Login lub e-mail Hasło   

Narodowe Lobby Paliwowe

Zostawcie w spokoju sok ze zdechłych dinozaurów, albo nie... wyciągnijcie z nich DNA
Wyświetlenia: 441 Zamieszczono 21/08/2015

Narodowe Lobby Paliwowe

czyli CPN - Centrala Paliw Nasiennych

Kilka lat temu, na Forum Niekonwencjonalnych Wynalazków organizowanych przez Pana Janusza Zagórskiego we Wrocławiu (pod patronatem TVNu) Pan Piotr Chabecki zaprezentował swojej konstrukcji wspomaganie spalania paliwa wodą w starym Mercedesie (beczce). Okazuje się, że pomysł ten nie jest wcale nowy, bo pochodzi z początku XX wieku, kiedy odkryto, że specjalna instalacja doprowadzająca parę wodną do procesu spalania paliwa poprawia chyba wszystkie parametry spalania, dodaje sprawności, zwiększa żywotność silnika, a samochody na takiej mieszance jeżdżą ciszej, szybciej i lepiej. Dziś jednak takich ulepszeń w silnikach się nie stosuje, właśnie ze względu na lobby technologiczne, które w większości przypadków hamuje postęp i odkłada nowe pomysły "do szuflady".

W USA funkcjonują już stacje benzynowe, które oferują paliwo z rzepaku dla silników Diesel'a. Warunkiem jest jednak lanie tylko takiego paliwa od samej nowości auta.

W Brazylii funkcjonuje inne lobby paliwowe, skupione wokół kliku bogatych rodzin. 90% aut w Brazylii jeździ na paliwie z trzciny cukrowej. Brazylia, z racji położenia geograficznego, fauny, flory i klimatu ma ten argument, że łatwo jest tam uprawiać trzcinę cukrową, nawet modyfikowaną genetycznie (GMO). Sama jednak Brazylia nie jest w stanie zaopatrzyć inne kraje w paliwo (etanol - alkohol etylowy - zwykły spirytus) z własnych plantacji. Paliwo to jest prawdziwie ekologiczne, gdyż rozwiązaniem racjonalnym dla wszystkich pojazdów naziemnych jest paliwo płynne, podobne do ropy i etanol jest o niebo lepszy od niby każdego takiego paliwa.

Jeśli więc w Polsce uprawia się ziemniaki modyfikowane GMO. Nie ma sensu je jeść, ale bimber to od zawsze robiło się z ziemniaków i jest o niebo lepszy, niż z trzciny cukrowej. Jest też go o wiele więcej. Przy dodatku wody i paliwa z rzepaku dałby bardzo wydajną mieszankę. Zwłaszcza jeśli zbadano by możliwość dodania do takiego paliwa innych dopalaczy roślinnych (np. kokainy).

Każde państwo byłoby wtedy odpowiedzialne za swoje własne lobby paliwowe i nie mielibyśmy problemu z ISIS - Państwem Muzułmańskim.

Podobne artykuły


10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1372
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 903
8
komentarze: 172 | wyświetlenia: 164
6
komentarze: 55 | wyświetlenia: 1716
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 426
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 778
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141533
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 238348
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 110323
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 121954
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska