Login lub e-mail Hasło   

Polski rząd szpiegował polskich internautów.

Centralne Biuro Antykorupcyjne kupiło trzy lata temu oprogramowanie szpiegujące Remote Control System (RCS) od włoskiej firmy Hacking Team.
Wyświetlenia: 395 Zamieszczono 11/07/2015

Z opublikowanych dokumentów w internecie wynika, że CBA zakupiło RCS od Hacking Team za 178 tys. euro.CBA szpieguje..

Dzięki RCS można też na bieżąco sprawdzać, jakie pliki drukuje użytkownik, jakie e-maile wysyła i otrzymuje, co i do kogo mówi na Skypie. Co więcej – system pozwala na przeglądanie i modyfikowanie zawartości twardego dysku szpiegowanej osoby.

Podobnie jest w przypadku smartfonów: po zdalnym zainstalowaniu RCS w tym urządzeniu służby państwowe mają dostęp do SMS-ów i MMS-ów użytkownika, jego książki adresowej oraz e-maili oraz rozmów głosowych.

Mogą także lokalizować współrzędne geograficzne miejsca, w którym znajduje się smartfon. Słowem: całkowita inwigilacja.
Według najbardziej znanego amerykańskiego portalu internetowego zajmującego się nowymi technologiami – theverge.com – RCS jest skuteczniejszy niż osławiony PRISM używany przez rząd USA. Choćby dlatego, że każda wersja programu Włochów indywidualizowana jest na potrzeby konkretnej agencji rządowej.

W Polsce RCS zaczął działać 10 sierpnia 2012 r., gdy akurat wybuchła gigantyczna afera Amber Gold, w kontekście której wymieniano m.in. syna premiera Tuska.

To, że NSA przechwytywała urządzenia sieciowe produkowane w Stanach Zjednoczonych i montowała w nich swoje podsłuchy nie jest rewelacją w książce No Place To Hide autorstwa Glenna Greenwalda – dziennikarza, który jako jeden z niewielu ma dostęp do wszystkich dokumentów wyniesionych z NSA przez Edwarda Snowdena.

Rekacje Polaków  w internecie,bez korrektury i poprawek:

Skoro rząd (Reżim) nas podsłuchuje to nie mamy żadnych obowiązków wobec takiego rządu i kraju. To po pierwsze, trzeba sobie uświadomić z kim mamy do czynienia, to już połowa sukcesu. A po drugie należy wprowadzić szyfrowanie (klucze wymieniać poza siecią internet i kontrolowaną pocztą), wolne oprogramowanie, niezależne systemy operacyjne i przede wszystkim bojkotować struktury takiego państwa i systemu.

RCS kasuje się tym:
http://www.exterminate-it.com/malpedia/remove-remote-control-system

Antywirus nie wykryje .Po prostu raz na tydzien przeleć sobie malwarebytes kompa i FRS-em zrob logi i bedziesz wiedzial czy zalapales gdzies skads te paskudztwo a potem sie tego pozbadz jesli zalapales…

http://www.dobreprogramy.pl/Czy-Polski-rzad-korzysta-z-trojana-do-inwigilacji-obywateli,News,52380.html

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1316
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1162
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 727
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 602
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 764
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 793
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 716
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 822
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 433
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska