Login lub e-mail Hasło   

Ludzie pracy nie potrzebują emerytur

Państwo istnieje i rozwija się dzięki ludziom pracy. Pozostali, których praca męczy, są najczęściej dla państwa kłopotem albo nawet ciężarem.
Wyświetlenia: 857 Zamieszczono 31/05/2015

...

Są ludzie, którzy chcieliby pracować do śmierci i żadnej emerytury nie potrzebują.

Niemożliwe?

Nie wierzycie w istnienie takich ludzi?

Mylicie się. Są tacy i wcale nie jest ich tak mało. Nazwałem ich ludźmi pracy. Kochają swoje zajęcie i nie mają najmniejszej ochoty, żeby je porzucać. Jeżeli wykonują swoją ukochaną pracę od kilkudziesięciu lat, to z reguły są cenionymi fachowcami i nie mają problemów finansowych.

Dodatkowy dochód z emerytury jest dla nich zbędny.

Ludzie pracy nie potrzebują emerytury, ale czasem potrzebują renty. Utrata zdrowia może spowodować niemożliwość wykonywania pracy, brak dochodów i konieczność ponoszenia znaczących wydatków związanych z chorobą.

Ktoś, kto przez bardzo długi okres był cenionym specjalistą albo twórcą często posiada także oszczędności, ale to już nie jest regułą i renta chorobowa albo wypadkowa jest, obowiązkiem państwa wobec ludzi pracy.

 

PS. W gruncie rzeczy państwo istnieje i rozwija się dzięki ludziom pracy. Pozostali, których praca męczy, są najczęściej dla państwa kłopotem albo nawet ciężarem.

 

Adam Jezierski

...

.

Podobne artykuły


23
komentarze: 3 | wyświetlenia: 3564
59
komentarze: 26 | wyświetlenia: 12782
52
komentarze: 21 | wyświetlenia: 16722
45
komentarze: 20 | wyświetlenia: 6263
35
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6690
34
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5535
31
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2992
30
komentarze: 29 | wyświetlenia: 4367
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 5532
23
komentarze: 4 | wyświetlenia: 42924
22
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2165
21
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1837
21
komentarze: 9 | wyświetlenia: 6067
21
komentarze: 12 | wyświetlenia: 79440
19
komentarze: 1 | wyświetlenia: 12449
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  31/05/2015

Tak... ludzie pracy ... muszą też i o tym wiedzieć, iż są tacy, którym się należy nawet takie świadczenie emerytalne za które kraj zniewolony przez wroga w imieniu tego wroga z własnego narodu ściągnie na nich haracz ... https://marucha.wordpress.com/(...)-zydow/ W całym sejmie tylko 2 posłów sprzeciwi ...  wyświetl więcej

@Remter:
Nie oskarżajmy Dudy o to, czego Duda nie zrobił.
Duda może ewentualnie zrobić wiele szkodliwych dla Polski posunięć w przyszłości. Jeżeli coś takiego zrobi, będziemy mieli prawo go oskażać.

  Remter,  31/05/2015

@Adam Jezierski: To są jedynie fakty... a co nastanie ? Nietrudno się domyśleć wobec takich deklaracji ;
2 kwietnia w Instytucie Żydowskim w Warszawie podjęto następującą uchwałę:

Uchwała nr.4 Instytutu Żydowskiego w Warszawie z dnia 2 kwietnia


Duda na prezydenta

Zgromadzeni zdecydowanie popierają pana Andrzeja Dudę jako kandydata na Prezydenta RP [] dr Andr

...  wyświetl więcej

  ibolya,  01/06/2015

@Remter: To ja jeszcze coś dorzucę https://piotrbein.wordpress.co(...)er-upa/

@ibolya: Lecz to może być fałszywka... tutaj sam Duda dementuje tą wiadomość... Nazwisko Duda należy do popularnych w Polsce.. http://wirtualnapolonia.com/20(...)erowca/

@Remter: Przepraszam, odpowiem pytaniem - to skąd to z angażowanie w sprawy żydowskie się wzięło ?

@ibolya: Jeżeli przeanalizujemy jego działalność polityczną jaką rozpoczął w Unii Wolności ( partii składającej się w większości z obywateli pochodzenia żydowskiego) , to na tym już etapie dał się poznać jako przydatny ... dalej jego praca w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego mogła już być z polecenia promotora działającego w Knesecie Żydowskim. Przecież Lech nie ukrywał swoich związków z Iz ...  wyświetl więcej

@Remter:
Są pewne cechy żydowskie, które wywołują niechęć (antysemityzm). Pytanie jest: - czy one są dziedziczone genetycznie, czy kulturowo? Jeśli są dziedziczone kulturowo, a to jest bardziej prawdopodobne, to cechy dziedziczone kulturowo posiadają jedynie pewne grupy religijne albo zawodowe.

@Adam Jezierski: Żyd nie jest semickiego pochodzenia. Cywilizacja żydowska jest zakodowana w swojej kulturze - http://perspectiva.pl/perspect(...)ski.pdf

http://translate.google.com/tr(...)hazaria

Prowokacyjny tytuł zmieniam na " Ludzie pracy potrzebują emerytur od 63 roku życia.." ..jak ZUS przetrwa.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska