Login lub e-mail Hasło   

Libia. Szariat podstawą Konstytucji.

Prawo islamskie jest i będzie podstawą prawodawstwa w Libii. Wszystkie państwowe instytucje muszą się do tego zastosować – zakomunikowało Zgromadzenie Narodowe.
Wyświetlenia: 746 Zamieszczono 24/07/2015

Teraz w libijskim parlamencie trwają pracę nad dostosowaniem całego systemu prawnego do opisanych w Koranie i Hadisach zasad współżycia społecznego. Libia stanie się już niedługo kolejnym krajem, w którym również turystki będą musiały zasłaniać włosy i twarze, nie będzie się można napić alkoholu, za obrazę proroka – rzeczywistą, czy wydumaną – turyści będą chłostani a innowiercy zapłacą wyższe podatki a w przypadku rozstrzygania sporów między nimi a Arabami ważące będzie słowo muzułmanina, nawet jeżeli skłamie.

Islam nie uznaje rozdzielenia państwa od religii. Zgodnie z zasadami tej religii szariat reguluje wszystkie dziedziny życia muzułmanina. Szariat jest podstawą prawa w kilku krajach, w tym w Arabii Saudyjskiej i Iranie. Elementy tego systemu są także stosowane w wielu państwach islamskich na całym świecie. Docelowo ma obowiązywać we wszystkich krajach zajętych obecnie przez Państwo Islamskie, w tym – jeżeli wierzyć deklaracjom krwiożerczym potomkom Mahometa z IS – również na terenie kalifatów… brytyjskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i, w dalszej przyszłości, polskiego.

Szariat dość prosto rozwiązuje sprawę zbrodni i kary. Nie wnika w okoliczności poboczne, nie uznaje okoliczności łagodzących. Przebaczyć przestępcy może tylko jego ofiara, ale jeżeli to zrobi musi się liczyć z tym, że może być uznana za współwinną przestępstwa.

I tak: za podniesienie ręki na rodzica, za kradzież – nawet drobną – islamski kat obcina rękę. Za próbę ucieczki z więzienia lub spod katowskiej szabli – nogę. Za cudzłóstwo jedyną karą jest ukamienowanie kobiety, jeżeli winę ponosi również mężczyzna, to on zostanie wychłostany publicznie.

Rozważania nad szariatem prowadzą do konkluzji, że w przypadku gwałtu Libijczyka na zachodniej turystce – turystka zostanie ukamienowana (bo popełniła cudzołóstwo i skłaniała do niego swoim strojem i obyczajami), zaś gwałciciel pójdzie wolno.

Jedyną silną stroną szariatu jest nieuchronność kary, czego w polskim prawie czasem trudno się dopatrzeć. O ile Koran nie rozróżnia przestępców na tych rządzących i opozycyjnych, o tyle polskie sądy i owszem. Potrafią skazywać niedoszłych absolwentów studiów wyższych za posługiwanie się tytułem magistra, choć kandydat na prezydenta z lat 90. (i późniejszy prezydent) Aleksander Kwaśniewski do dzisiaj nie doczekał się prawnej oceny jego najsławniejszego kłamstwa, jakoby był magistrem, choć tak naprawdę nie mógł się pochwalić niczym więcej, niż maturą.

Politycy w RP na bezczelnego kłamią i afiszują się z przychodami znacznie przekraczającymi ich oficjalne dochody, ale niezawisłe sądy polskie wolą ciężko karać za drobne przewinienia.

To nie pierwsze podejście zwolenników szariatu do libijskiego systemu prawnego – próbowali już wprowadzać go w latach 80. ub wieku. Ale wówczas władzę w Libii dzierżył Muamar Kadaffi, który wolał wzorować się, choć w części, na zachodnich kodeksach. Kadafiego zabili Amerykanie zostawiając ten kraj bez pomysłu na przyszłość.

Source: http://3obieg.pl

Podobne artykuły


95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15325
43
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6571
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6075
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3950
29
komentarze: 142 | wyświetlenia: 5522
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7709
22
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1686
21
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1677
20
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2284
20
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2950
19
komentarze: 1 | wyświetlenia: 15836
19
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1688
18
komentarze: 16 | wyświetlenia: 2626
 
Autor
Dodał do zasobów: Marek Lipski
Artykuł

Powiązane tematy

Jaki ten islam be. Każdy ma prawo żyć jak chce ... jednak pod warunkiem że żyje tak jak nam się podoba. Ludzie w swoim kraju mają prawo żyć tak jak chcą, jeżeli nie chcą katolików to niech katolicy tam nie jeżdżą bo są źle widziani i nikt tam nie chce stale jątrzących księży. My dajemy posłuch nawiedzonym oszołomom głoszącym hasła równości i dajemy wszystkim wokół równe prawa i też mamy do tego pr ...  wyświetl więcej

@roszpunek: Dziękuję serdecznie za opinię.Szariat, prawo kanoniczne, tora mają wiele wspólnego ale ten temat pozostawiam osobiście historykom i prawnikom tak jak oceny polityków w Polsce,którzy wykonują tylko zadania lobbystów. Każdy kto zna kulisy teatru politycznego wie doskonale ,że w "demokracji" wzrasta systematycznie faszyzm,o którym mógł pomarzyć Pinochet czy Franco.Co do życia muzułmanów i ...  wyświetl więcej

@Marek Lipski: To chyba nie faszyzm ale świadoma polityka siania nienawiści przez media, internetowych najemników i tzw. autorytety moralne. Tak samo się działo przed I wojną światową, wtedy też wszyscy byli szczęśliwi że wybuchła a później gorzko żałowali. Tak na marginesie, czy tora to nie jest też pięć ksiąg katolickiego Starego Testamentu?

@roszpunek: Halacha,była by bardziej odpowiednia do formy szariatu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Halacha
http://www.sztetl.org.pl/pl/te(...)alacha/
Oczywiście,że "polityka siania nienawiści przez media"(również internet) jest przez cały czas akrualna.Dziękuję za cenn ...  wyświetl więcej

I znowu ten atak na państwa islamskei - może ktoś więcej napisze jak USA i wojska Nato zniszczyły Libię - kraj najbogatszy w Afryce, kwitnący a taraz ruina? Za to serwują nam teksty jakie to są ciemne ludy, którym trzeba rozświetić we łbach niosąc kaganek oświecenia - czyli przygotowywanie gruntu i naszej akcejtacji pod kolejne wojny neo - kolonialne. Ciemny lud wszystko kupi...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska