Login lub e-mail Hasło   

Jaki kupić samochód?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Każdy z nas ma w głowie wizję idealnego samochodu. Niestety często okazuje się, że gdy chcemy ją zrealizować, nie jest już ona taka idealna.
Wyświetlenia: 416 Zamieszczono 28/07/2015

Auto trzeba dostosować do swoich potrzeb i trybu życia oraz, co równie ważne, zasobów finansowych. Jaki kupić samochód? Oto kilka wskazówek.

Odpowiedni model

Jak się okazuje, problemy zaczynają się już na poziomie wyboru odpowiedniego modelu samochodu. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, zadajmy sobie kilka pytań – jak często jeździmy autem, gdzie najczęściej go używamy, w jakim celu. To nam ułatwi podjęcie decyzji. Jeśli mamy dużą rodzinę lub planujemy jej powiększenie, od razu pomyślmy o większym aucie typu kombi lub sedan. Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej nowych modeli aut.

Jeśli zaś częściej poruszamy się po mieście i rzadko wyjeżdżamy poza jego granice, lepiej kupmy mniejsze autko, którym łatwiej będzie poruszać się w korkach i przede wszystkim nie będzie problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego. Pamiętajmy również o tym, że nie sztuką jest auto kupić, ale sztuką jest je utrzymać. Przed zakupem dowiedzmy się zatem dokładnie, ile wynosi spalanie danego auta, jak duży jest silnik, czy samochód posiada dodatkowe funkcje, których celem jest zmniejszenie zużycia paliwa itd. Dzisiaj coraz częściej duży silnik idzie w parze z ekonomiką jazdy, dlatego nie musimy drastycznie ograniczać ilości koni mechanicznych pod maską.

Nowe czy używane?

Nowe czy używane – tutaj zdania są podzielone. Zwolenników jednych i drugich jest wielu. Salon samochodowy, to oczywiście droższa opcja,  ale mamy również pewność, że auta z salonu posłużą nam

wiele lat i nie musimy się martwić, że za chwilę coś się zepsują. A nawet jeśli już tak się stanie, to wszelkie naprawy są po stronie producenta. Dodatkowo możemy dokładnie prześledzić historię pojazdu i mamy pewność, że nie było uszkodzone. Jeśli decydujemy się na zakup nowego samochodu, zróbmy to najlepiej na przełomie roku. Wówczas organizowane są ogromne wyprzedaże aut z danego rocznika i ich ceny drastycznie spadają.

Auta używane to niestety jedna wielka niespodzianka. Nigdy do końca nie wiemy, w jakim stanie jest samochód, który właśnie nabyliśmy. Dokładnie położona nowa warstwa lakieru potrafi ukryć najbardziej niefortunną historię samochodu. Z drugiej jednak strony auta z komisu są dużo tańsze – już po roku ich cena może spaść nawet o 20-30%.

Zakup samochodu to poważna decyzja, dlatego nie działajmy pochopnie. Taki zakup powinien być dokładnie przemyślany i przeanalizowany.

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1211
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 728
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 939
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1407
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1617
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1333
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1330
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1611
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 733
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 747
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1118
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 553
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 924
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska