Login lub e-mail Hasło   

Norweska prasa kłamie i atakuje Polskę:„polskie obozy koncentracyjne".Skandal.

Dziennikarze w Norwegii , z trudnym dzieciństwem, po wpływem, prawnych kamikadze, publicznie oczerniają Polskę i Polaków.Znowu skandal a dyplomaci milczą.
Wyświetlenia: 585 Zamieszczono 16/08/2015

Twierdzą  bezczelnie , że   obozy   zagłady  były “polskie” a nie hitlerowskie.Norwegia jako członek NATO  ma w  4   literach Polskę i jej mieszkańców.Anders Behring Breivik zaraził prasę w Norwegii.Neo Nazi z Norwegii bawią się w wojnę w Europie.

Może to być skutkiem oficjalnego usankcjonowania tego terminu przez odpowiednik polskiej Rady Etyki Mediów – Pressens Faglige Utvalg (PFU) – alarmuje polonijny portal scanpress.net.

Serwis, który przez dłuższy czas śledzi i podejmuje próby zwalczania pojawienia się w norweskich mediach kłamliwego określenia, zauważył kolejną próbę zakłamywania historii. W najnowszym wydaniu, z 15 sierpnia, lokalna gazeta „Avisa Sør-Trøndelag“ użyła określenia „polski obóz koncentracyjny” w recenzji filmu pt. „The Reader”. Autorka recenzji Astrid Kufaas Morken napisała:

Film pokazuje na przemian to, co wydarzyło się wtedy, kiedy to oboje zainicjowali i rozwinęli swój związek, a teraźniejszością, gdy Hanna Schmitz siedzi w sądzie oskarżona o zbrodnie wojenne popełnione na wielkiej ilości Żydów w pewnym polskim obozie koncentracyjnym.

Niestety, interwencje portalu nie pociągają za sobą żadnych skutków.

Dziennikarze serwisu szukali sprawiedliwości również w norweskiej Komisji Zawodowej Prasy (Pressens Faglige Utvalg, PFU), odpowiedniku polskiej Rady Etyki Mediów. Jednak w ich opinii, urząd ten „faktycznie usankcjonował używanie kłamliwego terminu”.

Ostateczna odpowiedź w sprawie 114/15 nadeszła do ScanPress.net od PFU 26 maja br. (…) W skrócie napisano w niej, że jeżeli tekst główny artykułu nie sugeruje sprawstwa Polaków, to wówczas można w tytule artykułu użyć bez przeszkód sformułowania „polski obóz koncentracyjny”. W ostatnim zdaniu PFU stwierdza, że „… wyjaśnienie płynące z kontekstu oznacza, że sekretariat (PFU) nie uważa, iż zastosowanie tego tytułu należy potraktować jako pogwałcenie zasad etyki prasowej.

Otwiera zatem to drogę wszelkim przeinaczeniom faktów historycznych, mylących ofiary ze sprawcami, którymi byli Niemcy. Tytuł nie ma od tej pory znaczenia, może być kłamliwy, byle treść nie pozostawiała wątpliwości co do roli Polaków i Niemców "hitlerowskich".Decyzja i opinia nie zawiera słowa przeprosin lub jakiejkolwiek odpowiedniej formy ubolewania ze strony PFU w imieniu gazety „Avisa Nordland“ czy też mediów norweskich.Breivik zaciera ręce,studiuje w więzieniu prawo i kpi wraz z prasą w Norwegii z Polaków i Polski.

Oszuści w mediach w Norwegii.

Wasze kłamstwa i obleśne  manipulacje świadczą o waszej nienawiści do Polaków,jako partnerów w NATO.Co to oznacza dla was?Bojkot i embargo norweskich produktów w Polsce ale i w EU zachodniej.Turyści z EU będą  omijać Norwegię ale za  to   będziecie  się  uczyć Koranu.

Na koniec.

Można jednocześnie wysłać mail do ambasady Norwegii w Warszawie: emb.warsaw@mfa.no, na ręce ambasadora Karstena Klepsvika, lub telefonicznie: (22) 696 40 30, fax (22) 628 09 38, Facebook: https://www.facebook.com/ambasadanorwegii

Swoje zdanie na temat w/w decyzji PFU można skierować ma mail pfu@presse.no, jej szefem jest Alf Bjarne Johnsen z gazety VG, a zastępcą Alexandra Beverfjord z telewizji NRK. Telefon do PFU to +47 22 40 50 40, fax +47 22 40 50 55, adres pocztowy: Rådhusgata 17, 0158 Oslo, Norwegia.

http://scanpress.net/artykuly/kolejny-skandal-polski-oboz-koncentracyjny-w-norweskiej-prasie

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1463
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1628
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1056
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1004
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 888
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 917
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 969
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 809
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 599
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 942
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 796
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 812
 
Autor
ArtykułTo czyni jedna i ta sama łapa - http://idb.prawynurt.pl/polity(...)144.htm
jest to wojna metodologiczna czyli naukowa wymierzona w Polskę
Czy Prezydent Duda naprawi błąd byłego Prezydenta http:/ ...  wyświetl więcej

@Remter: Dziękuję.Pozdrawiam.Artykuł Purzyny znam(adevo).Bardzo dobrze przedstawił temat "Jedwabne-Centrum Mercado", w których dodatkowo nie tylko cytuje , w swoim wpisie,polityków,podaje linki do innych stron ale przedstawia zdjęcia znanego mi Mercado.Pisze o Komorowskim jako Panu z polskim obywatelstwem ale pochodzenia ukraińskiego,popierającego orgie Petroszenki ale zastanawia się czy Prezydent ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska