Login lub e-mail Hasło   

Czy one są prawdziwe? Czy sztuczne? Wybór kwiatów na ślub

Kwiaty i dodatki florystyczne są jednym z klasycznych i podstawowych elementów obecnych na właściwie wszystkich ceremoniach ślubnych.
Wyświetlenia: 1.067 Zamieszczono 11/08/2015

Każdy, kto choć otarł się o organizację ceremonii ślubnej wie, jak wielkim przedsięwzięciem są nawet skromne zaślubiny. Planowanie i działania rozpoczynają się nieraz miesiące przed tym pamiętnym dniem. W dzisiejszych czasach przyszłe panny młode mogą zadecydować pomiędzy prawdziwymi, a sztucznymi kwiatami. Większość osób instynktownie pomyśli: "prawdziwe lepsze oczywiście". Warto jednak przyjrzeć się tematowi z bliska. Oto wady i zalety sztucznych i prawdziwych kompozycji kwiatowych na ślub.

Kwiaty prawdziwe – zalety
Nawet najpiękniejsza kopia nie będzie równa oryginałowi. Prawdziwe kwiaty posiadają estetykę i piękno, a nawet niewielkie niedoskonałości mogą dodać im uroku. Mimo tego, że na pierwszy rzut oka często nie potrafimy rozróżnić kwiatów sztucznych od prawdziwych to, gdy poznamy już odpowiedź, prawdziwy kwiat zrobi na nas lepsze wrażenie. Oczywiście, nie da się zapomnieć o szerokiej gamie pięknych zapachów, jakie emitują naturalne kwiaty, coś, czego ich sztuczne odpowiedniki nawet nie próbują zastąpić. Prawdziwe kwiaty współgrają z niewielką przestrzenią - na przykład, gdy ceremonia odbywa się w niewielkim kościele. Z bliskiej odległości można łatwiej ocenić, czy kwiat jest syntetyczny czy nie. W tym wypadku również zapach kwiatów dociera do zasiadających osób.

Kwiaty prawdziwe – wady
Oczywiście należy zacząć od ceny. Całościowy koszt zakupionych na ślub kwiatów sięga od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Ceny poszczególnych kwiatów rosną również znacząco poza sezonem, co w naszym klimacie oznacza, niestety, przedział od września do kwietnia (8 miesięcy). Ze względu na krótki żywot mogą sprawić więcej kłopotu w transporcie i dekorowaniu. W niesprzyjającej temperaturze i z ograniczonym dostępem do wody wiele kwiecistych kompozycji może zacząć mizernieć jeszcze w trakcie ceremonii i prezentować się gorzej niż ich sztuczne odpowiedniki.

Kwiaty sztuczne – zalety
Trwałość sztucznych kwiatów umożliwia ich wcześniejszy zakup, ułatwia transport i zdejmuje z organizatorów problem przytrzymywania ich przy życiu. Kwiaty wykorzystane do dekoracji głównej uroczystości będą prezentować się dobrze bez względu na temperaturę i upływ czasu. Ich wytrzymalsza struktura umożliwia wykonywanie śmielszych kompozycji kwiatowych bez obawy na ich uszkodzenie.

Syntetyczne kwiaty są również znacząco tańsze niż naturalne wersje, a dzięki nowoczesnym technologiom hurtownia sztucznych kwiatów może dostarczyć syntetyczne kwiaty wykonane z niezwykła dbałością i elegancją. W przypadku zaślubin odbywających się w większych przestrzeniach, odległości pomiędzy nimi, a uczestnikami sprawią, że nawet najbardziej wyczulone oczy będą miały problem z rozróżnieniem ich od prawdziwych. A skoro mowa o wyczuleniu, to należy również wspomnieć o tym, że nie powodują one reakcji alergicznych z oczywistych względów.

Kwiaty sztuczne – wady
Kwiaty syntetyczne nie wydzielają zapachu, przez co pozbawią gości przyjaznego doznania, jakie zapewniłyby prawdziwe kwiaty. W dodatku ze względu na brak dominującego kwiatowego zapachu inne zapachy obecne w powietrzu wysuną się na prowadzenie. Posługiwanie się syntetycznymi kwiatami wysokiej jakości to stosunkowo nowa możliwość i nie ma po prost takiej tradycji. Również określenie: „sztuczne”, niesie za sobą pejoratywne konotacje.


Na koniec należy dodać, że hurtownia kwiatów sztucznych może dziś dostarczyć niezwykle staranie i pięknie wykonane kompozycje kwiatowe i nie należy się sugerować nieatrakcyjnym wyglądem sztucznego plastikowego kwiatka, który mieliśmy w ręku przed kilku laty. Czy potrafisz wskazać na poniższych zdjęciach które z kwiatów są syntetyczne ?

Odpowiedź: wszystkie z kwiatów na zdjęciach są sztuczne. Terjansklep.com.pl przygotował specjalną ofertę kwiatów nadających się do wykorzystania podczas ceremonii. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź sklep internetowy Tutaj.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1237
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1033
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1111
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 788
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 753
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1907
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 589
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1048
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 553
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 558
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 903
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska