Login lub e-mail Hasło   

Mega upały - wykorzystajmy technologie

Lato bywa gorące, zrealizujmy więc swój projekt na upalne dni w swoim domu. Nie musi to być basen ale system chłodząco-spryskujący? Może masz jeszcze lepszy pomysł..
Wyświetlenia: 399 Zamieszczono 06/07/2015

W samym środku lata ciężko o tak zwaną dobrą pogodę, dla większości dobra pogoda to pogoda słoneczna i upalna. Jak szybko się okazuje natura ludzka jest taka, że jak czegoś za dużo to jest złe. Upał trzydziestostopniowy ludzie mają dość za gorąco. Ulewa w lecie – miesiąc padającego deszczu, każdy narzeka, że mogłoby już być pogodnie. Tak, więc narzekamy i narzekać będziemy. Dla tych, którzy jednak twierdzą, że upały są złe z pomocą przychodzi technologia.

Dzisiejsza technologia pozwala na sterownia temperaturą otoczenia. Jest nam zimno – ogrzewamy się, jest na gorąco – chłodzimy. Organizm ludzki przystosowany jest do pewnego zakresu temperatur i to, co mu pasuje ma pewne granice. Tak naprawdę chodzi o to by zachować temperaturę ciała niezależnie od panujących warunków otoczenia. Organizm ludzki ma temperaturę normalna trzydzieści sześć i sześć dziesiątych stopnia Celsjusza. Jeśli takowa jest utrzymywana czujemy się dobrze. Zwiększenie temperatury organizmu nawet o jeden stopień Celsjusza powoduje osłabienie i złe samopoczucie. Jak zatem spowodować utrzymanie takiej a nie innej temperatury jak na zewnątrz termometry wskazują ponad trzydziestkę?

Metod jest wiele. Od pokoleń chłodzimy się zimną wodą. Nawadniając organizm naturalnie go schładzamy tak by mógł prawidłowo funkcjonować. Nie tylko picie wody powoduje jego ochłodzenie. Jak wiadomo polewanie się nią i kompanie się w niej także schłodzi nasz organizm. Jak zatem wykorzystać technologie, która dostarcza nam tą wodę do codziennego chłodzenia organizmu? Wystarczy wezwać odpowiedniego hydraulik, które zrealizuje nam określony projekt. Możemy zażyczyć sobie coś nietypowego. Oddając się fantazji możemy zrealizować sobie natrysk na tarasie. Nie musimy budować basenu, ale schłodzić się zawsze warto. Pomysł może mieć każdy, nie każdy musi potrafić go wykonać, ale jeśli chcemy mieć takie bajery w ogrodzi i rożne możliwości sterowania tym tak zwanym bajerem, poprośmy o pomoc odpowiednich fachowców, którzy zrealizują nasz projekt marzeń.

Inż. Sebastian Kajner – hydraulik krakow

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 62124
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31806
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 33289
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64449
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65786
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29819
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23947
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29276
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24497
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26816
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 13094
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska