Login lub e-mail Hasło   

przekręt Jacka Kapicy dał swoim kolesiom po 3-4 tys podwyżki,

Jacek Kapica awansował grupę osób z tzw plecami na najwyższe stanowiska w SC,a zdegradował tysięcy zwykłych funkcjonariuszy.
Wyświetlenia: 945 Zamieszczono 12/06/2015

Wiceminister Finansów a obecnie Generał Służby Celnej  Jacek Kapica użył swojej władzy łamiąc jakiekolwiek standardy prawa awansował niczym sam pan Bóg grupę osób z tzw plecami na najwyższe stanowiska w SC,a zdegradował tysiące zwykłych funkcjonariuszy, którzy maja praktycznie do końca służby zamknięta ścieżkę awansu. 

W 2010 r pan Jacek Kapica wprowadził NOWATORSKIE rozwiązanie wartościowanie stanowisk pracy, pomysł z założenia teoretycznie słuszny, ale.. skutkiem tego było zdegradowanie tysięcy funkcjonariuszy z długoletnim stażem pracy,zablokowanie tysiącom młodych funkcjonariuszy jakiejkolwiek możliwości ścieżki awansu za dobrą służbę.

W zamian za to awansowano i to całkiem bezkarnie niewielką grupę osób głównie dotyczyło to tzw góry stanowisk w Min Fin i Izbach Celnych niż w UC choć tutaj także dochodziło do bardzo wielu rażących nieprawidłowości (dotyczyło to osób o,których potocznie mówi się ,że posiadają mocne plecy) mających czasami np tylko 2-3 lata służby na najwyższe grupy uposażenia tzw eksperckie(dostali podwyżki. przykładowo z pensji początkującego aplikanta w SC to wtedy było ok 1600-1700 zł na rękę do pensji piszę tu o pensji netto tzw na rękę aż do w skrajnych wypadkach 5 tys- do 6 tys zł !!!! I to z rocznym wyrównaniem.

Te astronomiczne podwyżki dotyczyły tylko małej liczny osób zatrudnionych głównie na tak zwanym świeczniku i mających poparcie przełożonych ,wiem że trudno w coś tak niedorzecznego w ogóle uwierzyć,ale to NAJPRAWDZIWSZA PRAWDA

Całej reszcie funkcjonariuszy, bez tzw pleców ,którzy akurat pełnili służbę na Oddziałach Celnych,czy w Referacie SZNP możliwość awansu w stanowisku została praktycznie zablokowano do ZERA!!, Co prawda wprowadzono system tzw konkursów na wolne stanowisko, ale w większości dla wszystkich wtajemniczonych z góry wiadomo,że zostanie wybrana osoba mająca tzw PLECY.

Reasumując wprowadzono system skrajnie amoralny ,dyskryminujący normalnych uczciwie pełniących swoja służbę funkcjonariuszy, pracowników zajmujących się bezpośrednio kontrolą i obsługą celną zepchnięto na margines Służby Celnej traktując ich jak osoby niższej kategorii, zupełnie odwrotnie do prawdziwych służb mundurowych ,gdzie premiuje się i docenia pracę funkcjonariuszy z tzw pierwszego frontu walki z przestępcami. Nikt nie wprowadza tam absurdalnych konkursów na nowe stanowiska poza tymi najwyższymi jak na stanowisko Komendanta Policji itp. stanowisku wpływając w ten sposób zdecydowanie demotywujaco na ich pracę,zamykając ścieżkę potencjalnego awansu za dobra służbę. To jest materiał na Komisję Śledczą

Podobne artykuły


83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 75167
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648790
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15421
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21845
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40770
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17649
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13314
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53579
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22990
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18406
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23612
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 18906
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Pan wiceminister Jacek Kapica doprowadził prze 8 lat swoich rządów,że nasza zewnętrzna granica Unii Europejskiej jest kompletnie nieszczelna, dziurawa jak przysłowiowe sito, o czym przedstawiciele związków zawodowych i zwykli funkcjonariusze mający dobro swojego kraju na sercu mówią już od kilku lat.

W banalny sposób można przemycić wszystko i najgorsze jest to, że przemytnicy dobrze o tym

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska