Login lub e-mail Hasło   

Leczenie stomatologiczne za granicą

Każdy kto mieszka blisko granicy z innym państwem, bądź wyjechał osiąść w innym kraju rozważa możliwość pójścia do dentysty. I tu nasuwają się pytania.
Wyświetlenia: 705 Zamieszczono 27/05/2015

Stomatologia za granicą

Czy leczenie zębów za granicą jest tańsze, czy droższe? Czy leczenie zębów za granicą może sprzyjać jakimś komplikacją? Do tej pory nikt jeszcze nie dokonał odpowiedzi na te pytania. Nie dokonano sondy, która zweryfikowała by nam ilu potencjalnych pacjentów świadomie, przekracza granice w celu dokonania leczenia swego uzębienia, bądź zębów swoich bliskich tj. dzieci.

Jedno jest jednak pewne - leczenie zębów jest najczęściej dokonywanym leczeniem na świecie. Wielu z nas częściej chodzi do dentysty niż do lekarza rodzinnego. Łatwiej nam się umówić na wizytę do stomatologa. Wolimy tego rodzaju leczenie, a niżeli diagnozę jakiejś choroby. Większość z nas jest przeświadczone o tym, iż wykonywanie takich zabiegów jak wstawienie nowej korony, mostka, czy też licówki i implanty są lepiej wykonywane za granicą, niż w kraju ojczystym.

Żyjemy jednak w takich czasach, gdzie wystarczy dobrze poszukać, zajrzeć do Internetu i poczytać, a ku naszemu zaskoczeniu będziemy wstanie znaleźć świetnych specjalistów w kraju. Może się okazać, że jeden z najlepszych specjalistów przyjmuje w miejscowości obok, a leczenie stomatologiczne za granicą ( tł. j. norweskiego tannbehandling i utlandet ) wcale nie będzie konieczne. To, że dentyści są lepsi w innych krajach wiąże się często z tym, że słyszymy opinie naszych znajomych, którzy dokonali leczenia w zagranicznej klinice i tym samym z racji dobrze wykonanego zabiegu, są przekonani, że właśnie tam są specjaliści jedyni w swoim rodzaju.

Jedynym problemem dla pacjentów czasem może się okazać język, ponieważ nie zawsze jesteśmy w stanie posługiwać się wyspecjalizowanym terminem w obcym języku. Tym samym komunikacja to nasz największy problem. Jednak można pomału zauważyć, iż kliniki stomatologiczne chcąc wyjść na przeciw starają się sami wspierać swoich pracowników i szukają możliwości szybkiej i łatwej komunikacji z potencjalnymi pacjentami z innego kraju. Jednak czasem oprócz bariery językowej można napotkać inny problem z jakim muszą się zetknąć obie strony.

Często też zdarza się, że bez pełnej dokumentacji dokonanych wcześniej zabiegów w innym miejscu będzie trudno stomatologowi zorientować się co może być przyczyną jego problemów. Kolejnym przypadkiem problemów leczenia stomatologicznego za granicą może okazać się różnica kulturowa. Jednak idąc do obcego dentysty chcemy mieć pewność, że jest on najlepszy, dlatego każdy z nas zanim przejdzie się do odpowiedniej kliniki sprawdza kwalifikacje swojego przyszłego lekarza dentysty.

Podobne artykuły


41
komentarze: 45 | wyświetlenia: 139286
55
komentarze: 15 | wyświetlenia: 39325
33
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2139
31
komentarze: 37 | wyświetlenia: 1857
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5807
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3484
27
komentarze: 16 | wyświetlenia: 2679
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 66199
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21431
26
komentarze: 28 | wyświetlenia: 1690
25
komentarze: 82 | wyświetlenia: 2457
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 27379
 
Autor
ArtykułW Polsce też jest dużo dobrych specjalistów dentystów, jednak trzeba udać się do dużego miasta np. Warszawa Śródmieście http://stomatologialis.com/ - wg. mnie najlepszy stomatolog w Polsce skutecznie robił mi leczenie kanałowe a wiem że zajmuje się też implantami.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska