JustPaste.it

Pomoc drogowa - czego możesz się po niej spodziewać

Jazda autem naraża nas na ryzyko na które wpływa stan dróg, kondycja naszego auta i inni kierowcy. Warto wiedzieć na co można liczyć od pomocy drogowej gdy będzie nam potrzebna.

Jazda autem naraża nas na ryzyko na które wpływa stan dróg, kondycja naszego auta i inni kierowcy. Warto wiedzieć na co można liczyć od pomocy drogowej gdy będzie nam potrzebna.

 

Pomoc drogowa - czyli właściwie jaka?

Jazda samochodem narażona jest na wiele utrudnień. Mowa tu oczywiście o takich zdarzeniach, jak spotkanie na drodze kogoś niezbyt rozsądnego, kto może spowodować wypadek. Wypadki, niestety, chodzą po ludziach. W przypadku jazdy samochodem nie wystarczy być po prostu dobrym kierowcą. Trzeba być dobrym kierowcą i mieć dużą dozę szczęścia, by nic nigdy na drodze złego nas nie spotkało. I nie mowa nawet o czymś tak tragicznym w skutkach, jak wypadek samochodowy. Na drodze może wydarzyć się wiele rzeczy: samochód może nagle bez konkretnej przyczyny odmówić posłuszeństwa, możemy zbyt późno zorientować się, że jednak zapomnieliśmy zatankować, możemy też stać się ofiarą słynnych już polskich dróg, których sława bynajmniej nie jest dobra.

Samochód stoi - co dalej?

Jeżeli zdarzy się tak, że zmuszeni będziemy przez samochód przerwać podróż w środku trasy i nie będziemy wiedzieli co się stało albo nie będziemy mieli narzędzi do usunięcia awarii - zawsze można wezwać pomoc drogową. Pomoc drogowa najczęściej działa przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Wypadki losowe mogą zdarzyć się w każdej chwili - dobra pomoc drogowa zdaje sobie z tego sprawę i gotowa jest nieść pomoc swoim klientom o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od tego czy jest właśnie środek dnia powszedniego, czy może noc bożonarodzeniowa.

Usługi oferowane przez pomoc drogową

Zakres usług oferowanych przez pomoc drogową jest dość różny, ale możemy chociaż orientacyjnie określić ich zakres. W zakres usług oferowanych przez różne firmy z branży pomocy drogowej wchodzić mogą:

  • pomoc w awaryjnym uruchomieniu auta (odpalenie z tzw. kabli)
  • zmiana przebitej opony
  • dostarczenie paliwa
  • drobne naprawy, które wykonać można na drodze przy użyciu narzędzi
  • dostarczenie opony zapasowej

Jeżeli to wszystko zawodzi lub awaria jest poważniejsza, niż można było sądzić - nie należy się bać, z całą pewnością nie zostaniemy sami z naszym problemem i zepsutym autem na drodze. Pozostają jeszcze usługi holownicze i transportowe w zakresie transportu zepsutych lub inaczej uszkodzonych pojazdów.

Hol i transport pojazdu

Usługi holownicze należą do tych, które najbardziej kojarzą się z usługami, które świadczone są przez firmy z branży pomocy drogowej. Prawidłowe wzięcie samochodu na hol wbrew pozorom nie jest takie proste i jeżeli nie mamy w pobliżu miejsca zdarzenia nikogo, kto byłby na tyle doświadczony, by się tego podjął - usługi pomocy drogowej mogą okazać się nieodzowne. W przypadku konieczności holowania bardzo ważny jest czas reakcji - holować bardzo często trzeba samochody, które zaliczyły kolizję lub inne zdarzenie drogowe - usunięcie ich z drogi to priorytet dla kierowcy, który nie chce blokować trasy swoim uszkodzonym wozem. Zależnie od pomocy drogowej holowaniu mogą podlegać pojazdy osobowe, ale również samochody dostawcze i ciężarowe.

Czasami jednak nawet holowanie to za mało - samochód został rozbity i nawet na holu z całą pewnością - nie pojedzie. Co wtedy?

Wtedy można skorzystać z innej usługi, którą każda firma, która pretenduje do miana dobrej firmy z branży szeroko pojętej pomocy drogowej oferuje - transportu uszkodzonego w wyniku wypadku samochodu. Samochody transportuje się na lawecie - pod plandeką lub też nie. W dzisiejszych czasach nie należy załamywać rąk, gdy zdarzy nam się niespodziewane i niezbyt przyjemne zdarzenie na drodze. Wystarczy wykonać tylko jeden telefon i spokojnie czekać na ratunek. Na pewno nadjedzie - bez względu na porę i okoliczności.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą http://glinski-hol.pl