Login lub e-mail Hasło   

Darmowe pozycjonowanie stron poradnik

Prowadzisz stronę lub bloga, które chcesz rozreklamować w internecie? W takim razie musisz się "wypozycjonować" Pokażę Ci, jak ja to zrobiłem zupełnie za darmo.
Wyświetlenia: 644 Zamieszczono 18/07/2015

Najbardziej popularnym portalem, na którym można założyć bloga lub stronę jest Wordpress. Dlatego skupię wszystkie swoje porady na nim, ponieważ sam z niego korzystam od kilku lat i sprawdza się rewelacyjnie.

1. Zacznijmy od tworzenia wpisu na blogu:

Tworząc wpis musisz nadać mu jakiś tytuł. Nie rób tego, jednak jak większość blogerów, czyli tak jak Ci się wydaje, że będzie brzmiał dobrze. Źle Ci się wydaje.
Aby wpis był na wysokich pozycjach w Google, żeby przyciągnął na Twojego bloga wielu czytelników, musi zawierać w nazwie hasła, które wpisują w wyszukiwarce Twoi potencjalni czytelnicy. To wszystko trzeba sprawdzić:

Wejdź na Planer Słów Kluczowych Google i kliknij na "Wyszukaj nowe słowa kluczowe za pomocą wyrażenia, witryny lub kategorii", wpisz frazę, która Cię interesuje, np. "jak ugotować kurczaka" i na dole kliknij "Wyświetl propozycje". Wyniki będą takie:

Nie ważne jakie wyrażenia Ci się podobają, ważne jakie internauci wpisują najczęściej w Google. Gdy klikniesz w hasło "ugotować" zobaczysz dokładną ilość wyszukiwań na to hasło. W naszym wypadku to 70 osób miesięcznie.
Moim zdaniem mało.

Poszukałbym ciekawszej frazy, np:

480 wyszukiwań miesięcznie, dużo lepiej.

Teraz jeszcze pozostaje nam sprawdzić ile stron jest zaindeksowanych w Google na to hasło:

Około 244 000 wyników - bardzo dobrze. Powyżej 800 000 nie warto, wtedy szukaj dalej.

2. Gdy mamy już frazę, stwórzmy cały tytuł,np: "Najlepszy domowy przepis na potrawkę z kurczaka"

Dzięki temu pozycjonujemy się teraz w Google na tą frazę i będziemy jej teraz używać w kolejnych elementach.

Warto w każdym naszym wpisie dodać jakąś grafikę, np. jako zdjęcia gotowej potrawy:

Oprócz tego, że ładnie wygląda grafika z treścią wpisu, to w opcjach tego obrazka ustawiamy: nazwę pliku, tekst alternatywny i tytuł grafiki jako "przepis na potrawkę z kurczaka", ponieważ wyszukiwarki Google, również indeksują grafikę.

3. Podczas pisania treści wpisu użyj 2 - 5 razy nasze słowo kluczowe czyli: przepis na potrawkę z kurczaka. Wpleć je w cały artykuł bez odmieniania, dokładnie tak jak napisaliśmy.

4. Teraz skupimy się na wtyczkach, które poprawią pozycjonowanie stron:

  • Zainstaluj wtyczkę All in One SEO Pack i pod wpisem w rubryce "Title" wpisz całą nazwę wpisu, np. "Najlepszy domowy przepis na potrawkę z kurczaka",  w rubryce "Description" wpisz początek Twojego wpisu (około 200 liter), a w "Keywords"słowa kluczowe, czyli: "Najlepszy domowy przepis na potrawkę z kurczaka, przepis na potrawkę z kurczaka, przepis na, potrawkę, z kurczaka". Wtyczka ta znacznie pomoże w pozycjonowaniu naszego wpisu.
  • Zainstaluj wtyczkę Wordpress Related Posts, wyświetli nam pod każdym wpisem propozycje przeczytania innych wpisów, co nam daje tzw. wewnętrzne linkowanie stron, które zwiększa pozycjonowanie stron:

  • Zainstaluj wtyczkę Sexy bookmarks plugin, która stworzy pod każdym Twoim postem miniatury portali, na których możesz Ty wypromować bloga, ale także Twoi czytelnicy. Gdy spodoba im się Twój wpis i klikną na którąś z tych ikonek, to na ich portalu wszyscy jego znajomi zobaczą Twój wpis. To jest dopiero reklama:

  • Zainstaluj wtyczkę Google XML Sitemaps. Ustawisz dzięki niej częstotliwość tzw."pingowania", czyli wysyłania informacji do m.in. wyszukiwarki Google, że na Twoim blogu jest nowy wpis i zapraszasz "pajączki" Google do dokładnego przejrzenia swojej strony, aby zaindeksować nową treść, czyli lepiej wypozycjonować.

5. Dodaj Widget "Najnowsze wpisy" w zakładce "Wygląd/Widgety". Dzięki temu, również podlinkujesz wewnętrznie nasze wpisy.


To moje podstawowe pomysły na darmowe pozycjonowanie stron. Jeśli macie inne pomysły pochwalcie się w komentarzach.


www.dawidfrackowiak.biz.pl

Podobne artykuły


73
komentarze: 19 | wyświetlenia: 17882
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31806
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29819
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19901
24
komentarze: 33 | wyświetlenia: 13714
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 34515
21
komentarze: 14 | wyświetlenia: 13417
15
komentarze: 5 | wyświetlenia: 33394
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6990
16
komentarze: 1 | wyświetlenia: 7491
 
Autor
Artykuł"Najlepszy domowy przepis na potrawkę z kurczaka.Donald Tusk prezentuje."
PiS:Pan Kczyński proponuje najlepszy domowy przepis na potrawkę z kurczaka"
Dobrze że autor artykułu ma humor.Ja również.Ta forma jaką podał autor jest dobra.Warto wykorzystywać takie propozycje,zwłaszcza że są darmowe.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska