Login lub e-mail Hasło   

Lepiej już było ? - Duda Prezydentem

Ci, którzy uważają, że nieszczęśliwym pomoże zmiana wójta, prezydenta, albo partii rządzącej z reguły żadnemu potrzebującemu nigdy nie pomogli.
Wyświetlenia: 1.200 Zamieszczono 25/05/2015

...

Byłem dziś w szkole, gdzie mieściły się nasze dwie osiedlowe komisje wyborcze. W jednej Komorowski uzyskał 730 głosów, a Duda 394. W drugiej Komorowski 617 – Duda 350. Razem na Osiedlu 1347:744 dla Komorowskiego. Prezydent Duda ma circa 38% poparcia.

 

Wnioski?

Jakie poparcie Duda musiał mieć gdzieś indziej, skoro wygrał?

Może sfałszowane?

A może rozbicie i podział społeczeństwa? Przepaść niemożliwa do zasypania?

Przebywanie w takim środowisku trochę usprawiedliwia moją dezorientację polityczną, której skutkiem była błędna prognoza wyborcza.

 

Nasze osiedle w latach 60-tych XX wieku uzyskało nazwę Osiedla Młodych. Od dawna już nazywa się inaczej, ale ci młodzi duchem nadal tu mieszkają i głosują. Ponad połowa tutejszych wyborców to emeryci.

 

Jacyś nowi młodzi chcą zmian. - Całkiem niedawno ktoś przyniósł do Antykwariatu podręcznik historii do Liceum wydany w roku 1938 we Lwowie i używany w roku szkolnym 1938/1939. Historia kończyła się w tym podręczniku na roku 1937. Było o Hitlerze. Było o śmierci marszałka Piłsudskiego. Sam byłem zaskoczony.

 

Dzisiejsi wyborcy z przedziału 18-29 komuny nie znali. Nie uczyli się w szkole o IV RP.

To typowe, że młodzi chcą zmian, ale zmiany mogą być także na gorsze.

  

W Gdańsku Kaczyński i ludzie Kaczyńskiego są bez szans. Wiedzą sąsiedzi na czym kto siedzi. Znamy Kaczyńskiego nie tylko z ekranu telewizora. Znamy morświnkę - delfinkę Martę. Znamy Fotygę, Libickich, Sikorskich (tak, tak – tych Sikorskich) i resztę najbliższej rodziny Lecha i Jarosława.

Od dawna wiemy czego można spodziewać się po tej rodzince.

Wiemy jacy to „patrioci”.

 

Dlaczego tak wiele osób głosuje na PiS?

Czasem pytam takich prosto z mostu: - Dlaczego? - Bo w Polsce ludziom źle się żyje. - Czy Tobie jest źle? - Mnie nie jest źle. Dobrze daję sobie radę, ale ludzi, którym źle się dzieje jest bardzo dużo.

To typowa rozmowa. Podobnie jest w dyskusji z internetowymi komentatorami.

  

Ci spotykani w realu naprawdę wierzą w to co mówią.

Gdy drążę temat, odsyłają mnie do mediów.

  

Są w Polsce ludzie wymagający pomocy, ale ci, którzy uważają, że nieszczęśliwym pomoże zmiana wójta, prezydenta, czy partii rządzącej, to z reguły, egoiści, którzy nigdy żadnemu potrzebującemu nie pomogli. Oni biednych starają się unikać i dlatego, gdy pytam o biedę, odsyłają mnie do prasy, albo programów telewizyjnych.

  

Wybrali Dudę. Prezydent spod swojego żyrandola, niewiele może pomóc potrzebującym.

 

Poszerzyć obszar nieszczęścia i biedy może z dziecinną łatwością. - Pierwszy krok: - zakaz in vitro.

 

Adam Jezierski

...

.

Podobne artykuły


23
komentarze: 20 | wyświetlenia: 8272
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 2040
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1141
9
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1531
32
komentarze: 74 | wyświetlenia: 3507
30
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4693
27
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1807
24
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2231
22
komentarze: 19 | wyświetlenia: 6601
22
komentarze: 19 | wyświetlenia: 5085
21
komentarze: 41 | wyświetlenia: 2289
94
komentarze: 44 | wyświetlenia: 14882
11
komentarze: 10 | wyświetlenia: 950
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  rekurent,  25/05/2015

In vitro? :), a lasy polski (i na jaki szczytny cel), ustawa nr 1066, GMO, a WSI z pro civili , plus cała masa większych i mniejszych wałków. Pana Bula trzeba rozliczyć ...a pan tu takie suchary.

Pewnie buduje pan zgodę :)

  swistak  (www),  25/05/2015

@rekurent: zmiłuj się nad leżącym i kwiczącym lemingiem! Każdy może się nawrócić jak zbój na krzyżu obok Jezusa.

@swistak:
ale czy taki nawrócony zbój będzie musiał oddać to co ukradł i czy to wystarczy /nawrócenie/, by nie odpowiadać przed prawem ziemskim?

  swistak  (www),  25/05/2015

@Janusz Nitkiewicz: Jego grzechy i każdego z nas odkupił Jezus, a nam ziemnym robakom nic do tego!

Głosuje się na mniejsze zło. I Bol, był takim większym złem, trochę śliskim podpisywaczem wszystkiego tego, co mu podstawią i krzykaczem, że jest obrońcą ludu i demokracji :)))). Noo, to ludzie się w końcu wkurwili, a młodzi myślą, widzą, zauważają i rozumieją więcej niż ci starsi, czyli my. Mimo wielkiej akcji propagandy, przegrał. Też głosowałem przeciw niemu, to głosowałem automatycznie za Dudą ...  wyświetl więcej

@Janusz Nitkiewicz:
Czy zauważyłeś, że ci młodzi nie chcą zostawać politykami?
Jeżeli nawet pojawia się ktoś młody, to okazuje się, że dzidziczy zawód polityka po ojcu lub matce.

@Adam Jezierski: bo może nie chcą się zepsuć, a przy starych wyjadaczach uniknięcie zepsucia rzeczą niemożliwą? :-)

@SZKOLENIA.COM:
Wszelkiego rodzaju media, z internetem na czele, pełne są informacji, że politycy to świnie i kanalie.
Nie chcą być uważani za świnie. Tak myślę, że to jest powodem..

@Adam Jezierski: właśnie to napisałem powyżej :-)

@SZKOLENIA.COM:
Może jednak jest pewna różnica między nami.
Uważam, że politycy polscy mają też załugi. Choćby wywalczenie niepodległości w 1989 roku. Powszechne w Polsce przekonanie, że zajmowanie się polityką hańbi, to wina. mediów (wszystkich mediów, wszystkich dziennikarzy ...)i paranoika Kaczyńskiego, który uważa, że tylko on jest wielki, doskonały, genialny, etc. Jak to w paranoi...-:)

@Adam Jezierski: "Uważam, że politycy polscy mają też załugi." - nie napisałem, że ich nie posiadają, ale nadużyciem byłoby stwierdzenie, że całą swoją energię poświęcają służbie Państwu i społeczeństwa. Ja przynajmniej tego nie odczuwam a raczej polityk kojarzy mi się z cwaniakiem.

Zgadzam się też, że media bardzo mocno promują wizerunek polityka świnię ale też nie zawsze.
Gdy Marc

...  wyświetl więcej

  rekurent,  26/05/2015

@SZKOLENIA.COM: polemizowałbym z tym odzyskaniem niepodległości po 89 roku

@rekurent: zapraszam do polemiki - ale nie tego temat dotyczy więc to trzeba mieć na uwadze ;-)

  rekurent,  26/05/2015

@SZKOLENIA.COM: jesteśmy wolni?

@rekurent: nie wiem jak KAŻDY, ja w każdym bądź razie skrępowany się nie czuje, zaszczuty też nie ani jakoś szczególnie mocno ograniczany

  rekurent,  27/05/2015

@SZKOLENIA.COM: Spójrzmy na gospodarkę jak kwitnie, armia?,edukacja? służba zdrowia?,wolne media?
Wielki rozwój małych i średnich przedsiębiorstw? rynek pracy? prokuratura i sądownictwo? policja? może budownictwo i infrastruktura (wyłączając ZUS,US i inne instytucje prześladowcze).
Wymieniać by długo (nie wspominając mnogości przeróżnych afer). A komu wiedzie się dobrze?: zachodnim k ...  wyświetl więcej

@rekurent: Tak.Podzielam opinię.Dodam.Gdyby nie exodus z Polski,to bezrobocie było nie na poziomie 12% oficjalnie faktyczne 21% a realistyczne 27%.Dodam. Polscy pracownicy muszą płacić jako konsumenci ceny zachodnie w Polsce a pensje nawet nie są wschodnie.Gdyby nie niewolnicze zarobki, pensje, płacone pracownikom przez firmy, przedsiębiorstwa w Polsce , nie było by firm w Polsce.POPIS nie przewid ...  wyświetl więcej

@rekurent: a widzisz, pytasz mnie czy jesteśmy wolni - Twoje pytanie nie dotyczyły mojego zadowolenia z obecnego poziomu gospodarczego, opieki medycznej, służb itd. Jeśli piszesz o tym to zgadzam się - jest to w dużej mierze tak rozwalone, że trudno być z tych obszarów zadowolonym, jednak nie odbiera mi to wolności i nadal w każdej chwili mogę wyjechać z kraju, jeżeli moje nie zadowolenie będzie jeszcze większe. Nikt mi tego nie zabroni.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska