Login lub e-mail Hasło   

Couchsurfing - tanie podróżowanie

Niejedna osoba marzy o wyrwaniu się z szarej codzienności i ruszeniu w świat. Zazwyczaj jednak ogranicza nas czas i możliwości finansowe.
Wyświetlenia: 534 Zamieszczono 08/08/2015

Często właśnie pozostawiamy podróże w świecie fantazji, gdyż jesteśmy przekonani, że są one kosztowne. A to nieprawda. W dobie tanich lotów można za kilka złotych dostać się w odległe zakątki świata. Ale co z noclegiem? Namiot jest mało komfortowy, a hotele drogie. Tu właśnie z pomocą przychodzi Couchsurfing.

Couchsurfing.org to strona internetowa zrzeszająca użytkowników z całego świata. Ma za zadanie umożliwić bezpłatny nocleg poprzez zgromadzenie osób, które bezinteresownie przyjmą pod swój dach strudzonego podróżnika. Przed podróżą osoba szukająca noclegu wysyła zapytanie do potencjalnego hosta z interesującego go miasta, sprawdzając wcześniej jakie gospodarz stawia warunki lub jakie ma życzenia. Zwykle podają ilość wolnych miejsc, stosunek do papierosów lub zwierząt, a także opisują swoje cechy charakteru, aby łatwiej było zweryfikować czy dwie osoby się dogadają. Ale uwaga! Couchsurfing to nie jest baza hotelowa! Nie możemy jechać do kogoś w odwiedziny, liczyć na wolny pokój i zamknąć się na cztery spusty. Ideą tego serwisu jest poznawanie nowych kultur, przeżywanie przygód, nowe doświadczenia. Czasami zdarza się, że podróżnik musi dzielić z kimś łóżko, ale zdecydowana większość nie widzi w tym żadnego problemu, bo atmosfera spotkania jest tak ekscytująca, że nikt nawet nie myśli o spaniu!

Bywa tak, że później host i jego gość utrzymują dalsze kontakty, gdyż nawiązali nić porozumienia lub tez umawiają się na kolejne spotkanie, ale już w odwrotnej konfiguracji - to gość ma być hostem. Na pewno w dobrym tonie jest zostawienie po sobie pamiątki, np. gadżetu, który symbolizuje kraj naszego pochodzenia. No i pamiętajmy, aby w taką podróż zabrać aparat, który za niewygórowaną cenę możemy kupić dzięki porównywarce tanieporownanie.pl i robić mnóstwo zdjęć!

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1237
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1033
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1111
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 788
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 753
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1907
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 589
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1048
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 553
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 558
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 903
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska