Login lub e-mail Hasło   

Francja:zrezygnuje pan ze współpracy w polską firmą, to damy panu spokój.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://naszdziennik.pl/polska/140161,fra(...)ug.html
Skandal. Francja i jej administracja kpi z polskich firm a administracja w Polsce kupuje stare modele śmigłowców wielozadaniowych Caracal.
Wyświetlenia: 604 Zamieszczono 10/07/2015

Francja łamie zasady swobodnego przepływu usług?Niestety.

Polscy przedsiębiorcy działający we Francji skarżą się, że ich firmy są dyskryminowane przez tamtejszych urzędników i zapowiadają skargę do Komisji Europejskiej w związku z łamaniem zasady swobodnego przepływu usług - poinformowali przedstawiciele Polskiej Izby Handlu.

Złożenie skargi zapowiadają przedsiębiorcy reprezentowani m.in. przez Polską Izbę Handlu, Polską Izbę Przemysłowo-Handlową we Francji i Inicjatywy Mobilności Pracy.

Ekspert Polskiej Izby Handlu Radosław Gałka powiedział, że w trakcie wakacji każda firma indywidualnie przygotuje opis nadużyć i kontroli ze strony francuskich urzędników.

- W pierwszej połowie września zamierzamy w Komisji Europejskiej złożyć skargę zbiorową - zapowiedział.

Inny ekspert Izby Sebastian Filipek-Kaźmierczak sprecyzował, że do końca lipca przedsiębiorcy przygotują materiał zawierający przykłady dyskryminacji, co da podstawę do napasania skargi do KE.

- Zapraszamy wszystkie firmy do tego, by zgłaszały się do naszych organizacji. Tworzymy tzw. czarną listę praktyk dyskryminujących - wyjaśnił.

Prezes Polskiej Izby Handlowo-Przemysłowej we Francji Hanna Stypułkowska-Goutierre podkreśliła, że Francuzi pod pretekstem walki z nieuczciwą konkurencją od kilku lat prowadzą politykę, której „celem jest eliminowanie konkurencji na rynku pracy”. Dodała, że francuskie media „ukierunkowują opinię publiczną, która jest coraz bardziej wrogo nastawiona wobec Polaków zabierających rzekomo miejsca pracy”.

Stypułkowska-Goutierre alarmowała, że francuscy urzędnicy dopuszczają się szykan w stosunku do firm zagranicznych, a szczególnie polskich „automatycznie podejrzanych o świadczenie usług w nielegalny sposób”.

- Podczas przesłuchiwania francuskiego zleceniodawcy kontrolerzy najczęściej szantażują, mówiąc: „jeśli zrezygnuje pan ze współpracy w polską firmą, to damy panu spokój” - relacjonowała Stypułkowska-Goutierre.

- Wiele z tych firm rezygnuje z usług (firm) polskich - zauważyła.

Podobne artykuły


43
komentarze: 58 | wyświetlenia: 5360
46
komentarze: 58 | wyświetlenia: 6130
18
komentarze: 27 | wyświetlenia: 2521
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 6894
27
komentarze: 38 | wyświetlenia: 155886
17
komentarze: 3 | wyświetlenia: 39143
14
komentarze: 0 | wyświetlenia: 8879
7
komentarze: 10 | wyświetlenia: 380
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 5611
 
Autor
RP
Dodał do zasobów: Marek Lipski
ArtykułCzy sytuacja we Francji wobec polskich firm jest wyjątkiem w EU?Nie.Właściciel firmy z Polski,który ekspanduje w EU,niech korzysta z dobrego ale i z chrakterem tłumacza,znającego mentalność urzędników i mieszkańców danego kraju.Dodatkowo,niech rejestruje markę towarową swojej firmy,ale w urzędzie patentowym w danym kraju.To są symboliczne sumy tak jak karty wizytowe ale wzbudzają respekt urtzędników,z narodową "patriotyczną"mentalnością".Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska