JustPaste.it

Budownictwo i architektura wnętrz, czyli topowe kierunki studiów na rynku pracy

Maturzysto! Wybór pierwszej lepszej uczelni wyższej wcale nie zagwarantuje Ci dobrze płatnej pracy po jej ukończeniu.

Maturzysto! Wybór pierwszej lepszej uczelni wyższej wcale nie zagwarantuje Ci dobrze płatnej pracy po jej ukończeniu.

 

Decyzja nie może być kwestią przypadku ani rezultatem rodzicielskich sugestii. Aby zdobyć intratną posadę i dobrze zarabiać w przyszłości, trzeba właściwie zaplanować własną ścieżkę kształcenia. Jeżeli posiadasz zdolności artystyczne oraz dysponujesz analitycznym umysłem ścisłym, zapomnij o kierunkach humanistycznych. Przyszłość to kierunki techniczne, a prym wśród nich niezmiennie od lat wiodą budownictwo i architektura. Dlaczego?

Niesłabnący popyt                                                                                           

Rynek pracy zmaga się obecnie z niedoborem inżynierów budownictwa oraz architektury. Według raportu opublikowanego przez serwis Pracuj.pl „Rynek Pracy Specjalistów” w pierwszym kwartale 2015 r. zapotrzebowanie na specjalistów w sektorze budownictwa wzrosło o 18,3%, czyli o 2,9% w porównaniu z analogicznym kwartałem w zeszłym roku. Jak więc widać, tendencja ta wciąż rośnie.

Wybór kierunków technicznych ma mocne, perspektywiczne uzasadnienie zawodowe. Nie dość, że zapotrzebowanie na specjalistów z tego sektora jest olbrzymie, to dodatkowo absolwenci tych kierunków mogą liczyć na wynagrodzenie o wiele wyższe niż ich koledzy kończący wydziały humanistyczne czy społeczne.

Budownictwo, podobnie jak architektura, to jeden z najszybciej rozwijających się kierunków studiów na uczelniach technicznych. Nie są to kierunki zarezerwowane tylko i wyłącznie dla uczelni publicznych, typu Politechnika. Doskonałe programy praktycznego kształcenia na kierunkach inżynieryjnych posiadają również uczelnie niepubliczne.

Rób to co lubisz, abyś nie musiał całe życie pracować!

Warszawska Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej (UTH), w oparciu o wieloletnie doświadczenie akademickie i znajomość potrzeb rynku pracy, stworzyła optymalny program kształcenia dla przyszłych inżynierów budownictwa i architektury wnętrz.

Budownictwo

Chcesz zdobyć kompetencje budowlane o możliwie uniwersalnym charakterze? Kierunek „Budownictwo” UTH realizowany jest we współpracy ze specjalistami z Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w Warszawie (IBDiM), wiodącej placówki naukowej zajmującej się problematyką infrastruktury komunikacyjnej. Studia na kierunku „Budownictwo” przygotują Cię do podjęcia pracy w biurach projektów, przedsiębiorstwach budowlanych i remontowych czy też w administracji państwowej i samorządowej.

Budownictwo, studia inżynierskie:

  • budowa i eksploatacja dróg,
  • budownictwo ogólne,
  • budownictwo kolejowe.

Architektura wnętrz

Jeżeli jesteś osobą twórczą, cechującą się wrażliwością estetyczną, otwartą na nowe trendy i lubiącą przełamywać utarte schematy, to ten kierunek studiów jest stworzony dla Ciebie. „Architektura wnętrz” UTH to połączenie techniki, sztuki i inżynierii w zakresie nadawania budynkom ostatecznego kształtu. Kierunek ten to odpowiedź na wciąż rosnące zainteresowanie tego rodzaju usługami na rynku konsumencki. Studia na kierunku „Architektura wnętrz” to nie tylko duża dawka niezbędnej teorii.

Priorytetem dla UTH jest praktyczne kształcenie przyszłych specjalistów z danych dziedzin, dlatego też studenci mają zapewnione w programie studiów wiele godzin praktycznych ćwiczeń i zajęć laboratoryjnych. Studenci zdobywają m.in. niezbędne umiejętności sprawnego posługiwania się komputerowymi narzędziami projektowania architektonicznego oraz wizualizacji koncepcji twórczej.

Architektura wnętrz, studia licencjackie:

  • home design,
  • architekt przestrzeni.

Według raportu THINKTANK „Re-wizje. Jaka będzie Polska za 10 lat?” z przełomu lat 2013-2014, w ciągu najbliższej dekady ze względu na mniejszy przyrost naturalny będzie coraz mniej pracowników, dlatego też niektóre branże czeka walka o najlepszych specjalistów. Z kolei, Raport o strategii Europa 2020 w krajach Unii Europejskiej przewiduje, że w ciągu najbliższych kilku lat w UE największym popytem wśród pracodawców będą cieszyć się m.in. absolwenci wyższych uczelni o specjalności: architektura, urbanistyka, architektura wnętrz i budownictwo.

Artykuł powstał przy współpracy z Uczelnią: http://www.uth.edu.pl/