Login lub e-mail Hasło   

Bat dla katolików.

Pejcz i kary dla dzieci w Polsce 2015 czyli skandaliczny podatek od…prezentów.W Europie zachodniej , 400.000 Euro jako prezent dla dziecka było i jest bez podatku.Raz na 10 lat.
Wyświetlenia: 1.002 Zamieszczono 18/05/2015

PO wraz z PSL ,bez  protestów ze strony PiS czy pseudo lewicy,w dalszym ciągu brutalnie atakuje polskie rodziny z dziećmi w Polsce  a Europa milczy, gdyż ma strach przed wojną domową w Polsce.

O co chodzi?

Prezenty  komunijne trzeba w Polsce opodatkować.

Jesteś katolikiem? Musisz płacić podatek dla państwa w Polsce(czytaj haracz), gdy dziecko  otrzyma   prezent  na Komunię.

Zastępca naczelnika Trzeciego Urzędu Skarbowego w Warszawie, Iwona Potyralla zaznacza, że rodzice powinni znać wartość prezentów, które dostaje ich dziecko. Jeżeli darowizna pochodzi od najbliższej rodziny, czyli od rodziców, dziadków czy rodzeństwa to nie trzeba jej zgłaszać do urzędu, jeżeli jej wartość nie przekracza 9 tysięcy 637 złotych. Jeżeli na prezent składa się kilka osób z rodziny to wartość, od której nie trzeba zgłaszać informacji urzędowi skarbowemu wynosi 19 tysięcy 274 złote.

Opiekunowie osoby, która idzie do pierwszej komunii powinni zgłosić taką darowiznę na specjalnym druku SD-Z2. Trzeba to zrobić najpóźniej pół roku po otrzymaniu prezentu. Podatek w zależności od stopnia pokrewieństwa wynosi o 3 do 12 procent.

Cytat z internetu:

Więc ktoś dający prezent zanim go kupi, musi zapłacić podatek ca 40 % od dochodu ( PIT plus ZUS). Potem 23% prezentu idzie dla urzędasów, i na koniec jeszcze podatek od opodatkowanego prezentu.

Nawet nie zdajecie sobie sprawy ze skali grabieży. Gdyby płace były ubruttowione, tzn. pracodawca by wam wpłacał na konto to co go kosztujecie a następnie ludzie mieli by na dzien dobry oddać 40 % to już dawno byłaby rewolucja.

A oni wymyślili część pracownika i pracodawcy, a durny motłoch, który nie potrafi liczyć i to łyka, i mówi, że bez państwowych usług umieraliby na ulicy.

EU zachodnia:

http://www.ksta.de/geld/geldgeschenke-an-kinder-geld-schenken-und-steuern-sparen,21116712,23925586.html

http://www.guter-rat.de/wirtschaften/recht/geschenke-ja-bitte-steuern-nein-danke

P.S.Kochany czytelniku,

artykuł przekazuję w ramach oczekiwanego Dialogu w Polsce.

Podobne artykuły


13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 955
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1102
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1005
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 632
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1843
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 692
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 843
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 543
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 986
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 636
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 501
 
Autor
ArtykułTo, ile płacę Państwu uświadamiam sobie kilka razy w miesiącu:

1) otrzymując wypłatę pomniejszoną o wszystkie możliwe składki i podatki - czyli moja wypłata wynosi średnio 67% tego CO JA SAM WŁASNYMI RĘKOMA wypracowałem bo reszta to podatki

2) idąc raz w tygodniu na większe zakupy - na paragonie jak byk w oczy strzela suma NETTO suma BRUTTO (nie liczę tych codziennych mniejszych za

...  wyświetl więcej

Tak.Dziękuję za opinię.Ma Pan nie tylko rację ale podaje Pan fakty.Temat nie dotyczy tylko katolików w Polsce.ZUS ma straty tak jak NFZ a miliardy złotych ...
https://nowyekran.wordpress.co(...)lotych/

  Hamilton,  19/05/2015

Artykuł jest typowym przykładem prymitywnej manipulacji. Tytuł krzyczy o dyskryminacji katolików i ich dzieci opodatkowanych z tytułu prezentów komunijnych. Te przepisy są identyczne dla każdego, bez względu na wyznanie i najmniejszego znaczenia nie mają powody darowizny. Jeśli ktoś robi z komunii festiwal pychy i próżności to może zapłacić. W przeważającej mierze przepis ten jest martwy i nie egz ...  wyświetl więcej

Obowiązek podatkowy? Nie dla każdego.

Zgodnie z przepisami darowizna podlega opodatkowaniu. Wysokość podatku zależy od tego, kto cię obdarował. Całkowite zwolnienie z podatku dotyczy wyłącznie najbliższej rodziny i obejmuje małżonka, rodziców, dziadków, pradziadków, dzieci, wnuki, prawnuki, pasierba, ojczyma, macochę i rodzeństwo (tzw. grupa 0).

Czy sąd musi wyrazić zgodę na to, ab

...  wyświetl więcej

@Marek Lipski: piszmy szanowny autorze o brakach, błędach, nieprawidłowościach, ale tytuł "Bat dla katolików" i pisanie o pejczach, karach dla dzieci i skandalicznych podatkach od…prezentów jest delikatnie mówiąc nadużyciem.

@Hamilton Starszy: Rozumiem i serdecznie dziękuję za informacje.Muszę się jeszcze uczyć dyplomacji , w Polsce, na portalach w Polsce. Za długo mieszkam poza Polską i piszę w ramach przepisów prawnych w EU zachodniej.Temat oczywiście dotyczy wszystkich poszkodowanych w Polsce, gdyż granica bez podatku jest interpretowana przez urzędników ,manipulujących przepisami prawnymi.Wyroki Sądów w Polsce,odr ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska