Login lub e-mail Hasło   

Ukraina: Epidemia AIDS i gruźlicy.

To nie jest wymysł żadnych „Putinowskich trolli”, tylko fakt oparty na danych WHO i ukraińskich służb medycznych.
Wyświetlenia: 1.985 Zamieszczono 09/08/2015

Dlaczego temat poruszam właśnie dziś? Nastąpiły pewne zmiany prawne na Ukrainie. Wcześniej z uwagi na niską świadomość obywateli i ryzyko rozprzestrzeniania się choroby osoby zarażone wirusem miały utrudniony wyjazd za granicę (zakaz opuszczania kraju). Obecnie wszystkie restrykcje zostały cofnięte. Wcześniej dzięki tego typu informacjom łatwiej było namierzyć „panie lekkich obyczajów” zarażone wirusem, teraz w imię poprawności politycznej będzie to utrudnione.
Same służby medyczne Ukrainy podają liczbę 290,000 zarażonych wirusem ( z powodu słabej profilaktyki liczba osób zarażonych może być o wiele wyższa).
http://www.unian.info/society/1108648-ukraine-lifts-ban-on-hiv-positive-visitors.html
Sytuację dodatkowo skomplikował konflikt na Ukrainie. Jak często wspominano na forum służby medyczne w kraju na U borykały się ( i borykają) z olbrzymimi problemami techniczno-aprowizacyjnymi. Brakuje nawet podstawowych produktów jak strzykawki, papier toaletowy, rękawiczki gumowe etc itd. Jednocześnie konflikt w Donbasie spowodował, że drastycznie wzrosło zapotrzebowanie na krew ( duża liczba rannych cywili i żołnierzy). Brak odpowiednich procedur, higieny najprawdopodobniej (brak jeszcze oficjalnych danych) doprowadził do eskalacji epidemii.
Żeby nie było ,ze jest to tylko moim wymysłem, czarnowidztwem- Ukraińcy twierdzą ,ze głównym powodem zarażenia wirusem są w kraju na U … transfuzje krwi. Rannym żołnierzom i cywilom ( opisywana sytuacja dotyczy również separatystycznych republik) podawano krew nie przebadaną (brak czasu i środków), podczas zaś transfuzji wykorzystywano te same igły ,co prawda często były one przemywane jodyną lub innym środkiem dezynfekującym niemniej zagrożenie zagrożenie przy takiej transfuzji nadal pozostało.
Kolejną epidemia trawiącą kraj na U jest gruźlica.
Choroba najbardziej upodobała sobie osoby najmłodsze i starsze-słabe i niedożywione. Przy obecnym załamaniu gospodarczym i wypowiedziach ministrów z Kijowa twierdzących ,że wskaźnik ubóstwa zwiększy się w tym roku z 7% do 33% ( czyli grupy wysokiego ryzyka),
To, że duża grupa mieszkańców krainy na ( i separatystycznych republik) jest niedożywiona (brak odpowiedniej ilości białka w posiłkach jest szczególnie dotkliwy) jest faktem. Dochodzi do tego problem szczepień ( nie każda rodzina szczepi swoje dzieci) i prewencji ( wspólne posiłki w stołówkach więziennych, armijnych i szkolnych bez podziału na zarażonych i zdrowych).
Innym problemem jest kwestia leków- po załamaniu się gospodarki krainy na U cena leków na Ukrainie wzrosła dwa -trzy razy
http://www.rynekaptek.pl/marketing-i-zarzadzanie/na-ukrainie-wzrosly-ceny-takze-lekow,7351.html
Jednocześnie środki na działalność szpitali nie uległy proporcjonalnemu zwiększeniu. W efekcie powstała porażająca sytuacja porównywalna do sytuacji krajów afrykańskich. Brakuje lekarzy, ci ze względu na niskie place, około 650 zł, wyjeżdżają za granicę. Brakuje leków, brakuje środków na utrzymanie szpitala ( energia energetyczna, woda, gaz ogrzewanie etc itd).
http://www.wizyt.net/index.php?option=com_content&view=article&id=948:przecitne-wynagrodzenie-nauczyciela-ze-staem-na-ukrainie-210-euro-lekarza-130-euro&catid=107:kultura-i-nauka&Itemid=205
W tej sytuacji ciężko przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się epidemii, Sytuacja była ciężka już w 2012 roku -teraz z informacji/ komentarzy społecznościowych wynika, ze jest tragiczna.
http://www.wykop.pl/ramka/1327581/epidemia-gruzlicy-na-ukrainie/
Teraz troszkę nauki
Gruźlica i zakażenie HIV współistnieją ze sobą od samego początku epidemii AIDS. U ok. 10 mln osób na świecie współistnieje zakażenie HIV i Mycobacterium tuberculosis, z tego 90% pochodzi z krajów Trzeciego Świata. Zakażenie HIV jest przyczyną stopniowego upośledzenia odporności komórkowej, co prowadzi do znacznego zwiększenia ryzyka rozwoju gruźlicy, gdy współistnieje latentne zakażenie prątkiem gruźlicy. Poza tym, częściej dochodzi do pozapłucnych manifestacji gruźlicy lub nietypowego obrazu w badaniu RTG. Mimo to, że związana z zakażeniem HIV gruźlica poddaje się leczeniu to ilość zachorowań stale rośnie, szczególnie w krajach Trzeciego Świata, gdzie gruźlica występuje endemicznie, a środki przeznaczane na walkę z tą chorobą są niewystarczające. W skali światowej gruźlica jest najczęstszym zakażeniem oportunistycznym występujących u ludzi HIV-pozytywnych i jest najczęstsza przyczyną zgonów pacjentów z AIDS.
EPIDEMIA HIV i Gruźlicy na Ukrainie ,a Polska.
PO podpisaniu przez byłego już Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego zmiany ustawy o ruchu przygranicznym, ułatwieniu uległy procedury zezwalające na wjazd do Polski. Inną z „rewolucyjnych zmian” jest danie wyboru sąsiadom ze wschodu- mogą się ubezpieczyć samodzielnie ( w praktyce oznacza to, ze Ukrainiec rezygnuje z opieki medycznej) lub płacić składkę zdrowotną. Niepokojącym jest ,że osoby „prątkujące” (mogące zarażać) są na tyle sprawne fizycznie, aby pracować w Polsce. Z obserwacji zauważyłem, że pracownicy z Ukrainy korzystają głównie z środków transportu publicznego (koszty trudności związane z uzyskaniem prawa jazdy w Polsce) i to tam może dochodzić do zarażania ludzi.

Felieton, który tutaj napisałem nie jest bynajmniej próbą zastraszenia Polaków i sposobem nie wpuszczanie „braci” Ukraińców do Polski, zresztą mijałoby się to z celem ,gdy blisko 0,5 mln „braci i sióstr ” już w Polsce jest i pracuje. Głównie niepokoi mnie brak planu naszego rządu jeśli chodzi o profilaktykę i zabezpieczeniem przez rozprzestrzenianiem się chorób, oraz problem rozprzestrzeniania się epidemii wśród uchodźców ekonomicznych ( Ukraińcy zazwyczaj mieszkają w grupach-rodzina ,znajomi etc itd). Przyjmując do swego kraju ludzi jednocześnie stajemy się za nich odpowiedzialni.
Na ostatek pozytywna informacja-wróciły obowiązkowe szczepienia przeciwko prątkom Koha (gruźlicy) dla najmłodszych.
http://dziennikmz.mz.gov.pl/DUM_MZ/2014/72/akt.pdf

Zródło:

https://adnovumteam.wordpress.com/2015/08/09/wojna-domowa-na-ukrainie-9-08-2015r-171-dzien-od-nowego-rozejmu/comment-page-1/#comment-59825

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1237
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1033
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1111
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 788
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 753
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1907
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 589
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1048
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 553
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 558
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 903
 
Autor
Artykuł  robertr,  12/08/2015

Artykuł wygląda na promocję szczepionek. Im mniej szczepionek na grużlicę tym mniejsza zapadalność na tę chorobę w Europie - pogogluj sobie. W ZSRR te szczepienia obowiązkowe już od 1950 (w Polsce od 1958) - jeśli takie skuteczne to skąd u zaszczepionych ludzi tyle chorób ?

Kolo jako donosiciel na eioba.pl w akcji. Dla tego szpicla fakty i dowody nie mają znaczenia. Jego Misja i pasja to donoszenie na innych?Nie.Zaleca się frajer.Fuj..Obrzydliwe.

  KoLo,  29/09/2015

@Marek Lipski: każdy myślący czytający to, co napisałeś ma już wyrobione zdanie o tobie.
Weź większą dawkę tego co ćpasz, jest szansa ze przedawkujesz i uleczysz się z choroby.

@kolo: Posłuchaj donosicielu grającym Polaka.Donosisz do administracji eioba.pl na Lipskiego,jak typowy szpicel.Podoba się Tobie rola donosiciela?Popierasz neo nazi na Ukrainie, w której miliarderzy ukaińscy z kontami w EU zachodniej czy w USA lub w rajach podatkowych, lekceważą los mieszkańców Ukrainy.Miliarderzy na Ukrainie eksportują broń, energię, żebrają od polskich władz o miliony Euro a los zwykłych mieszkańców na Ukrainie ich nie interesuje.

Tragiczny stan "ochrony zdrowia" mozna pokazac na przykladzie sytuacji w tzw. Armii Ukrainskiej.
Minister zdrowia Ukrainy Ołeh Musij, poradził rannym żołnierzom, żeby sami płacili za leki, ponieważ ministerstwo ma problem proceduralny z ich zakupem... dodając:
" To złożony problem, ja także kupuję sobie tabletki na podwyższone ciśnienie za własne pieniądze."

@youngcontrarian: Here you are again !
I`ve seen this description, from you, a long time ego !!
Bywaj !! Skål, cheer, na zdarowie!
Skål znaczy miska bo z tejze vikingowie pili, jedli, myli sie i robili wszystkie inne czynnosci.
Oczywiscie jedna i ta sama miska-skål do wszystkiego. Fajne ?!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska