Login lub e-mail Hasło   

Chorwacja – marzenia się spełniają

Cały rok marzymy o wakacjach, snując plany o dalekich podróżach. Kiedy wreszcie zbliża się termin upragnionego urlopu, zastanawiamy się jak go spożytkować.
Wyświetlenia: 429 Zamieszczono 12/05/2015

Czasy, gdy zdecydowanie bardziej opłacało się spędzić lato w Polsce, minęły bezpowrotnie. Obecnie zagraniczne wypady generują porównywalne koszty co wczasy nad rodzimym Bałtykiem, przy czym dają jednocześnie gwarancję dobrej pogody i wysokich temperatur, czego w kraju nigdy nie można być pewnym. Jeśli kogoś stać na kilka wyjazdów w ciągu roku, pogoda nie gra tak wielkiej roli. Natomiast gdy dwutygodniowe wczasy latem to jedyny dłuższy urlop w ciągu dwunastu miesięcy, chcielibyśmy mieć pewność, że nic nie zepsuje nam odpoczynku. Stąd, coraz większa popularność zagranicznych, wakacyjnych podróży, a każdego lata Chorwacja bije rekordy popularności jako najczęściej wybierane przez Polaków miejsce docelowe na wakacyjny pobyt.
Chorwacja – garść informacji
Chorwacja to wspaniały, słoneczny i ciepły kraj, otoczony krystalicznie czystymi wodami Adriatyku, pełen skalistych, uroczych zatoczek i niezwykłych, zaskakujących przepychem przyrody parków krajobrazowych. Zachwyt turystów wzbudzają także okoliczne miasteczka, przypominające stylem włoską zabudowę – wszystko dzięki niegdyś silnym wpływom Republiki Weneckiej. Chorwacka kuchnia nie ma sobie równych, mając w swojej ofercie zawsze świeże owoce morza, grillowane ryby, wyśmienite sery i świeże soki. Zawsze słoneczna pogoda i wysokie temperatury są kolejnym powodem dla którego Chorwacja przeżywa latem prawdziwy najazd turystów spragnionych ciepła i słońca, szczególnie tych, którzy na co dzień zamieszkują chłodniejsze partie Europy.

Chorwacja – podsumowanie
Niesłabnąca popularność Chorwacji jako idealnego miejsca na urlop, sprawiła, że ceny – dawniej konkurencyjne, dziś są porównywalne do tych, które obowiązują w innych państwach Europy, ale nadal nie odstrasza to tych, którzy spędzają w tym miejscu kolejny urlop z rzędu. Nic dziwnego – piękne słońce, skaliste, ale malownicze plaże, wyśmienita (choć przeznaczona raczej dla osób o mocnych głowach) rakija, smakowite owoce morza i możliwość spacerowania po uroczych uliczkach chorwackich miasteczek, z prawdziwą perłą architektury – Dubrownikiem na czele, wciąż czynią z tego miejsca niezrównaną przystań na wakacje. Do tego niezwykła chorwacka życzliwość sprawia, że każdy, kto tu przybył choć raz, chce wracać na kolejne wakacje

Na wakacje do Chorwacji zaprasza Ehschool

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 810
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1389
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1101
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 632
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1125
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 658
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1362
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1233
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1290
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1066
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 704
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 358
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1166
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska