Login lub e-mail Hasło   

Rodzaje narożników - na jaki się zdecydować?

Spośród mebli tapicerowanych na szczególną uwagę zasługują narożniki i rogówki - pozwalają na optymalne wykorzystanie nawet niewielkiej przestrzeni w salonie czy pokoju dziennym.
Wyświetlenia: 1.399 Zamieszczono 03/06/2015

Część tego rodzaju mebli wypoczynkowych może z powodzeniem spełniać rolę sypialnianą. Istnieje kilka rodzajów narożników, spośród których kupujący mogą wybierać odpowiednie dla siebie meble.

Rodzaje narożników

W ofercie sklepów meblowych znajduje się szeroki wybór mebli tapicerowanych, w tym narożników. Można wyróżnić kilka typów tego typu kompletów wypoczynkowych:

  • Narożniki modułowe, o zmiennej konstrukcji,
  • Narożniki o stałej konstrukcji,
  • Narożniki komplety meblowe.

Narożniki klasyczne

Modułowa konstrukcja narożników jest odpowiednią opcją dla tych kupujących, którzy chcą od czasu do czasu zmienić aranżację swojego salonu, bez konieczności kupowania nowych mebli tapicerowanych. Narożniki o zmiennej konstrukcji składają się najczęściej z dwóch elementów, tzw. szezlongów, które łączą się ze sobą. W ich przypadku nabywca może zadecydować sam, w jakiej konfiguracji ustawi względem siebie obie części. Może też z czasem dowolnie zamieniać miejscami szezlongi, tworząc nowe  aranżacje pokoi, ale nie tracąc nic z komfortu wypoczynku na narożniku. Wśród narożników o zmiennej konstrukcji wyróżnia się narożniki prawe i lewe, w przypadku których albo lewa albo prawa część jest dłuższa. Zmiana narożnika z prawego na lewy i na odwrót wymaga rozkręcenia jego elementów i skręcenia ich w innej konfiguracji, pożądanej przez właściciela.

Na modułowy narożnik powinien zdecydować się klient, który ma tendencje do częstej zmiany układu mebli w mieszkaniu.

Narożniki mogą składać się z większej ilości elementów niż dwóch. Poszczególne części nazywamy wówczas segmentami lub modułami. Kupując mebel tapicerowany można dobrać dowolną liczbę modułów i połączyć je ze sobą tak, aby stworzyć oryginalny narożnik odpowiadający wymaganiom nabywcy. Klient ma wpływ na długość narożnika, wybierając dowolną ilość modułów oraz ilość szezlongów.

Narożniki o stałej konstrukcji

Przeciwieństwem mebli modułowych, w tym narożników, są meble o niezmiennej konstrukcji. Nie można w ich przypadku zmienić ich wyglądu i położenia kanap względem siebie. Taki mebel po jednokrotnym złożeniu pozostaje już w swojej niezmiennej formie i kształcie. Należy kupować go po dokładnym wymierzeniu miejsca, w którym docelowo ma się znaleźć.

Narożniki - komplety meblowe

W niektórych sklepach meblarskich można kupić narożniki - komplety mebli wypoczynkowych. Składają się one z kilku oddzielnych elementów. Różnią się tym od narożników modułowych, że poszczególne części narożnika można połączyć bądź ustawić niezależnie względem siebie. Posiadają bowiem wykończenie z obu boków. W takich zestawach występują także dodatkowe elementy, np. pufy, które można wykorzystać jako:

  • przedłużenie szezlongu narożnika,
  • oddzielne siedzisko
  • stoliczek. 

Świetnie takie meble będą prezentować się w przestronnym salonie czy pokoju wypoczynkowym. W małych mieszkaniach zdecydowanie najlepsze będą narożniki o niezmiennej konstrukcji.

Dodatkowe opcje narożników

Narożniki mogą być wyposażone w funkcjonalne:

  • poduszki i poduchy,
  • zagłówki o regulowanej wysokości
  • boczki, które można odkręcić, jeśli zajdzie taka potrzeba, bez wpływu na wizualną stronę narożnika.

Boczki mogą mieć postać przesuwanych stoliczków z drewna, albo półek na drobiazgi. To funkcjonalne dodatki, które sprawiają jednocześnie, że dany mebel tapicerowany zyskuje oryginalny wygląd i kształt.

Narożniki z funkcją spania są dobrym rozwiązaniem w niewielkich mieszkaniach, w których potrzebne jest dodatkowe miejsce dla gości lub domowników do odpoczynku nocnego. Takie meble wypoczynkowe mają tą zaletę, że zwykle wyposażone są w skrzynię na pościel, którą można równie dobrze wykorzystać jako schowek na dowolne przedmioty.

Jak dokonać wyboru?

Wybierając narożnik do salonu, pokoju dziennego czy innego pomieszczenia należy brać pod uwagę nie tylko jego rodzaj, ale również gabaryty pokoju, do którego jest przeznaczony. Następnie trzeba też wybrać materiał tapicerski. Może to być tkanina, ekoskóra czy skóra naturalna. Skóra będzie zdecydowanie najdroższa i będzie wymagała odpowiedniej impregnacji i pielęgnacji, aby zachować swój doskonały wygląd na długie lata. Szeroki wybór tkanin na rynku tapicerskim sprawia, że można dowolnie kształtować wygląd swojego narożnika, dopasowując go do stylu aranżacji naszych pomieszczeń.

Artykuł przygotowany przez firmę Mebles - http://www.mebles.pl/krakow.php

MEBLES Wiesław Sarapata
Barwałd Górny 13A
34-130, Kalwaria Zebrzydowska
Tel: 33 876 57 18

Podobne artykuły


32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5815
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3490
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 66216
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21437
25
komentarze: 8 | wyświetlenia: 4971
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 20889
26
komentarze: 36 | wyświetlenia: 4309
25
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4015
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 27392
24
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3260
24
komentarze: 8 | wyświetlenia: 3509
23
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3218
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska