Login lub e-mail Hasło   

Trądzik – ważne w którym miejscu!

Jeśli cierpisz z powodu brzydkich wyprysków na pewnej części twarzy, to może być więcej niż tylko tłusta cera.
Wyświetlenia: 848 Zamieszczono 16/08/2015

Wielu alternatywnych lekarzy uważa, że wypryski na pewnych obszarach skóry mogą rzeczywiście odzwierciedlać różne problemy w wewnętrznym zdrowiu.

Ekspert w medycynie chińskiej – John Tsagaris – opowiada co ujawnia trądzik na różnych miejscach twarzy, i jak pomóc złagodzic ten problem.

a

John uważa, że trądzik może być rezultatem wielu czynników: od stresu, diety, do odwodnienia i alregii – ale głównie wywołują go działania hormonów.

W chińskiej medycynie trądzik uważa się za skutek nierównowagi systemu kontrolującego zdrowie skóry, czyli płuc i nerek.

W tym modelu skóra cierpi na ogromne zmiany hormonalne, co wpływa na produkcję sebum, jak również na pH skóry, wywołując rozrost bakterii i zatkane pory.

John mówi, że skóra nie wywołuje problemów, a raczej odzwierciedla nierównowagi wewnętrzne w organizmie.

a

a

Dieta bogata w nabiał może prowadzić do powstawania wyprysków na policzkach, a bogata w cukier do wyprysków na czole.

CZOŁO

Dotkniętym trądzikiem na czole John zaleca przyjrzenie się diecie. . ‚Trzeba spojrzeć na zdrowie organizmu jako całość, co oczywiście obejmuje dietę, bo one blisko się ze sobą wiążą…Mniejsza konsumpcja przetwarzanych produktów i zmniejszenie ilości tłuszczu w diecie może pomóc, bo one negatywnie wpływają na układ trawienny… Można to złagodzić dostarczając dużo wody, 7-9 godzin snu na dobę, żeby zapewnić wystarczająco dużo czasu na wypłukanie każdej nierównowagi trawiennej’.

POLICZKI

Głównym sprawcą trądziku w tych miejscach może być stres razem z niezbyt dobrym stylem życia.

‚Trądzik na policzkach stwarza problemy i może być wynikiem presji na system oddechowy… Palenie i alergie mogą stanowić ważny czynnik, ale zawsze przyjrzałbym się diecie i stylowi życia.

Rozwiązanie? zielone warzywa i trawa pszenicy. I dodaje: ‚Utrzymanie organizmu bardziej zasadowym poprzez zwiększenie konsumpcji zielonych warzyw i trawy pszenicznej, jak również zmniejszenie konsumpcji mięsa i nabiału może pomóc zwalczyć ten rodzaj trądziku’.

OKOLICE BUZI I BRODA

Trądzik tutaj jest wynikiem przeważnie zmian hormonalnych i stresu. ‚Trzeba pozwolić organizmowi funkcjonować prawidlowo, nie traktując go jak maszynę, i pamiętać, że odpowiedni sen, relaksacja, nawodnienie i zrównoważona dieta mogą pomóc zachować zdrowszą skórę.

Nieodpowiednie nawadnianie może prowadzić do nierównowagi nerek i wyprysków na brodzie.

NOS

Wypryski na nosie wykazują niewłaściwą dietę i niestrawność. John uważa, że toksyny, nadmierne hormony, bioprodukty i wolne rodniki mogą wywoływać stan zapalny i trądzik. Ale są pewne zmiany w diecie, które mogą poprawić jakość skóry…

Wskazówki dietetyczne Johna:

WIĘCEJ JEŚĆ: kabaczki/dynia, ogórki, arbuzy, melony, seler, marchew, kapusta, natka botwinki, mlecz, aloe vera, liście morwy, natka marchwi, sałata, ziemniaki, wiśnie, papaya, gruszki, persymony, maliny, gryka, kiełki alfa alfa, kasza jaglana, brązowy ryż, fasola mung, groch i soczewica.

UNIKAĆ: nadmiar cukru, nabiał, czekolada, kofeina, napoje gazowane, orzechy, owoce morza i tłuste, smażone i przetwarzane produkty.

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/femail/article-3183788/Spot-health-problem-Face-map-acne-reveal-position-blemishes-says-YOU.html#ixzz3hqJXVNnc

Podobne artykuły


38
komentarze: 11 | wyświetlenia: 20997
17
komentarze: 15 | wyświetlenia: 8742
34
komentarze: 26 | wyświetlenia: 3846
21
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1439
19
komentarze: 64 | wyświetlenia: 3302
31
komentarze: 34 | wyświetlenia: 6680
29
komentarze: 140 | wyświetlenia: 4150
26
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2297
23
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1303977
20
komentarze: 3 | wyświetlenia: 9899
18
komentarze: 1 | wyświetlenia: 10217
17
komentarze: 7 | wyświetlenia: 44029
 
Autor
Dodał do zasobów: Marek Lipski
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska