Login lub e-mail Hasło   

Tam gdzie GMO, rak występuje 2 razy częściej.

Rak mnoży się jak nigdy dotąd, wskutek stosowania pestycydów.
Wyświetlenia: 593 Zamieszczono 16/07/2015

Uprawy GMO stosują dużo więcej pestycydów niż tradycyjne – stąd na obszarach upraw GMO rak mnoży się jak nigdy dotąd” – mówi  Dr Medardo Avila Vazque z Uniwersyteckiej Sieci Środowiska i Zdrowia (Reduas)
Z kolei dr Fernando Manas  z Uniwersytetu w Río Cuarto bada od lat efekty stosowania środków agrochemicznych na ludzi i uważa, że zachorowania na raka w obszarach rolniczych nie są przypadkowe.
Manas zwraca uwagę, że glifosat – herbicyd, który stanowi nieodłączny element upraw GMO, został wykryty w jeziorach, glebie, a nawet w wodzie deszczowej! Wszystko to wchłania potem ludzki organizm.
Inni naukowcy z Rio Cuarto badali mieszkańców Cordoby przez osiem lat i potwierdzili aż w piętnastu publikacjach naukowych, że ludzie narażeni na pestycydy cierpią na uszkodzenia genetyczne i są bardziej podatni na raka.
Damian Verzeñassi – lekarz i profesor na Wydziale Nauk Medycznych w Rosario (Argentyna) tak komentuje  badania :
“Badanie z Córdoby potwierdza nasze badania w Rosario, które przeprowadziliśmy na osiemnastu obszarach rolniczych, w których częściowo uprawia się GMO. W ostatnich 15 latach przypadki zachorowania na raka wzrosły w zawrotnym tempie”.
Krytykuje rząd, że nie podejmuje żadnych działań zapobiegawczych:
”Istnieje wiele dowodów na to, że model rolnictwa oparty na GMO ma ogromne konsekwencje dla zdrowia. Są to dowiedzione naukowo fakty. Nie rozumiem, dlaczego rząd nie podejmuje pilnych działań w celu ochrony populacji!”

Jedynym realnym rozwiązaniem dla Argentyny jest długoterminowa zmiana systemu rolniczego, uzależnionego obecnie od koncernów GMO.

Nie dla raka i GMO!

Wzrost zachorowania na raka nastąpi także w Polsce, kiedy tylko wprowadzimy uprawy GMO. Oczywiście efekt nie będzie zauważalny od razu, ale będzie narastał latami, pogarszając i tak już nadwątlone przez chemiczne dodatki do żywności zdrowie Polaków.
Dlatego przez cały czas namawiamy do stanowczego opowiedzenia się za zakazem upraw GMO w Polsce oraz importu pasz GMO i żywności genetycznie modyfikowanej.
Proszę – przyłącz się do naszej akcji „NIE dla GMO” i powiedz o tym swoim najbliższym. Tworzymy przyszłość, w której wspólnie będziemy żyć! W zamian za polecenie, przygotowaliśmy dla Ciebie prezent – e-book o naturalnym leczeniu bólów głowy. Możesz pobrać go tutaj: http://iozn.pl/zaproszenie/
Serdecznie pozdrawiam
Faustyna Guzowska
IOZN
Artykuł powstał na bazie artykułu z www.ekogazeta.com.pl, który jest partnerem akcji „NIE dla GMO”

Instytut Ochrony Zdrowia Naturalnego (Institut pour la Protection de la Santé Naturelle) – www.iozn.pl
Rue du Vieux Marché aux Grains, 48, 1000 Bruksela – Belgia
kontakt w języku polskim: kontakt@iozn.pl, kontakt w języku francuskim i angielskim: contact@ipsn.eu

Podobne artykuły


27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21845
25
komentarze: 12 | wyświetlenia: 12015
16
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1908
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 1752
5
komentarze: 2 | wyświetlenia: 5302
70
komentarze: 59 | wyświetlenia: 17251
19
komentarze: 21 | wyświetlenia: 2759
15
komentarze: 2 | wyświetlenia: 3379
42
komentarze: 6 | wyświetlenia: 17024
11
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1406
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 13098
28
komentarze: 27 | wyświetlenia: 3681
 
Autor
Dodał do zasobów: Marek Lipski
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska