Login lub e-mail Hasło   

Cechy dobrego adwokata

Wynajmując adwokata, chcemy, żeby był on jak najlepszy i żeby dobrze zajął się naszymi sprawami. Jak więc wybrać tego, któremu będziemy skłonni powierzyć każdą sprawę? Ok...
Wyświetlenia: 1.085 Zamieszczono 31/07/2015

Wynajmując adwokata, chcemy, żeby był on jak najlepszy i żeby dobrze zajął się naszymi sprawami.

Jak więc wybrać tego, któremu będziemy skłonni powierzyć każdą sprawę? Okazuje się, że wcale nie jest to takie proste. Trzeba wiele przemyśleń, a także wiedzy, żeby ocenić, który z prawników będzie się naLawyer-Document-Reviewdawał idealnie. Wiadomo, że inną sprawą jest, kiedy mamy proste i krótkie postępowanie, do którego potrzebujemy adwokata na jeden raz, a inną jest w momencie, kiedy chcemy, żeby dany prawnik prowadził przez cały czas nasze sprawy. Im więcej dokumentów i czasu, tym na lepszego fachowca musimy postawić. Adwokaci Stalowa Wola zgodnie przyznają, że w tej kwestii nie warto oszczędzać. Dobry adwokat to przede wszystkim taki, który będzie się cenił i który wykona wszystkie, swoje obowiązki na najwyższym poziomie. Żeby takiego zdobyć, trzeba niestety zapłacić.  

W świecie adwokackim jest tak, jak w każdej innej branży.

Mamy osoby przeciętne, dobre i mamy prawdziwych mistrzów prawa, których renoma roznosi się po całej Polsce. Współpracując z kimś dobrym lub przeciętnym, nigdy tak naprawdę nie wiemy, jaki efekt uzyskamy. Kiedy podejmujemy współpracę z profesjonalistą, który znany jest w branży ze swojego kunsztu, to mamy pewność, że pozwoli to nam bardzo dobrze rozpracować daną sprawę. Powiedzmy sobie szczerze, dobry adwokat musi być przede wszystkim ambitny. Musi nie tyle trzymać się litery prawa, ile po prostu potrafić je nagiąć do własnych celów. Taki prawnik, który sprytnie obchodzi przepisy prawa i jednocześnie mieści się w klauzulach, którego go dotyczą, nie robiąc nic złego, jest nie tyle autorytetem w swojej dziedzinie, ile prawdziwym mistrzem.

Przykładowo adwokaci Stalowa Wola zawsze starają się podchodzić do swoich zadań maksymalnie profesjonalnie. Wiedzą, że profesjonalizm jest czymś, czego w ich zawodzie po prostu potrzeba. Prawnik musi przestrzegać terminów, być zawsze na czas tam, gdzie go potrzeba. Musi wiedzieć co robić, żeby działać na korzyść klienta no i oczywiście jak nie postępować, żeby mu nie zaszkodzić.

Bardzo ważne jest też to, jaki klimat wokół siebie buduje taki prawnik. Powinien być on maksymalnie profesjonalny, po prostu stoicki. Bardzo ważne są również cechy adwokata, musi cechować się on silną wolą oraz być nieugięty. Musi być odporny psychicznie i nie poddawać się presji, która bardzo często panuje na sądowej. Dodatkowo musi mieć umiejętność analitycznego myślenia tak, żeby był w stanie odnajdywać wyjście z każdej, nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji. Do tego musi mieć dobre zdolności interpersonalne, żeby w zgrabny sposób porozumiewać się z sędziami, z klientami oraz z oponentami i stroną, przeciwko której występuje.  

Zespół takich cech gwarantuje niebywały sukces bowiem można dzięki temu osiągnąć obopólne korzyści.

Nie tylko wygrać sprawę dla klienta, ale również zbudować wokół siebie atmosferę autorytetu, która bezpodstawnie będzie działała na korzyść takiego adwokata w przyszłości. Im więcej i lepiej taka osoba pracuje, tym po prostu lepsze efekty może uzyskać. Wszystko jest kwestią zdolności, jakie należy nabyć podczas nauki i pracy, bo adwokaci ze Stalowej Woli zobowiązani są przecież do tego, żeby na bieżąco podnosić swoje umiejętności i pokazywać cały czas, że to oni są najlepsi na rynku.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1202
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1011
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1079
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 755
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 737
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1888
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 580
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1036
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 545
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 546
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 892
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 670
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Jak mam podać cechy dobrego adwokata to od razu podaje pana Cejrowskiego, jeden z najlepszych adwokatów jakich miałem przyjemność spotkać. Akurat z Panem Cejrowskim krótko współpracowaliśmy, bo góra dwa dni i miałem załatwiona sprawę, ale z tego co wyniosłem to super. Jako adwokat - mega profesjonalny no i jako osoba - bardzo sympatyczny i cierpliwy jeśli chodzi o wytłumaczenie pewnych zagadnień w umowach itp. Bardzo polecam (:Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska