Login lub e-mail Hasło   

Oprawa muzyczna – nieodłączny element każdego wesela.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://slubi.pl/blog/oprawa-muzyczna-nie(...)la/372/
Planując ślub, a przede wszystkim wesele narzeczeni stoją przed różnymi wyborami. Jednym z kluczowych jest oprawa muzyczna przyjęcia weselnego.
Wyświetlenia: 450 Zamieszczono 01/06/2015

Czy wybrać zespół, a może DJ’a, jaką muzykę mają grać, zatrudnić wodzireja czy jest on zupełnie nie potrzebny? Te pytania rodzą się w głowach osób planujących imprezę zwaną weselem. Można powiedzieć, ze problemu teoretycznie nie ma, kiedy oboje jesteście zgodni w tym temacie, ale jeżeli każde z Was ma odmienne zdanie, wtedy zaczynają się tzw. schody.

Czy zespół to dobra decyzja?

Wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę oczekujecie od wybranych wykonawców. Obecnie młode pary bardzo często szukają zespołów, które nie mają w swoim repertuarze wyłącznie muzyki disco polo. Ponadto biesiada przy stołach czy tradycyjne wyprowadzanie z domu - absolutnie nie wchodzi w grę. Jedyne, na co przyszli nowożeńcy zwracają uwagę, to muzyka grana na żywo przez całą noc bez posiłkowania się różnego rodzaju podkładami czy wokalami. Zespołów oferujących i świadczących swoje usługi na weselach jest naprawdę sporo w naszym kraju. Począwszy od takich, które śpiewają i grają muzykę w stu procentach na żywo, a skończywszy na takich, którzy z muzyką mają niewiele wspólnego. Niestety taka jest rzeczywistość i dlatego, aby wybrać dobry zespół, trzeba przede wszystkim znać swoje oczekiwania i poświęcić trochę swojego czasu. Wadą oprawy muzycznej jaką jest zespół to przede wszystkim cena. Jeżeli zdecydujemy się na profesjonalny cover band, to niestety musimy się liczyć z wydatkiem od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

A może jednak DJ?

Decydując się na DJ’a musicie mieć na uwadze to, że takie rozwiązanie posiada wady i zalety. Zacznę może od wady, którą niezaprzeczalnie jest fakt, iż DJ raczej nam na weselu nie zaśpiewa, a muzyka jaką usłyszymy, będzie brzmiała tak samo jak w radio. Efekt wizualny również nie każdego może zachwycać – stojący człowiek za konsoletą (czasami nawet tylko za laptopem), który między utworami zachęca nieśmiało do zabawy i spełnia prośby o dedykacje.

Wspomnę również o zaletach, których jest zdecydowanie więcej niż wad. Przede wszystkim główną zaletą wyboru DJ’a jest cena za wykonanie usługi. Wiadomą rzeczą jest, że zespół składający się z pięciu czy sześciu osób będzie się cenił kilkakrotnie więcej, niż jedna osoba za konsoletą. Kolejnym plusem jest to, że DJ (jaki by on nie był) ma możliwość zagrania każdej piosenki o jaką poprosicie, i co najistotniejsze, otrzymujecie gwarancję, że nie będzie ona zaśpiewana fałszem. Ponadto DJ często oferuje swoje usługi z wodzirejem, którego zadaniem jest zabawianie gości, czy to przy stołach czy na parkiecie.

Podsumowując, zanim zdecydujecie się na którąkolwiek formę odprawy muzycznej Waszego wesela, przeanalizujcie wszystkie „za” i „przeciw”. Czasami lepiej się trzy razy zastanowić, niż raz wybrać i być w pełni niezadowolonym. Jeżeli budżet nie pozwala Wam na zatrudnienie profesjonalnego zespołu, warto przemyśleć usługę oferowaną przez DJ’a. Czasami DJ może okazać się dużo lepszy, niż nie jeden zespół.

Podobne artykuły


6
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1862
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 14968
36
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2242
35
komentarze: 94 | wyświetlenia: 3423
31
komentarze: 26 | wyświetlenia: 2335
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 5893
28
komentarze: 43 | wyświetlenia: 1826
28
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2563
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3802
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2215
25
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4932
24
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2756
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1574
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7515
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska