Login lub e-mail Hasło   

Maj pod znakiem Szwecji

Moje miejsce na ziemi. Szwecję pokochałam z miejsca. Zauroczona już mam zabukowany kolejny bilet. Tym razem dalej i dłużej. .
Wyświetlenia: 710 Zamieszczono 17/07/2015
Długi czerwcowy weekend rozpoczęłam ciut wcześniej bo jakoś końcówką maja. Z uwagi na to, ze lotnisko Lublin otworzyło linię Sztokholm – Skavsta to przecież nie mogło mnie zabraknąć na pokładzie wizzair. Mieszkałam w miejscowości Nykoping
Gdyby ktos zamierzał sie wybrać to:
- rezerwować hotel na booking.com
- polecam Merkury, za 4 noclegi 700 zl z wyżywieniem ( śniadania i kolacje, w ciągu dnia nielimitowane napoje) – obok mc Donalda i Max
- z lotniska Skavsta do Nykoping jest ok 15-20 min jazdy…. Jeżdżą autobusy ( przystanek tuż przy wyjściu z terminala, autobus nr 515)
Samo Nykoping to spokojne, urocze miasteczko, idealne na wypoczynek zarówno samotny jak i rodzinny. Jest co zwiedzać. Na zakupy spożywcze polecam Ica Market na deptaku (najtaniej i duży wybór)
Gdzie jeść: – wszędzie gdzie wolne miejsca, ceny porównywalne. W St. Anna lunch bar za 79 koron duży lunch, do wypęku, zimny napój do wyboru, surówki ile się chce, nielimitowana kawa… tym akurat mnie ujęli bo kawosz jestem okrutny i każda ilość wskazana. Kilka razy upewniają się czy na pewno bez cukru i mleka, wiec zapewniać, ze bez… Jeśli oczywiście jak ja nie psujecie kawy dodatkami.
Samo Nykoping do przejścia pieszo, szczególnie polecam Nykopingshus (kto z historii miał 5 ten wie dlaczego warto, reszta niech doczyta). urokliwa przystań, mały, piękny teatr i gwarny deptak.
Oczywiście nie wolno pominąć Sztokholmu. Co prawda najlepiej jest mieć na to miasto przynajmniej 2-3 dni, ale nawet dla paru godzin warto tam pojechać. Człowiek nabierze apetytu na więcej i oczywiście już w trakcie zwiedzania planuje tu powrót.
Jak dojechać z Nykoping?
- Z dworca autobusowego, obok teatru. Do Sztokholmu jeździ Swebus nr 830… Codziennie o 9:30. Bilet można kupić w kiosku na dworcu ( dworzec to naprawdę dość szumne określenie)….Ot mała czerwona budka. Koszt w jedną stronę 120 koron – ok 53 pln. Można kupić w autobusie, ale wtedy platność wyłącznie karta. Na 11:00 jest się na dworcu w Sztokholmie.
- w Sztokholmie czasu jeść nie miałam, szybka kawa i muffinka, a przed powrotem znów kawa i kanapka w 7eleven. Powrotne kursy ze Sztokholmu do Nykoping o 14, 16:45, 18:40. Tez swebus, też nr 830, stanowisko 13 (ruchomymi schodami na górę) wyjścia do autobusu oznaczone są liniami, z których korzystamy. Bilety na Swebus kupujemy w kasie B. Oczywiście i w knajpach i na dworcu free wifi. Będąc w Sztokholmie chwilę, tak jak ja należy dotrzeć na Old Town i zobaczyć parlament i pałac królewski. co zobaczycie pod drodze to Wasze. Mapę Sztokholmu dostaniecie na dworcu w punkcie informacyjnym
Wracając do lotniska Skavsta, które tez jest malutkie… Przy wyjściu dostaje się od obsługi mapę miasta i starter lyca mobile z 15- oma koronami na start. Dzięki temu taniej sie dzwoni.
- bilet na lotnisko z Nykoping kupuje się w/w kiosku na dworcu  i jest to nie tyle bilet co imienna karta bez daty. Przypominam, ze linia Nykoping – Lotnisko ma numer 515. Jeżdżą chyba co godzinę, najwcześniejszy bodajże o 4:00.
Brać wygodne buty, najlepiej dwie, trzy pary!!!!!!!.Nie powiem jak wyglądały moje stopy, ale krew się lała Miałam adidasy, nie nowe, schodzone i jakim cudem??
 

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 816
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 685
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1067
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 603
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 907
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 818
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 961
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 536
9
komentarze: 27 | wyświetlenia: 420
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 646
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 580
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1278
8
komentarze: 18 | wyświetlenia: 816
8
komentarze: 25 | wyświetlenia: 581
8
komentarze: 15 | wyświetlenia: 536
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska