesz: Zważ że mój Goleszu że on pali głupa, choćby był zygotą zmienia się jak wszyscy w niedoszłego trupa. Niby słucha starszych, chłonie wiedzę życia, a mnie coś podpowiada iż ma coś do skrycia. W trudnych naszych czasach info jest bezcenne a Twe stanowisko z czasem też wymienne.
Ja tak sobie myślę że on jednak knuje i bez wątpliwości w Twój stołeczek już się wpasowywuje...:-)))

  golesz,  11/05/2015

@jotko49: E... niekoniecznie. To oczywiście teoretycznie możliwe, ale ja ludziom ufam. Poza tym prawda i tak zawsze na wierzch wypłynie. I raczej wcześniej, niż później. A hańba wtedy kosmiczna!

@golesz: Ok, przyznam się wiec Tobie bo chcę być człowiekiem. Trudno to przychodzi lecz łatwiej mi z wiekiem. Otóż się przymilam, kłaniam też z niechcąca, gdyż ta biała z kosą blisko pląsająca. Wiec ze znajomością chciałbym się posunąć, by co nieuchronne co nieco odsunąć... ;-)

  golesz,  11/05/2015

@jotko49: Jotko, chłopie? Skąd u Cię takie myśli ponure? Wiosna, wybory rokują, zęby mniej bolą... Będzie lepiej, śmieszniej. Nie bardzo co prawda kojarzę co z tą znajomością, ale wyjaśnisz przecież.

@golesz: Ktoś onegdaj pisał: NUDY NA EIOBIE, po cóż się stresować, fircykuje sobie. Też rzadko zaglądam, brak mi tu kamratów w tym i Amicusa, więc z rzadka loguję płatając psikusa. A co do wiosenki kości coś mi mówią, idę w słoneczko na trawkę, niech mnie dziś troszeczkę...mróweczki poskubią, pozdrawiam.:-))

  golesz,  11/05/2015

@jotko49: "Nudy na Eiobie", więc proponuję też może i nudy, ale ociupinkę inne: http://zacisznysalonik.blogspot.com/
A na razie istotnie przygrzewa, więc zasuwaj do mrówek.
Takoż pozdrawiam.

@golesz: Ależ Goleszu i tam także, zaglądam...a jakże.Tyle że dyskretnie, by jego zacisze, swymi głupotkami nie zakłócić szpetnie. ;-)

  golesz,  11/05/2015

@jotko49:
Czasem dobre i głupotki.
Zwłaszcza, gdy to strofy Jotki.

  gusiapppp  (www),  11/05/2015

ehh :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska