Login lub e-mail Hasło   

ZUS jest bankrutem.Brakuje w tym roku aż 52,4 mld zł.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://nowyekran.info/zus-jest-juz-fakty(...)mld-zl/
Obowiązkowe składki na ubezpieczenia społeczne nie wystarczają na wypłatę bieżących rent i emerytur..
Wyświetlenia: 667 Zamieszczono 19/07/2015

Powstający z tego tytułu deficyt sięgnie w tym roku aż 52,4 mld zł. Lata zaniedbań i brak reform powoduje, że z roku na rok sytuacja będzie się pogarszać. ZUS będzie potrzebował coraz większych ilości pieniędzy na wypłatę świadczeń, bowiem coraz więcej ludzi będzie przechodziło na emerytury, a to – bez poważnych zmian systemowych – najprostsza droga do bankructwa całego kraju.

Obecnie na jednego emeryta przypada pięć osób w wieku produkcyjnym (w wieku 15-64 lata), a mimo to ZUS już ma poważne problemy ze ściągnięciem odpowiedniej kwoty pieniędzy ze składek na wypłatę bieżących emerytur. W tym roku zabraknie na ten cel rekordowej kwoty 52,4 mld zł. Deficyt ten pokrywany jest z dotacji i bezzwrotnych pożyczek przekazywanych przez rząd (pieniądze podatników) do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS), który jest finansowym zapleczem ZUS-u.

Niestety tak wysokie dotacje powodują paraliż wydatków państwa w innych dziedzinach, takich jak służba zdrowia czy obronność. Co gorsze – z roku na rok deficyt ZUS będzie drastycznie wzrastał. Według szacunków samego ZUS-u w ciągu najbliższych 5 lat wszystkie składki pobierane od pracowników i przedsiębiorców będą na tyle niskie, że z budżetu państwa trzeba będzie zabrać na poczet wypłaty bieżących emerytur gigantyczną kwotę 356,5 mld zł.

Gigantyczny deficyt ZUS to najprostsza droga do bankructwa całego kraju. Eksperci z Ośrodka Badań nad Migracjami są zgodni – aby do tego nie doszło wiek emerytalny trzeba będzie nadal stopniowo przesuwać. W 2050 r. powinien on wynosić minimum 73 lata, a w 2060 już 76 lat. Powód? – We wspomnianym 2060 r. na jednego emeryta w naszym kraju będą przypadały mniej niż dwie osoby w wieku produkcyjnym (przypominam, że obecnie na jednego emeryta przypada pięciu pracujących i już są problemy). Niestety podniesienie wieku emerytalnego to tylko jeden z warunków utrzymania całego systemu przy życiu.

Kolejnym będzie obniżenie wysokości wypłacanych emerytur do poziomu głodowego (co już się dzieje) oraz zdecydowane poluźnienie polityki imigracyjnej, tak oby obcokrajowcy chętniej osiedlali się w naszym kraju. Zdaniem Pawła Kaczmarczyka z Ośrodka Badań nad Migracjami, aby skutecznie zatrzymać spadającą liczbę ludności Polski, nasz kraj będzie musiał stać się “krajem wielokulturowym, krajem masowej migracji”…

================

[I o to tym zbrodniarzom rządzącym „rządzącymi Polską” chodzi. Zniszczyć państwa narodowe, zniszczyć cywilizację łacińską, zniszczyć więc kulturę i wiarę w Boga Jedynego. MD]

http://niewygodne.info.pl/artykul5/02369-Gigantyczny-deficyt-ZUS–W-2015-wyniesie-52,4-mld-zl.htm

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=15941&Itemid=55

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1334
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1191
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 738
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 618
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 781
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 446
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 845
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 747
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Henear,  19/07/2015

Kleszcza się nie utrzymuje tylko wyrywa.
W tym kraju upadła logika.

  nse,  19/07/2015

Jeśli chce się prowadzić życie , gospodarkę, społeczeństwo ... według źle wyprowadzonych reguł postępowania opartych na iluzji, to nie ma szans prowadzi to do katastrofy :( Odwieczna walka iluzji z Prawdą, jeśli wygra iluzja przegramy wszyscy, a jeśli Prawda przegrają tylko Ci co bez iluzji żyć już nie potrafią i nie wiedzą gdzie jest miejsce iluzji ...

  Remter,  19/07/2015

Można go pomniejszyć poprzez zmniejszenie kominowych emerytur , szczególnie tych na które nie były odprowadzane składki , ponadto należy ograniczyć wydatki na administrację, jak i wynagrodzenia. W ZUS-ie przeważnie pracują żony polityków... A jak to nie pomoże to dać każdemu niewolnikowi po 1500 zl do ręki i niech żyje - lecz nie wolno "zbrodniarzom" ekonomicznym podnosić wysokości składek.

Szydło, Duda i ojciec z Torunia wiedzą jak podnieść emerytury i renty. Plan jest prosty. Obniżyć wiek emerytalny, składki na ZUS i podatki. Ci "zbrodniarze" co nami rządzą nie umieją liczyć. Im wyższa emerytura tym wyższe wpływy na radio ma ryja.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska