Login lub e-mail Hasło   

Czy diabeł rzeczywiście tkwi w szczegółach - jowy czy dyktatura ?

Usłyszałem od fana (tyka?) jowów, że o jowach "mam wiedzę szczątkowką, że mam się doedukować, że diabeł tkwi w szczegółach" których w domyśle ja nie znam i...
Wyświetlenia: 887 Zamieszczono 29/08/2015

Usłyszałem od fana (tyka?)  jowów, że o jowach "mam wiedzę szczątkowką, że mam się doedukować, że diabeł tkwi w szczegółach" których w domyśle ja nie znam i tym samym nie zauważam.  Ale czy  przysłowia zawsze są mądrością?  Chyba, że prawidłowo odczytywane. Ale że Polska to tamas...przeszłość, siła kataboliczna... to kobieta.. - dlatego Polak gubi się w szczegółach i traci z oczu konkrety i rzeczy najważniejsze. Ale rzecz jasna gdyby rzetelnie podejść do tego przysłowia, to diabeł a nie rozwiązanie - rzeczywiście tkwi w szczegółach - bo diabłowi zależy aby ludzie spierali się o szczegóły a nie patrzeli na rzeczy najważniejsze. A najważniejsze jest to, że ludzie muszą się zmienić i żadne ordynacje w tym nie pomogą - skąd znależć ludzi uczciwych do tego Sejmu, skoro większość narodu to cwaniaki? Z pustego Salomon nawet nie naleje.

Klany partyjne, rodzinne, nepotyzm to nie kwestia ordynacji ale choroba tego narodu - coś co istnieje wszędzie - w wielu środowiskach i miejscach pracy. Polakom w chwili obecnej najlepsze ordynacje by nie pomogły - sami Anglicy obchodzą prawo, rysują tak okręgi aby im pasowało - proszę poczytać  jak Zachód kombinuje przy tych jowach aby wyszło na ich - A Polak to przecież mistrz kombinowania i obchodzenia prawa - wpierw musi wzrosnąć etyka tego narodu, świadomość a potem można coś zmieniać na tym gruncie, fundamentach - wtedy to będzie wynikało z poziomu świadomości a nie z odgórnie narzuconych metod- będzie miało zakorzenienie w tej świadomości a nie w populistycznych hasłach.


Jak człowiek odziedziczy piękny ogród po zmarłym to nie znaczy, że będzie potrafił utrzymać jego rozwkit - albo jak człowiek będzie miał super auto to nie znaczy, że swoim użytkowaniem nie doprowadzi go do ruiny i będzie go stać na dobrej jakości benzynę - jowy to tylko narzędzie - jak dla mnie wcale nie takie dobre a i do tego narzędzia potrzeba wykonawców i obsługi i paliwa - a dla mnie Polacy nie będą w tej chwili dobrą obsługą i dobrym paliwem aby system hulał jak należy.

Najlepsze co może spotkać ten naród to sukscesywna przemiana w kierunku tego co dobre - ciężka, mrówcza, pozytywistyczna praca u podstaw - bez roszczeń i żądań, w akceptacji tego co jest. Naród musi się wyspowiadać i dostrzec swoje błędy - ale nie wyspowiadać księdzu tylko przed sobą. Polacy muszą zaprzestać ze sobą walczyć i się skłócać - nie może być np. tak że rządy każdej nowej partii rozpoczynają się od całkowitej negacji dorobku poprzedników - nawet gdyby było coś dobrego - dla Polaka przyznać komuś rację, to tak jakby okazać swoją słabość i przyznać wyższość przeciwnikowi, przyznać się automatycznie do własnego błedu. W ogóle zbyt głęboko tkwi w nas pojęcie przeciwnika, wroga - walki - zamiast współpracy, bo przecież wszystkim chodzi o wspólne dobro aby nam wszystkim jakoś się tu żyło bez względu na różnice - a więc wpierw trzeba zmarginalizować żródła które tworzą podziały a naistotniejszym źródłem podziałów jest Watykan.

Ale czy to możliwe, skoro tak wielu Polaków chciałoby narzucić innym swoją wizję, nie respektując praw tej drugiej strony? Dlatego piszę od czasu do czasu  o dyktaturze, bo ustrój musi być dostosowany do poziomu mentalnego i realiów światowej geo - polityki, gdzie tyle krajów łupi nas przez nasze wewnętrzne skłócenie i to, że tyle energii Polak traci na walkę z drugim Polakiem.

Szansa to wzięcie odpowiedzialności i dokładanie swojej cegiełki każdego dnia - działanie na rzecz uświadamiania Polaków, edukacji - aby coś zmienić nie da się tego zrobić w krótkim czasie - to jest praca na POKOLENIA - wpierw trzeba się zastanowić nie nad tym co by zrobić aby było lepiej w sensie materialnym, tylko nad tym co blokuje wiele aspektów naszego polskiego potencjalu i nie pozwala na wyzwolenie - co jest jak rak na tkance społecznej - trzeba możliwie jak najszbyciej przeciąć i usunąć ten wrzód. . A tym wrzodem jest Watykan - jestem PEWIEN NA 100 % , że to będzie ogromne dobrodziejstwo.


 Jak lekarz ratuje człowieka w stanie ciężkim , to nie zastanawia się nad tym co będzie później - ratuje życie i robi wszystko aby przywrócić podstawowe funkcje organizmu - tak samo jest z Polską, która po części jest w takim agonalnym stanie - jesteśmy martwym społeczeństwem. Jest zima - nie można oczekiwać, że po zimie nastąpi lato i czasy plonów i zbiorów - WPIERW TRZEBA zadbać o jakość gleby i usunąć chwasty które blokują potencjał - dopiero potem będzie sianie -podlewanie, pielęgnacja, okres wzrostu i zbieranie plonów.

Polacy to generalnie osoby emocjonalne, burzyciele - o ułańskiej fantazji a jak przyjdzie do racjonalnej, pozytywistycznej pracy u podstaw to prawie nikogo to nie interesuje - więc zawsze jest ta wiara w czarodziejską różdżkę - jowy i inne, które mają uzdrowić ten kraj. A ja w magiczne hokus pokus nie wierzę. Nikt nie powinien wierzyć. 

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1545
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1298
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3208
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2732
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 516
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2534
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1069
10
komentarze: 29 | wyświetlenia: 737
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3523
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 860
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1053
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2111
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Henear,  29/08/2015

Myślę podobnie.
By ruszyć naród, ci u władzy potrzebują wroga, kozła ofiarnego na zasadzie - my dobrzy, oni źli.
Hitler i Niemcy mieli wrogów - żydów, przez co ideologia hitlera miała podstawę by istnieć i być zaakceptowaną przez społeczeństwo, ironicznie jego ideologia podobna była do żydowskiej - naród wybrany, rasa panów.
Dopóki rządy w Polsce będą oparte na podziałach oraz ...  wyświetl więcej

  kamil30,  29/08/2015

@Henear: Nie ma przypadków, że naród żydowski trafił na Hitlera...Problem w tym, że wiele środowisk w Polsce często szuka wroga na zewnatrz - głównie te prawicowe - Żydzi, masoni, Unia, Rosjanie, Niemcy etc. Zawsze winni są oni, na zewnątrz a nie my - nawet jak są winni Ci wewnątrz to są na usługach tych na zewnątrz czyli agenci obcego wpływu - co do pewnego stopnia jest prawdą ale tylko do pewneg ...  wyświetl więcej

@kamil30: Tak, polityka watykanu to diabelski wpływ by skonfliktować człowieka z samym sobą.
Dzieli człowieka, sprawia że nie zna on siebie i swoich możliwości stając się poddańczo wiernym dogmatom.
Jedno z najciekawszych rzeczy w tej religii jest mechanizm zabezpieczający przed zdjęciem, pojawia się paniczny strach tak że człowiek wraca do "boga".
Trzeba więc znać siebie, żad ...  wyświetl więcej

@Henear: Jakim zdjęciem? To, że coś piszę nie znaczy, ze w to wierzę - publicystyka czy to profesjonalna czy amatorska opiera się na prowokacji. Pisałem też, że ustrój musi być dostosowany do poziomu mentalnego - w chwili obecnej kiedy Polska poprzez wewnętrzny burdel stała się kolonią Zachodu - dyktatura jest potrzebna, byłby to pragmatyzm - jeśli komuś nie pasuje Putin to niech modli się o polsk ...  wyświetl więcej

@kamil30: 1.Przed zdjęciem systemu, odinstalowaniem.
2.Mi potrzebna jest boskość nie Bóg, w osobowego nie wierzę.

Postawienie na dyktaturę byłoby cholernie ryzykowne i bardzo trudne do osiągnięcia.
Trzeba by zorganizowanej grupy, organizacji która po cichu przejęła by władzę, prawdopodobnie nie obyło by się bez trupów i ludzi którzy byliby w stanie poświęcić swoje życie, rozw

...  wyświetl więcej

  kamil30,  29/08/2015

@Henear: Oświeceni mistrzowie nie bawia się w reformowanie i zmienianie świata. Ja też nie wierzę w Boga osobowego, tylko tego który jest a którego można nazwać jakkolwiek. Który jest nasza najgłębszą tożsamością i my nim jesteśmy - Oceanem wiecznego superświadomego życia, w którym nie ma dualizmu i relacji -Bóg - dusza - jest jedno.

Na Węgrzech się udało i nie ma tam żadnego dyktatora - a

...  wyświetl więcej

  Henear,  29/08/2015

@kamil30: Odpowiednio zmotywowani ludzie daliby radę zmienić ten kraj, ja w to wierzę to jest możliwe do realizacji.
Gdyby Polacy zaczęli wierzyć we własne siły niż żydowski kult słabości, zmiana byłaby błyskawiczna

@Henear: "Gdyby Polacy zaczęli wierzyć we własne siły niż żydowski kult słabości, zmiana byłaby błyskawiczna "?Gdzie w Polsce? Czy w Wielkiej Brytanii, w Szwajcarii, w Niemczech,we Francji,w Grecji,we Włoszech, w USA,w Izraelu?Oczywiście wasza dyskusja dotyczy Polski. Rozumiem doskonale. . Wprowadzenie podobnych przepisów prawnych jak w Wielkiej Brytanii czy w Szwajcarii i ...sytuacja w Polsce się ...  wyświetl więcej

  Henear,  29/08/2015

@Marek Lipski: Najważniejsza jest koncentracja siły.
Gdyby najtęższe polskie umysły zjednoczyły siły i stworzyły dajmy na to niezależną organizację nastawioną na przywrócenie kraju do świetności...Oczywiście w podziemiu coś na wzór AK.
A tak kraj jest podzielone na kawałeczki, rozsypane puzzle.Ogólny chaos kreowany przez korupcję, chciwość oraz krótkowzroczność.
Dziecko nie po ...  wyświetl więcej

  kamil30,  29/08/2015

@Marek Lipski: Skąd Ty chcesz wziać tych uczciwych polityków? Nie porównyjmy się do Zachodu - tam też poltycy maja rózne pokusy ale istnieje system kontroli - ludzie o wiele bardziej patrzą politykom na ręce. Gdzie Rzym a gdzie Krym...

@Henear: I na czym ma polegać ta motywacja? Mamy to co mamy - realną rzeczywistość, zastaną -przyszłość buduje sie w tu i teraz - inaczej nie będzie - nie ma jej w marzeniach i fantazjach o lepszym świecie - nikt za nas tego nie zrobi- najlepsza motywacja by nie pomogła - źródlo tej motywacji by się skończyło i to co by zbudowano by się rozpadlo - ta motywacja to wzięcie odpowiedzialności i dokład ...  wyświetl więcej

@kamil30: Tak, chcesz budować zamek z cegieł, inni naokoło mur, jeszcze inni przychodzą z młotem by rozwalić to co z takim mozołem budujesz.

Oczywiście, masz jakiś pomysł na jego usunięcie? Moim jest by zaprzestać inwigilacji dzieci przez KK, usunąć religię ze szkół oraz opodatkować kościół.
Ale kleszcz łatwo nie puści + ma wsparcie społeczeństwa oraz politycznych dziwek które w zam

...  wyświetl więcej

@Henear: Tak więc sam to robię - w wielu miejscach wyrażam swoje poglądy - jakiś czas temu moja koleżanka ze studów przyjęła mnie na fb do grona znajomych ale jak zacząłem pod postami, które wklejała wyrażać w sposób krytyczny aczkolwiek kulturalny - swoje zdanie na temat religii, to mnie usunęła i wymyśliła bajkę, że to tak na prawdę z powodu, że wiele lat nie rozmawialiśmy. Ale sam widzę, że sto ...  wyświetl więcej

@kamil30: Porównałeś "co jest jak rak na tkance społecznej - trzeba możliwie jak najszbyciej przeciąć i usunąć tego wrzoda"
Rewolucja to tylko narzędzie do szybkiego usunięcia problemu, nic więcej.
Po dokonanym zabiegu gdy już oczyści się organizm można siać.
Jak szybciej uświadomi się człowieka? Miłymi słowami czy nożem pod gardłem?
Gdzie chodzi o życie tam nie ma półś ...  wyświetl więcej

@kamil30: " Skąd Ty chcesz wziać tych uczciwych polityków?"Napisałem "lojalnych" do Polski i jej mieszkańców. Polityk w każdym rządzie ma do dyspozycji prawnika a to nie oznacza, że prawnik stosuje "uczciwe" metody.Nie ma kraju bez wpływów lobbystów czy mafii, jednakże nawet lobbyści, pod rządami lewicowymi(demokraci)czy prawicowymi(republikanie) w USA ,w Kanadzie,Australii,w EU zachodniej są loja ...  wyświetl więcej

@Marek Lipski: A to sobie oczekuj i miej roszczenia - ja ich nie mam - wpierw potrzeba gleby, siania, podlewania, dbania - wzrostu a na końcu zbierania plonów - nie inaczej, nie inaczej - żadne kopiwanie jowów z Zachodu nic nie pomoże. Żadne wysokie zarobki - albo się ma uczciwość i lojalność albo i nie - dlatego starych wyjadaczy się nie zmieni - muszą wymrzeć pokolenia i przyjdą nowi - dzisiaj tzreba zaczać siać a nie czekać na cuda.

@Henear: Przekręciłeś moją wypowiedź - czasami to robisz jak nie pasują Ci pewne sformułowania - bo jak większość Pokaków jesteś trochę nastawiony na to co dzieli a nie łączy - toteż od czasu do czasu wytykasz mi aspekty moich poglądów z którymi się nie zgadzasz - ja nie jestem za rewolucją ale ewolucją, sukcesywną przemianą - rewolucje zjadają swoje dzieci - rewolucjoniści mają swoją rewolucję a ...  wyświetl więcej

@Henear: Nie - nie chodzi o życie ale o kraj - nie można odpowiadać tym samym -agresją na agresję - trzeba uświadamiać tych, którzy rokują - Ci, którzy mają poczucie siły zę są w grupie - czyli tchórze - w tym wypadku ludzie o mentalności religijnej stada - za ileś tam lat DOSTOSUJĄ SIĘ DO ZDROWEJ RESZTY. NIE INACZEJ.

@kamil30: Samo słowo "dzielić" jest już podziałem. Sam teraz podzieliłeś, oddzielając siebie od "mojego większościowego nastawienia"
Nadal nie rozumiesz, rewolucja to narzędzie, "przewrót" "antywirus" - zniszczyć to co niszczy, nie chemioterapia która osłabia cały organizm.Nie mordowanie i zamieszki, chcę byś zrozumiał to słowo, narosło wokół niego wiele negatywnych skojarzeń tak jak ze sło ...  wyświetl więcej

@Henear: Napisałem też "możliwie jak najszybciej" a nie jak najszybciej - spora cześć tego narodu to szerzyciele dżumy i raka - jak się gwałtownie przetnie wrzód to będzie kontrakcja - mieliśmy to w dawnych czasach - kontrreformacja - byłaby narodowa wrzawa i histeria, że chcą nas wymordować i zabrać narodową tożsamość - narobiłoby się więcej szkód niż pożytku -poza tym kto miałby budować nowy ład ...  wyświetl więcej

@Henear: Nie musimy sie ze wszystkim zgadzać - budzenie się ludzkiej świadomości to nie wojna - wojnę czyli dżihad człowiek powinien wytoczyć samemu sobie czyli własnej pysze, egoizmowi, ignorancji. Innej wojny i rewolucji nie popieram - ludzie muszą dojrzeć do pewnych spraw sami i już sporo się zmieniło w kwestii świadomości na temat religii - bez żadnej wojny i rewolucji. To dobry prognostyk.

@kamil30: nie pisałem o "kopiowaniu jowów z Zachodu".Pisałem o lojalności do narodu,do kraju,do państwa,do Konstytucji.Czy sądzisz że klony polityczne zmienisz?Czy sądzisz że będą spokojnie z pokolenia na pokolenie,jak to ma miejsce,zgadzać się na zmiany lub na utratę wpływów?Odpowiadam za Ciebie.Nie. Ewolucja?Tak ałe i respekt dla Konstytucji.Wyobraż sobie że jesteś Premierem.Przychodzi do Ciebie ...  wyświetl więcej

@Marek Lipski: Ale pisałeś o gratyfikacji i czymś w stylu kupowania lojalności za wysokie uposażenia.

@kamil30: Religia religią, ja mówię o rzeczach niezależnych od czyichś urojeń sci-fi.
Ludzie potrafią wierzyć nawet w Korwina, najczęściej młodzi, to też te zmiany świadomości nie są dla mnie jakoś przekonywujące.
Najlepsze co można zrobić to na bieżąco wyrywać chwasty, kwiaty same urosną.
Poprzez usunięcie tego co wzrostowi przeszkadza, roślina potrzebuje słońca i rośnie w gó ...  wyświetl więcej

@Henear: Ja piszę metaforami i wyjaśniam metafory konkretami - a Ty co rozumiesz pod hasłem wyrywanie chwastów? Ja nie popieram żadnej rewolucji - co ona miałaby oznaczać? Nie jestem utopistą, bo obserwuję pozytywne zmiany w mentalności Polaków. Podaj konkretne recepty? Moimi jest edukacja tych, którzy rokują - ale nie doceniasz ludzi - oni się stopniowo budzą. O wiele łatawiej np. zmienić pogląd ...  wyświetl więcej

@kamil30: Odpowiednia gratyfikacja jest ważna dla egzystencji polityka, jego przyszłości, jego rodziny. Poltycy tak samo jak żołnierze, policjanci, codziennie ryzykują swoim życiem. ale i nawet swojej rodziny.
Co zrobisz jako polski Premier w przypadku gdy spotkasz lobbystę, z wielkimi wpływami, który Tobie, jako Premierowi, grozi?Podałem wcześniej przykład."Przychodzi do Ciebie jako Premie ...  wyświetl więcej

@kamil30: Chwast - człowiek który nie wywiązuje się z powierzonej mu funkcji.Dodatkowo bierze łapówki uskutecznia przekręty i kolesiostwo.Zabiera miejsce ludziom którzy rzeczywiście chcą jak najlepiej dla swojego kraju spełniając funkcję w 100% bo wiedzą że dzięki swoje uczciwej pracy kraj się rozwija.
Odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach, proste - żadne utopie, tak jak powinno być.

@Henear: Ale dalej nie napisałeś co z nimi zrobić - zwłaszcza, że pod tym hasłem kryje się wielu obywateli tego kraju.

@Marek Lipski: Lojalności nie da się kupić. Chcesz powiedzieć, że polscy politycy nie są lojalni, bo zarabiają za mało? Gdzie Ty żyjesz? Przecież gadasz jakbyś samy był politykiem, to jest ich śpiewka. Na prawdę, proszę Cie...Ostatnio jakiś poseł pis powiedział, że ma 7, 500 tys. i narzekał, ze na chleb mu starcza ale...

Polityk czymś ryzykuje? No a niby czym? Litości bo mi się śmiech ze s

...  wyświetl więcej

@kamil30: Czy to nie oczywiste? Powsadzać do więzień, bez kaucji ani zwolnień warunkowych.
Nakładać takie kary aż im w pięty pójdzie, deportować, publicznie wyjawić wszystkie ich machlojki.
Możliwości jest bardzo wiele.

@Henear: A kto osądzi nieuczciwych skoro z pół kraju tego jest? Polska Temida? Sądy są uczciwe? Nieuczciwi uczciwie osądzą innych nieuczciwych? Przesadzam z tą połową kraju? Nie wiem ale kto miałby się za to zabrać? Dlatego piszę o ewolucji. Kasty mogą zarządzać motłochem..bo są silni głupotą i ignorancja ludu...Lud wie że w którymś kościele dzwoni ale nie wie dokładnie w którym - lud jest zbyt em ...  wyświetl więcej

@kamil30: AK-owcy mieli sąd podziemny, można wymyślić coś na podobnej zasadzie.Jak już mówiłem nie można współpracować z obecną władzą.

@Henear: Każdy może zrobić swoje podziemie, jak ktoś będzie siłą chciał coś narzucić a chodzi o to aby nie było żadnego podziemia. Jak już pisałem - to nie władza jest problemem, ona jest odbiciem, jak w soczewce skupia wady Polaków. .

@kamil30: Skąd się biorą wady? W złym wychowaniu, były wojny, komunizm odcisnął swoje piętno, kościół dodał swoje - inteligencję wymordowano - mamy to co mamy.
Usunąć zło, zasadzić dobro i chronić je by wydało własne plony.Właściwa ideologia poparta realną siłą to jest odpowiedź.

@kamil30: Czy politycy w Polsce są lojalni do narodu , do państwa, do Konstytucji?Sprzedaż Lasów to jest lojalność? Likwidacja szkół -to jest lojalność?Zakaz leków bez opłat w Polsce, dła dzieci,(rasizm) to jest lojalność do Narodu? Czy też to jest paniczny ,fizyczny strach przed lobbystami? Wiem że na moje pytanie:"Co zrobisz jako polski Premier "nie odpowiesz.Masz do Tego prawo.Możemy całą noc d ...  wyświetl więcej

@Marek Lipski: Co ma piernik do wiatraka? :-)

@kamil30: hahaha.Co zrobisz Panie Premierze?

@Henear: Taaa - rozbiory przez to samo wewnętrzne skłócenie i podział co teraz. Zło dobrem zwyciężaj - nie inaczej. Ile można zwalać na przeszłość? Ona nas nie usprawiedliwia - trzeba edukować czyli naprawiać glębę i siać.

@Marek Lipski: Jak najdalej od polityki - na szczęście nie mam takich zapędów.

@kamil30: Tak, pewnie, niestety żeby zwyciężyć trzeba się pobrudzić, nie raz przywalić w mordę i użyć argumentu siły, trzeba być sprytniejszym.
Teraźniejszość wynika z przeszłości, akcja - reakcja.
Ten kto wygra ustala nowe zasady i kreuje obowiązującą rzeczywistość.
Do oświecenia potrzebujesz mistrza, do silnego kraju potrzeba dyktatora patriotę.

Dumaj sobie w obłokach i czuj miłość czy co tam, ja podchodzę do tematu poważnie.Nara

@Henear: Masz prawo realizować własne metody a ja mam prawo realizować swoje. Więc jak widzisz na rewolucjonistę się nie nadaję - do dupy jestem w tym względzie. Mi wystarczy, że wszędzie jestem sobą, mówię co myślę - w dzisiejszych czasach to jest taki rewolucyjny czyn i akt - nie dbać co pomyślą znajomi i nie być konformistą. Ale jak będzie się szykowała jakaś zdrowa rewolucja to daj znać - jak ...  wyświetl więcej

@kamil30: ..To jest nas,2 Reptylian.,którzy nie chcą być Premierem.Czy są tutaj jeszcze Reptylianki?

  kamil30,  30/08/2015

@Marek Lipski: Żadnym reptylianem nie jestem :-)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska