Login lub e-mail Hasło   

Pomoc prawna pro publico bono

Czy kiedykolwiek słyszałeś o akcji pro publico bono? Prawie każda kancelaria prawna kilka razy w roku bierze czynny udział w tego typu inicjatywach.
Wyświetlenia: 491 Zamieszczono 20/05/2015

Zdarza się że w skutek zajścia pewnych faktów lub okoliczności mamy do czynienia ze skomplikowanym problemem natury prawnej. Wbrew powszechnemu mniemaniu z literą prawa spotykamy się na co dzień  – zwykłe robienie zakupów w markecie jest zawieraniem umowy cywilnej, status studenta nosi znamiona stosunku użytkownika zakładu z zakładem administracyjnym, nie wspominając o relacjach biznesowych, które wiążą się często z dochodzeniem należności za wydany towar czy usługę. Przeciętny Kowalski sporadycznie umie sam dochodzić swoich racji przed sądem lub skutecznie egzekwować zapłatę. W takiej sytuacji sprawdza się kancelaria prawnicza,  która dysponuje praktyką  i biegłym znawstwem tematu.


Kancelaria prawna bądź radca prawny wykonują kompletne usługi oraz porady prawne. Jedną z profesji prawniczych, obok sędziego czy adwokata jest radca prawny . Jest to osoba przygotowana merytorycznie aby móc prowadzić postępowanie sądowe, czy występować w imieniu spółek. Może świadczyć eksperckie porady prawne w wielu gałęziach prawa, takich jak prawo gospodarcze, prawo celne, prawo zobowiązań czy prawo własności intelektualnej.


W przypadku gdy nie wiesz jakie podjąć kroki w problematycznych okolicznościach prawnych, to jedynym słusznym wyjściem może okazać się skorzystanie z pomocy prawnika. Oferowane przez niego doradztwo pomaga w rozwikłaniu przeróżnych zagadnień.
Specjalistyczna kancelaria przygotuje wniosek, a także reprezentuje przed instytucjami i sądami.
Takie właśnie miejsce dopomoże w efektywnym prowadzeniu sprawy, doradztwie, jak również w zredagowaniu różnego rodzaju pism.

Warto mieć świadomość że w większych miastach takich jak Warszawa, Kraków czy Łódź niektóre firmy prawne  biorą czynny udział w organizowanych kilka razy w roku akcjach pro publico bono. Jest to czas kiedy można otrzymać pomoc prawną w postaci doradztwa prawnego zupełnie za darmo. Warto zapoznać się z tematem wcześniej kiedy taka inicjatywa ma miejsce i umówić się na wizytę.

Adam Kabałka

pomoc prawna

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1263
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1101
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 554
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 672
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 720
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 765
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 366
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 751
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 609
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ja się załapałem na porady prawne w tej kancelarii http://buczynskagrazyna.pl/ i rzeczywiście były za darmo, tylko trzeba spełniać trochę warunków jak niewygórowane zarobki itp.

  awers,  09/06/2015

Pułap zarobków dziś decyduje w naszym kraju o dostępie do stosowania prawa. Dobrze, że choć od czasu do czasu pojawia się taka szansa, ale sytuacji ona nie uzdrowi.

Czy autor lub adwokat będzie bronić Stonogę za publikację,dokumentów afery taśmowej dostępnej na serwerach w krajach arabskich?Vide-wprost.plDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska