Login lub e-mail Hasło   

Propozycja na rodzinny weekend w górach

Przez cały rok jesteśmy mocno zapracowani i wyczekujemy czasu, w którym będziemy mogli w końcu wybrać się na upragniony urlop.
Wyświetlenia: 518 Zamieszczono 15/07/2015

Można odpocząć od problemów dnia codziennego i zgiełku wielkiego miasta, wybierając się w góry. Jak zorganizować rodzinny weekend w pięknych okolicznościach przyrody polskich Tatr?

Wolne weekendy w roku

W związku z wieloma świętami kościelnymi i państwowymi obchodzonymi w polskim kalendarzu, osoby pracujące mają kilka wolnych dni dodatkowo, wraz z weekendami. Jeśli wolny nadprogramowy dzień wypada w piątek lub w poniedziałek, można wybrać się wraz z całą rodziną na krótki urlop. Mieszkańcy Śląska, Małopolski czy Podkarpacia mogą spędzić ten czas w Tatrach, do których mają stosunkowo blisko. Zimową stolicą Polski jest oczywiście Zakopane - serce polskich Tatr, gdzie nie sposób się nudzić. Znajduje się tam ogrom atrakcji, zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci.

Góry stwarzają szerokie możliwości wypoczywania - niezależnie od tego, czy wybieramy się w nie w czasie lata, zimą, czy jesienią lub wiosną. Każda pora roku ma swoje uroki w górach:

  • Zimą w Tatrach w najbliższej okolicy Zakopanego działają stacje narciarskie i wyciągi dla narciarzy i snowboardzistów. Można więc do woli oddawać się „białemu szaleństwu”, a wieczorami przesiadywać przy kominku w karczmach, gospodach lub w bacówkach bezpośrednio w górach.
  • Latem z kolei można wybrać się na szlaki górskie w dolinie Kościelisko, podziwiając ogrom gór i ich majestatyczność.
  • Jesienią i wiosną będziemy podziwiać przepiękne krajobrazy. Oprócz tego w sercu Tatr istnieje wiele ośrodków i kompleksów z basenami, termami i innymi atrakcjami dla każdego. Nie trzeba więc jeździć na nartach czy być miłośnikiem wędrówek wysokogórskich, aby dobrze się bawić w górach.

Organizacja wyjazdu

Mieszkając na stałe w południowej części Polski, bez trudu zorganizujemy wyjazd w Tatry w okolice Zakopanego własnym samochodem. Trasa nie jest zbyt długa, dlatego przy sprzyjających warunkach drogowych na miejsce docelowe dotrzemy w 3 godziny. Można również zdecydować się na podróż pociągiem lub autokarem czy PKS-em, ale musimy przy tym zgodzić się na niższy komfort podróżowania.

Warto zarezerwować jeszcze przed wyjazdem, zwłaszcza w szczycie sezonu letniego lub zimowego, miejsca noclegowe. Przy wyjeździe w cztery czy pięć osób można zdecydować się na wynajęcie samodzielnego domku w górach. Taki domek będzie bazą wypadową do zwiedzania okolicy i wycieczek pieszych na szlakach turystycznych. Pozwoli on poczuć się rzeczywiście jak górale na halach.

Domki wygodne i stylowe

Nie musimy wynajmować typowej chaty góralskiej i mieszkać przez weekend lub przez cały urlop spędzany w górach w spartańskich warunkach. W Kościelisku do dyspozycji turystów pozostają wygodne domki góralskie, wypoczynkowe, które stylizowane są na regionalne chaty, ale we wnętrzu są wyposażone i urządzone jak niewielkie apartamenty, które mogą konkurować z apartamentami w hotelach i pensjonatach w Zakopanem.

Domki letniskowe w górach mogą być ekonomicznym miejscem noclegowym - zapłacimy za nie znacznie mniej niż za miejsce w hotelu, a dzięki nim zyskamy niezapomniane wrażenia z pobytu w górach.  Klimat takich domków budują między innymi kominki, w które są wyposażone. Apartamenty w domkach w górach są znakomite w charakterze domów na czas wakacji, urlopu czy weekendu spędzanego w okolicach Zakopanego całą rodziną. Domki posiadają pokój dzienny z aneksem kuchennym, kilka sypialni, a także łazienki bogato wyposażone. Po dniu spędzonym na nartach czy pieszych wycieczkach miło będzie zasiąść przed kominkiem i zjeść pyszną kolację. 

Artykuł przygotowany przez Zespół Domków i Apartamentów "Twój Domek" - http://domkikoscielisko.pl

Zespół Domków i Apartamentów Twój Domek
Karpielówka Boczna 11A
34-511, Kościelisko
Tel: +48 18 4475 289

Podobne artykuły


27
komentarze: 38 | wyświetlenia: 156147
20
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2562
19
komentarze: 29 | wyświetlenia: 5539
18
komentarze: 5 | wyświetlenia: 9802
18
komentarze: 1 | wyświetlenia: 10441
17
komentarze: 3 | wyświetlenia: 12505
16
komentarze: 3 | wyświetlenia: 54973
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 10750
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 19133
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1417
13
komentarze: 13 | wyświetlenia: 19157
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 19162
13
komentarze: 7 | wyświetlenia: 14437
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 35996
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Na stronach podanych w tej reklamie nie ma cen, to nie wiadomo czy opłaci się taki wynajem i czy warto się tym interesować.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska