Login lub e-mail Hasło   

.Kochaj siebie.Cz.1.

Osoba , która kocha siebie nie krzywdzi i nie pozwala się skrzywdzić….ale i też reaguje na krzywdę innych…Musisz nauczyć się zdrowego egoizmu.
Wyświetlenia: 695 Zamieszczono 05/08/2015

Jak można to osiągnąć? Jak nauczyć się prawdziwie kochać siebie, żeby móc kochać innych?Jak możesz dbać o siebie z miłością?Ciało – aby było zdrowe, silne, sprawne, zadbane, piękne; umysł – aby jakość Twoich myśli i uczuć była jak najlepsza; duch – by czuć prawdziwą, głęboką więź z własną duszą, Bogiem, naturą i innymi ludźmi?

Jak  pokochać  siebie?

Są sposoby na zwiększenie poczucia własnej wartości.Jeśli chcesz być szczęśliwy, mieć przyjaciół, udany związek i rodzinę musisz przede wszystkim być  zakochanym w sobie? Pewnie masz na głowie cały dom.  Myślisz o swoich bliskich, a własne potrzeby ciągle spychasz na boczny tor.?A kto zatroszczy się o ciebie? No właśnie. Musisz nauczyć się zdrowego egoizmu.Pozytywne myślenie to klucz do sukcesu.

Jeśli nie kochasz siebie, nie możesz ofiarować miłości innym, ponieważ... nie masz jej w sobie. A skoro nie masz jej w sobie, nie wiesz, jak wygląda to uczucie, jedynie je sobie wyobrażasz. Gdy oceniasz siebie negatywnie, to stajesz się nieufna, skryta, nieśmiała, nadmiernie na sobie skoncentrowana, wszystko bierzesz do siebie, a z tego, co mówią ci inni, wyciągasz mylne wnioski. Bo to, jaki masz do siebie stosunek i co o sobie myślisz, wpływa na sposób, w jaki traktujesz siebie sama i innych ludzi.(Amerykańska psychoterapeutka Louise Hay )


Jeżeli odbierasz siebie pozytywnie, to potrafisz poradzić sobie z problemami, mobilizować się do działania, wspierać się w trudnych chwilach i wzbudzać w sobie nadziei. Jeżeli twój wewnętrzny obraz jest negatywny, pojawia się krzywda, żal, poczucie winy albo niechęć do siebie, życia i świata. Niestety, większość ludzi ma do siebie jakieś „ale”. Kobiety z powodu niskiej samooceny częściej popadają w stany depresyjne, mówią o swoich porażkach, obwiniają się o wszystko. Natomiast niskie poczucie własnej wartości u mężczyzn odbija się przeważnie na otoczeniu, bo panowie mają tendencje, aby szukać winnego wszędzie – poza sobą samym. Przekłada się to na coś zupełnie przeciwnego niż kompleksy – zbytnią pewność siebie, pychę, dumę, wręcz megalomanię.

POZYTYWNE MYŚLENIE ma wielką moc – wykorzystaj jego siłę.Odkryj prawdę: kim jesteś, a kim chcesz być? Tylko człowiek spełniony, czujący się dobrze we własnym towarzystwie, potrafiący wyznaczać zdrowe granice jest dobrym kompanem i wsparciem dla innych Tylko ktoś, kto nie kocha siebie może mieć wątpliwości.

Podobne artykuły


38
komentarze: 18 | wyświetlenia: 6072
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 21203
24
komentarze: 45 | wyświetlenia: 4153
19
komentarze: 12 | wyświetlenia: 4941
19
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2813
17
komentarze: 1 | wyświetlenia: 7758
17
komentarze: 3 | wyświetlenia: 11133
17
komentarze: 11 | wyświetlenia: 161552
17
komentarze: 58 | wyświetlenia: 2372
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 21436
46
komentarze: 56 | wyświetlenia: 34370
11
komentarze: 11 | wyświetlenia: 11078
 
Autor
Artykuł  lewi,  05/08/2015

Bardzo pożyteczny i aktualny temat.Gratuluję

  lewi,  05/08/2015

Uczenie się odczuwania i okazywania miłości to proces ciągły. Wymaga od nas wielu starań, ponieważ musimy się zmagać z własną niedoskonałością oraz z silnym wpływem tego wyzutego z miłości świata.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska