Login lub e-mail Hasło   

Hotel czy gospodarstwo agroturystyczne?

Planując wakacje zastanawiasz się gdzie spędzisz te kilka dni urlopu. Pomożemy Ci zdecydować.
Wyświetlenia: 293 Zamieszczono 13/08/2015

Planując wakacje często zastanawiamy się gdzie najlepiej pojechać i zatrzymać się na te kilka dni odpoczynku.

Wybierając pomiędzy hotelem Kielce a gospodarstwem agroturystycznym stajemy przed trudną decyzją. Noclegi prywatne charakteryzują się tym, iż mamy zdecydowanie mniej prywatności. Oko gospodarza czujnie czuwa nad godzinami naszych powrotów i z ciekawością nasłuchuje odgłosów z naszych pokoi. Ponadto zawsze trafi się jakaś rodzina z dziećmi, których krzyk zdecydowanie bardziej niesie się po starym, wolnostojącym budynku, niż po murach kieleckiego hotelu. Obie propozycje zdecydowanie różnią się standardem. Osoby, które cenią sobie wygodę na pewno nie zdecydują się na nocleg u małych, prywatnych właścicieli na ich starych, wysłużonych tapczanach. Zwłaszcza jeśli nie lubią klimatu gospodarstwa rolnego.

Wszystko ma swoje plusy i minusy

Skupiając się na plusach. Agroturystyka zdecydowanie jest przeznaczona dla ludzi ceniących sobie spokój (chyba, że trafią się te dzieci) i obcowanie z naturą. Hotele w Kielcach to miejsca dla ludzi wygodnych, lubiących wyższy standard. Niekiedy zdarza się tak, że ludzie wyjeżdżając na wakacje w ogóle nie planują opuszczać hotelowych murów. Atrakcje jakie są tam zapewniane stanowią spełnienie marzeń turystów. Baseny, sauny, jacuzzi. Ludzie są wygodni, nie chcą obserwować dojenia krów czy wypasu owiec. Wolą odmakać w basenowej wodzie lub pocić się w saunach. I szczerze? Nie dziwię im się. Społeczeństwo coraz więcej pracuje, nie ma czasu na wypoczynek. Więc jeśli trafia im się okazja kompletnego lenistwa - to z niej korzystają. Możliwość karmienia kur w gospodarstwie agroturystycznym jest passse. Ponadto opcja all inclusive, która jest punktem obowiązkowym w harmonogramie wakacji. Co prawda ludzie tracą przez nią umiar, ale od czego są wakacje?   Warto zaznaczyć również fakt, iż w hotelu w Kielcach, paradoksalnie znajdziemy więcej prywatności, mimo że liczba pokoi w gospodarstwach jest zdecydowanie mniejsza. Dzieje się tak, ponieważ metraż hoteli jest dużo większy. Ponadto nikt nie śledzi naszych ruchów, gdyż ludzi jest po prostu za dużo. Możemy wręcz liczyć na dyskrecję recepcjonisty czy hotelowego barmana. No i lokalizacja - bliżej centrum, jest zdecydowanym plusem.

Zadecyduje punkt widzenia

Podsumowując starcie pomiędzy tymi dwoma obiektami turystycznymi, wnioski jakie wynikają są dość proste. Jeśli jesteś fanem, bądź zżera Cię ciekawość, na temat życia toczącego się w prywatnych noclegach - udaj się tam. Jeżeli wolisz mieć dostęp do rozrywek, być w centrum zabawy, a przy okazji spędzić wakacje w większym standardzie - zarezerwuj miejsce w hotelu w Kielcach.  

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 776
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 830
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 838
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 163
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 593
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 666
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1221
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1388
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1329
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 888
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 634
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 749
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 396
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 515
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 652
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska