Login lub e-mail Hasło   

Polak będzie musiał modlić się do obrazu mordercy swoich dziadków?

Autor:Maria Pyż.
Wyświetlenia: 548 Zamieszczono 11/08/2015

Będzie beatyfikacja abp Andrzeja Szeptyckiego. Jak tu nie przekląć?

A ludzie wciąż piszą. W tym wypadku mogą pisać już tylko do Pana Boga. Albo na księżyc. Jak komu wygodnie. Kiedy prymas tysiąclecia wetował pewne rzeczy, ktoś zastanawiał się i myślał dlaczego.

Szeptycki nie to, że nie jest godny wyniesienia na ołtarze, moim skromnym zdaniem jest godny przeniesienia do najciemniejszych piwnic. Tam ma zostać zapomniany, a klucz wyrzucony do najgłębszego oceanu. Tak jak zgotował ocean nienawiści. Odpłacić podobną monetą. Oceanem braku pamięci.

Co, nie po chrześcijańsku? A skądże! Mogę być złym katolikiem w tym wypadku. Ale czegoś takiego nie zniosę. I nie będę patrzeć biernie na końcowe upolitycznienie kościoła. Dawno się upolitycznił, ale do jasnej cholery! Czego ten świat tak kocha „nieszczęsną” Ukrainę? Jak wyniesiemy morderców i zdrajców na ołtarze, co dalej? Co będziemy robili? Czy jest większe upokorzenie dla Polaka, który kiedyś będzie musiał modlić się do obrazu mordercy swoich dziadków?

Musimy być pokorni? Chyba tak, przynajmniej tak pisze pismo Święte. Raczej wybiję się z ogólnego nurtu i powiem „nie”. Dosyć! Nie chcę! Nie będę! Nie będę czcić zbrodniarzy! Nie chcę i nie będę! Sam papież mnie do tego nie zmusi!

Piszemy na Berdyczów! Ale nie tracimy honoru. Ach, znów zapomniałam o pokorze. Ale nie w tym wypadku. Tu się ważą losy Polski, a świat znów żartuje. Historia lubi się powtarzać, a tego nie będę tolerować. Nie chcę! I takich jak ja dużo!

Piszmy na Berdyczów, piszmy na księżyc, piszmy na inne planety, piszmy, a może ktoś z góry nas usłyszy? Wystarczy nas nękać! Wystarczy Polaków upokarzać! Po prostu wystarczy. Bo kiedyś nas trafi! A kiedy Polaka trafia, świat trzęsie się w podwojach na których stoi.

Chalo! Pukamy do drzwi! Tym razem do najwyżej postawionych, następców św. Piotra! Otwórzcie! Jesteśmy, istniejemy! Przychodzimy ze skargą. My! Polacy!

Maria Pyż, Lwów,Zródło,Link,autor:

http://polmedia.pl/polak-bedzie-musial-modlic-sie-do-obrazu-mordercy-swoich-dziadkow/

Szeptycki w Europie Hitlera
http://www2.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/szeptycki.pdf

Metropolita A.Szeptycki
http://www2.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/szeptycki.html

Korespondencja B.Twardowskiego z A.Szeptyckim
http://www2.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/korespondencja.html

Mamy już w „Litanii Narodu Polskiego” innego wroga Polski – biskupa J.Kocyłowskiego
http://www2.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/Litania/litania.html

http://nowyekran.info/szeptycki-patron-bandziorow-i-zbirowskandal-w-watykanie-protest/

P.S.

http://www.eioba.pl/a/4v2t/szeptycki-patron-bandziorow-i-zbirowskandal-w-watykanie-protest

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1221
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1025
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1102
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 774
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 748
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1900
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 585
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1045
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 550
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 555
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 898
 
Autor
Dodał do zasobów: Marek Lipski
Artykuł  kamil30,  11/08/2015

Mało to zbodniarzy Watykan wyniósł na ołtarze? A że teraz przyszły święty trafił w czyjąś rodzinną genealogię, to już ból tylka? Gdzie wcześniej byli Ci katolicy?

Jak beatyfikowano Stepinaca, to czemu nie Szeptyckiego? W końcu to ta sama liga. Może nie do końca ta sama, bo Stepinac w końcu się zmienił, ale na naprawienie wyrządzonego zła było za późno i zbyt radykalna ta zmiana nie była.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska