Login lub e-mail Hasło   

Polska wyznaniowa?Czy Kościół Katolicki da się nabrać na gry partyjne?

Kto dominuje i ma wpływy w polityce, w mediach w Polsce 2015 ? Katolicy, Kościół katolicki? Nie.
Wyświetlenia: 666 Zamieszczono 25/08/2015

Polska nie była  i nie jest  państwem wyznaniowym  tylko świeckim. Kto  w takim razie dominuje i  ma wpływy w   polityce, w mediach w Polsce 2015 ? Jak wiemy , wszystkie   wiary  i   religie w  Polsce  mają   swoich reprezantantów  tak  jak  w  EU zachodniej czy  w  Bawarii. Kto dominuje, w takim razie w polityce,w mediach w Polsce? Koncerny niemieckie (protestanci) amerykańskie i  hebrejskie (żydzi).

Rosjanie  z ropą i gazem?

Perwesyjna gra polityków, od lewicy do prawicy czyli  tymczasowych administratorów Polski  z  chrześcijanami trwa. 

Wybór Andrzeja Dudy na prezydenta wywołuje falę protestu przeciw budowie pseudo państwa wyznaniowego.Niestety zapominamy że cała polska  klasa polityczna maczała ręce w "czarnej mazi". Hanna Suchocka za zasługi dla finansów kościoła została ambasadorem w Watykanie. Kwaśniewski się nawrócił i po rękach papieża całował. Cały PZPRowski beton w SLD, poza kilkoma krzykaczami jak Joanna Senyszyn to pseudo klerykałowie. Kandydat SLD na prezydenta, piękna  Magdalena Ogórek, jak wiemy również miała "klerykalne poglądy" dla wyborców  a nawet pozwoliła sobie bronić postępowania Chazana.

Prof. Szczerski wprost mówi o fundamentalizmie moralnym: "To nie program fundamentalizmu religijnego, lecz fundamentalizmu moralnego i taka też powinna być polityka polska"."Moralność chrześcijańska, kodyfikowana przez Kościół katolicki- dodaje  Pan Szczerski.

Pan tak na serio ,Panie Profesorze?

Czy też  znowu  następna  kompozycja dla  Episkopatu,która jest znana z przeszłości aktywnych, pseudo "komunistów?.

Wybór Dudy oznacza państwo wyznaniowe? Nie.

Krzysztof Szczerski proponuje oczywiście też  zmiany w Senacie, gdzie powinny zasiadać osoby zaufania publicznego, w tym przedstawiciele różnych kościołów chrześcijańskich, jednak "z dominującą reprezentacją Episkopatu Kościoła katolickiego".

Profesor   zapomniał  w Polsce  Rabinów?  Muzułmanów?  Prawosławnych? Świadków Jehowy Nie.

Oczywiście Pan Szczerski ma znakomitą pamięć  ale aby zyskać ,poparcie chrześcijan w Polsce,tak jak w przeszłości, tworzy się  musical  dla Episkopatu i wiernych.Panie Szczerski. czy  ALTRIA  w Polsce lub Starsi Bracia pozwolą politykom na wpływy Kościoła katolickiego w Polsce?Nie.Nigdy.Polska to nie jest Bawaria. A  szkoda..."Daremne żale...?


Co piszą krytycy Kościoła Katolickiego w Polsce, którzy doskonale wiedzą,że to hebrejczycy (nie Izrael)  mają wpływy w Polsce?
"Od podpisania konkordatu przez Aleksandra Kwaśniewskiego po głosowaniu Sejmu AWS-UW-PSL-ROP w 1998r, żyjemy w państwie wyznaniowym.

Kraj w którym katolicy i katolicyzm są chronieni bardziej niż inne grupy. Kraj w którym niezgodnie z konstytucją i prawem podejmowane jest zwalczanie poglądów inny niż katolicki przez organy państwa.

I wreszcie jest to kraj w którym biskupi stoją ponad prawem a z praktyki systemu sprawiedliwości wynika, że religia katolicka sprawcy chroni go przed skazaniem za łamanie prawa.

Wpływ biskupów na prawo

    Prezydent Lech Wałęsa nosi w klapie symbol katolicki, nawet w czasie sprawowania władzy
    Konkordat zawiązano i uchwalono z naruszeniem prawa
    Komisja Majątkowa powstała aby uniknąć w procesie rozdawnictwa majątków interwencji sędziów - na co naciskali biskupi
    restrykcyjna ustawa aborcyjna jest wynikiem instrukcji biskupów i debata nad tym tematem kilkukrotnie przyniosła już zmianę wyniku wyborczego w wyniku poparcia z ambon dla konkretnej opcji politycznej (ZChN, AWS).
    Istnieje parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski (skład)
    formułę funduszu kościelnego, odpisu na kościół oraz pozycji stałej dla funduszu w budżecie państwa ustalano z biskupami, a w Sejmie jedynie zatwierdzono
    GIODO pisze listy do biskupów i czyni z nimi inne ustalenia odnośnie sposobu procedowania wniosków o aktualizację danych osobowych w księgach parafialnych. Wojewódzki Sąd Administracyjny dopiero po wielu latach i pozwach przypomniał GIOOD, że formalnie muszą zachować pozory państwa neutralnego światopoglądowo.
    telewizja publiczna traktuje religię katolicką i Jana Pawła II jak gdyby w kraju nie było osób niewierzących ani wierzących inaczej. Z programu zdjęto program satyryczny w którym Abelard Giza ośmielił się oznajmić, że papież też puszcza bąki
    z religii katolickiej nie wolno szydzić, żartować ani podważać zdania biskupów o co dba artykuł 196 Kodeksu Karnego
    bycie biskupem oznacza, że jest się wyłączonym z odpowiedzialności za słowo - co pokazuje sprawa Marenin vs. abp Michalik. Do podobnego skandalu dochodzi w sprawie ks. Oko, szkalującego innowierców.
    prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie przeciwko Chazanowi i żadne śledztwo obecnie przeciw niemu się nie toczy, chociaż złamał prawo uniemożliwiając bezprawnie aborcję
    Budżet wydaje dwa miliardy zł rocznie na nauczanie religii w szkołach
    Pewien ksiądz który spłodził dziecko odmówił wezwania karetki do rodzącej na plebanii partnerki, w skutek czego dziecko zmarło. Każdy normalny człowiek poszedłby siedzieć, ten ksiądz po prostu wyjechał z kraju.
    Sprawa biskupa Wesołowskiego na którego są twarde dowody że dokonywał aktów pedofilskich ciągnie się już latami"
    Tak można w nieskończoność...

To była cudowna   lista    markentigowa krytyków Kościoła Katolickiego,   pomimo,  że wszyscy  wiemy,  również krytycy KRK: bez Chrztu w 966 roku, bez religii katolickiej bylibyśmy dzisiaj może  Rosjanami lub muzułmanami lub nawet Kalifatem a każdy Polak miał by prawo do 4 oficjalnych żon.Dodatkowo  Polska   miała by bombę atomową jak Pakistan. Przestańmy panikować. Tworzyć legendy dla wyborców. Episkopat  oczywiście dla dobra Kościoła zaakceptuje tak jak w przeszłości, teatr polityczny z nadzieją na podobną sytuację w Polsce, ...jak..w Bawarii.Polacy nie śpią.W genach mają od setek lat walkę o przetrwanie tego jedynego w EU Narodu z tak wielką kulturą i tradycją,pomimo Targowicy i Zaborów.Wiedza, pieniądze, wolność, altruistyczna miłość do POLSKI   są    najważniejszymi   faktorami   działań   Polaków w Polsce,w EU,w USA.


http://www.mzr.pl/pl/
http://www.ptpw.pl/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bcio%C5%82y_i_inne_zwi%C4%85zki_wyznaniowe_w_Polsce

http://www.eioba.pl/a/4vw0/bez-chrztu-w-966-roku-bez-religii-katolickiej-bylibysmy-dzisiaj-rosjanami

https://nowyekran.wordpress.com/2014/04/29/wlasciciele-polski/

http://www.dailyfinance.com/2014/05/19/how-altrias-dividend-policy-sets-it-apart/

https://www.flickr.com/photos/99175982@N00/4671528740

https://de.wikipedia.org/wiki/Altria_Group

Podobne artykuły


36
komentarze: 17 | wyświetlenia: 4942
169
komentarze: 169 | wyświetlenia: 26054
50
komentarze: 15 | wyświetlenia: 13948
34
komentarze: 16 | wyświetlenia: 15275
61
komentarze: 60 | wyświetlenia: 8015
44
komentarze: 23 | wyświetlenia: 9958
42
komentarze: 34 | wyświetlenia: 7910
42
komentarze: 23 | wyświetlenia: 3826
40
komentarze: 24 | wyświetlenia: 5360
41
komentarze: 76 | wyświetlenia: 4010
37
komentarze: 11 | wyświetlenia: 44740
35
komentarze: 22 | wyświetlenia: 9619
35
komentarze: 26 | wyświetlenia: 10191
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska