JustPaste.it

Płytki na balkon

Płytki balkonowe i ceramiczne narażone są na działanie deszczu, mrozu i innych, niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Płytki balkonowe i ceramiczne narażone są na działanie deszczu, mrozu i innych,  niekorzystnych warunków atmosferycznych.

 

Na materiał źle działają również cykle zamrażania i rozmrażania, często występujące w czasie zimy.  Posadzka a balkonie powinna być więc wykonana z odpowiednich materiałów, a także odpowiednio zakonserwowana. Potrzebne do tego są specjalne produkty. Są one w stanie zagwarantować trwałość posadzki na długie lata. Na balkonach nie sprawdzają się standardowe płytki ceramiczne, które normalnie stosuje się w domu. Szybko pękają i odbarwiają się. Jeśli chodzi o przestrzenie na zewnątrz domu, najlepiej jest stosować płytki odporne na mróz. Producenci oznaczają je symbolem śnieżynki. Nasiąkliwość materiału w przypadku płytek zewnętrznych nie powinna wynosić więcej niż 3%. Pamiętajmy również o tym, że płytki również w pewnym sensie odpowiadają za bezpieczeństwo. Stąd właśnie powinniśmy wybierać płytki o chropowatej fakturze, które pomogą nam uniknąć upadku. Aby dobrać takie płytki, szukajmy na opakowaniu symbolu R10. Im większa liczba przy symbolu R, tym bezpieczniejsze są płytki. Kolejnym ważnym parametrem przy wyborze płytek na balkon, będzie również ich ścieralność. Nie możemy też zapominać o hydroizolacji płytek. Wielu fachowców zapomina o tym, co skutkuje tym, ze płytki są zniszczone już po roku. Płytki same w sobie nie chronią balkonu przed wodą. Jego powierzchnia nasiąka zimą, a latem woda zaczyna parować, przez co płytki zaczynają odpadać od podłoża. Zimą, gdy woda zamarza, płytki również mogą pękać i odpadać. Zaprawy uszczelniające mają za zadanie zapobiegać wsiąkaniu wody w podłoże balkonu. Izolację przeciwwilgociową wykonuje się więc na specjalnej płycie konstrukcyjnej.

Kiedy wybieramy odpowiedni produkt, sprawdzajmy więc zalecenia producentów. Więcej na temat płytek znajdziemy na forum Castoramy – zobacz.