Login lub e-mail Hasło   

Nim podpiszemy umowę…

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://slubi.pl/blog/nim-podpiszemy-umowe/384/
Młodym często ogromną trudność sprawia wybór odpowiedniego lokalu, w którym zorganizują swoje przyjęcie weselne.
Wyświetlenia: 553 Zamieszczono 15/07/2015

Oczywiście przeglądając różnorodne strony internetowe mamy możliwość przejrzenia galerii danych miejsc i często one robią na nas ogromne wrażenie. Jednakże nim podejmiemy konkretną decyzję warto jest zwrócić uwagę na kilka istotnych rzecz przy wyborze lokalu.

Pierwszą ważną rzeczą, na którą koniecznie należy zwrócić uwagę jest to, jak traktuje Was menedżer lokalu lub też jego właściciel. Jeżeli odpowiada na pytania z trudem, nie chce udostępnić informacji, jednym słowem za wszelką cenę chce jedynie Was jak najszybciej odprawić, to nie warto sobie nim zawracać głowy. Lepiej odpuścić od razu, niż potem napotykać na przeróżne problemy związane z organizacją. Niestety konflikt z właścicielami lokalu może doprowadzić do ogromnych problemów z prawidłowym zorganizowaniem przyjęcia weselnego, a nikt nie chce być niemile widzianym w miejscu, za którego wynajem płaci i to często niemało. Ponadto, jeżeli od samego początku osoba zarządzająca lokalem próbuje coś przed Wami ukryć, to takie zachowanie nie wróży nic dobrego. Uwierzcie, że nie ma nic cenniejszego niż szczerość właścicieli, a niestety w tej branży nie zawsze można uzyskać odpowiedzi na interesujące nas kwestie w pełni zgodne z prawdą.

Przed wyborem sali weselnej koniecznie ustalcie konkretną liczbę gości. Jeżeli tego nie uda Wam się zrobić, niech to będzie przynajmniej pewien przedział. To pozwoli Wam ustalić, czy niezbędne będzie wynajęcie dużej sali weselnej, czy wystarczy niewielkie przyjęcie w restauracji. Warto jest zobaczyć salę w momencie, gdy odbywać się będzie w niej przyjęcie weselne. Poproście o jakieś nagrania, zdjęcia, a może właściciel będzie tak miły i pozwoli Wam zobaczyć salę przed jakimś przyjęciem weselnym, które będzie się w nim odbywać. Dzięki takiemu zabiegowi będziecie mieć doskonały pogląd na to, jak właściciel lokalu podchodzi do tego interesu, a także lepiej zaplanujecie własne przyjęcie. Ponadto, będziecie mieli możliwość sprawdzenia czy faktycznie na danej sali zmieści się ustalona liczba bawiących się gości. Zwróćcie również uwagę na rozstaw stołów, ilość wolnej przestrzeni. Warto pomyśleć o tym, aby goście mogli swobodnie przemieszczać się między stołami, ławami i nie obijali się o siebie łokciami. Komfort w postaci przestrzeni przy stole weselnym to ostatnimi czasy rzadkość. Dlatego czasami lepiej wynająć większy lokal i zapewnić przybyłym luz, niż wynająć salę na styk i sprawić, że zaproszeni goście będą siedzieli niemal jeden na drugim – nie ma nic gorszego…

Ważną kwestią jest również menu weselne. Poproście o przykładowe zestawy dań jakie dany dom weselny czy restauracja serwuje na przyjęciach weselnych. Pozwoli to zorientować się - w mniejszym lub większym stopniu - na co stać lokal pod względem menu. Ponadto, warto też zapytać, co oprócz dań gorących wchodzi w cenę tak zwanego talerzyka. W wielu lokalach jest tak, że młodzi muszą jedynie zająć się alkoholem i nic więcej ich nie interesuje. Aby uniknąć nieprzyjemności czy niedomówień warto ustalić wszystko wcześniej i co najważniejsze, każdą poruszoną kwestię umieścić w umowie. Różne są lokale i różni właściciele, dlatego to co macie na papierze, macie zagwarantowane.

Nie zawsze bywa tak, że już na pierwszym spotkaniu uda się rozszyfrować menedżera czy właścicieli sali weselnej. Jednak bywają sytuacje, że już po pierwszym spotkaniu wiemy czy to będzie ta sala, czy trzeba szukać dalej. Na koniec dobra rada: nie spieszcie się przy podejmowaniu tak ważnej decyzji jaką jest wybór miejsca, w którym chcecie zorganizować Wasze przyjęcie. Trzeba mieć na uwadze, że to od lokalu zależy najwięcej. Dlatego w tej kwestii pośpiech jest zdecydowanie złym doradcą.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1325
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1180
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 612
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 732
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 775
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 802
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 738
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 835
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 440
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska