Login lub e-mail Hasło   

Balustrady szklane - zalety i zastosowanie

Szkło w nowoczesnym budownictwie ma bardzo szerokie zastosowanie i architekci coraz częściej sięgają po ten materiał do wykończenia elementów aranżacyjnych przeróżnych wnętrz.
Wyświetlenia: 447 Zamieszczono 28/05/2015
Zgłoszony przez 2 użytkowników jako spam

Popularne są na przykład balustrady szklane, ale ze względu na technologię produkcji i obróbkę szkła wykorzystywać je można w wielu elementach nie tylko domów prywatnych, ale i miejscach użyteczności publicznej. Szkło to lekkość, prostota, ale i elegancja dlatego zastosowanie go jako element balustrad sprawia, że pomieszczenia wyglądają nowocześnie, są odpowiednio doświetlone i optycznie powiększają pomieszczenia. Nie wszędzie jednak można je stosować głównie ze względu na ich nowoczesny charakter, ale umieszczane jako zamiennik drewna, lub metalu na pewno pozytywnie wpłyną na wizerunek każdego wnętrza.

 
Zalety stosowania szklanych balustrad


Balustrady szklane są przede wszystkim atrakcyjne estetycznie, oraz bardzo funkcjonalne, ale to nie jedyne zalety, gdyż charakteryzuje je także duże bezpieczeństwo użytkowania. Pomimo, że wykonane ze szkła, to nie są tak kruche, na jakie wyglądają i nie jest łatwo je stłuc, ani w inny sposób zniszczyć. Balustrady tego typu wykonuje się z hartowanego laminowanego szkła, które w środku ma dodatkowo folię zabezpieczającą przed stłuczeniem i rozpadaniem się na niebezpieczne drobne kawałki. Dodatkowo wykonywane są jako konstrukcje całoszklane bez widocznych elementów mocujących i nie maja także żadnych szczebelków, ani słupków, co sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie przebywają małe dzieci. Wiadomo, że maluchy lubią przeciskać swoje ciało przez różne szczeliny, co nie zawsze jest bezpieczną zabawą, a w przypadku szklanych jednolitych balustrad nic takiego nie będzie miało miejsca. Stosując tego typu rozwiązania na antresolach, balkonach czy schodach zawsze będziemy mieli pewność, że zarówno my, jak i nasze dzieci będą w pełni bezpieczne, a aranżacja wnętrza zyska nie tylko na funkcjonalności, ale i wyglądzie.

 


Zastosowanie balustrad ze szkła

Balustrady szklane mają bardzo szerokie zastosowanie w nowoczesnym budownictwie. Stosuje się je zarówno w wielu miejscach publicznych jak biurowce, urzędy czy galerie handlowe, ale także coraz częściej w aranżacji wnętrz domowych. Przydają się szczególnie tam, gdzie pomieszczenia nie są zbyt przestronne i dzięki przezroczystości i przepuszczalności światła optycznie powiększają wnętrze. Szkło dobrze komponuje się zarówno z drewnem jak i cegłą, betonem, kamieniem czy metalem, dlatego można je stosować praktycznie we wszystkich typach pomieszczeń urządzanych w nowoczesnym stylu. Balustrady ze szkła w domach często stanowią element wykończeniowy balkonów, tarasów i są także doskonałym zamiennikiem barierek schodowych. Szkło wykorzystywane na zewnątrz budynku nie tylko ochrania mieszkańców przed wiatrem czy deszczem, ale jest także odporne na wszelkie czynniki atmosferyczne i nie trzeba go konserwować, ani odnawiać jak np. konstrukcje drewniane czy metalowe. Wewnątrz natomiast zapewnia bezpieczeństwo i sprawia, że pomieszczenia wyglądają nowocześnie, stylowo, a jednocześnie minimalistycznie i bardziej przestronnie.

Czytaj więcej na stronie renomowanego producenta - balustrady szklane BKDHOME.

Podobne artykuły


25
komentarze: 84 | wyświetlenia: 1868
17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1002
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1646
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1347
15
komentarze: 134 | wyświetlenia: 2043
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 532
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1129
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 725
14
komentarze: 119 | wyświetlenia: 942
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 876
13
komentarze: 21 | wyświetlenia: 830
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1123
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 528
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 842
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska