Login lub e-mail Hasło   

Sposób na ogród pełen kwiatów bez chwastów.

Ogród to dla większości z nas miejsce, w którym znajdujemy wyciszenie i upajamy się pięknem przyrody. Nie ma nic piękniejszego w ogrodzie od widoku kwitnących kwiatów.
Wyświetlenia: 643 Zamieszczono 02/09/2015

Tutaj podpowiemy Ci jakie rośliny zasadzić, żeby cieszyć się nimi od wczesnej wiosny, aż do jesieni oraz co zrobić aby pozbyć się chwastów z kwiecistych grządek i rabat.

Oczywiście kwiaty to nie wszystko, trzeba również zwrócić uwagę na to, żeby ich wzrostu nie ograniczały chwasty. Na początku powinniśmy spróbować pozbyć się chwastów naturalnymi metodami, czyli pieleniem, zastosowaniem kory, agrowłókniny i ozdobnego żwirku lub zasadzenie roślin okrywowych. Jednak kiedy takie rozwiązania nie działają, dopiero wtedy sięgamy po środki chwastobójcze. Przy ich stosowaniu musimy uważać, by nie zniszczyć drzew, krzewów, czy kwiatów, które powinny zostać w ogrodzie.

Jeśli chcemy, aby nasz ogród cieszył oko od wiosny do jesieni musimy tak dobrać rośliny, by kwiaty były w ogrodzie przez cały letni sezon. Poniżej przedstawiamy Ci listę roślin kwitnących w poszczególnych miesiącach. To jaką kompozycję stworzysz w swoim ogrodzie zależy wyłącznie od Ciebie.

Rośliny kwitnące od marca do kwietnia

Pigwowiec – Zakwita już w marcu, ma piękne kwiaty o średnicy 3 centymetrów w kolorach od pomarańczowego po bordowe, to zależy od odmiany. Natomiast jesienią ma małe, twarde owoce, które nie nadają się w postaci surowej. Z jego owoców można robić nalewki i przetwory.

Forsycja to również krzew, który kwitnie od marca do końca kwietnia. Zanim wypuści liście, najpierw wypuszcza ogromną ilość żółtych kwiatów. Po przekwitnięciu przemienia się w krzew pełen długich, zielonych liści.

 Oprócz nich w tym czasie kwitną przebiśniegi, zawilce żółte, pierwiosnki oraz zawilce.

Rośliny kwitnące od kwietnia do maja

W tym miesiącu zakwita większość drzew oraz krzewów ogrodowych. Kwiecień to czas kwitnienia krzewów owocowych, takich jak agrest i porzeczka. Z drzew owocowych najwcześniej zakwitają morele, następnie brzoskwinie, później czereśnie, śliwy oraz wiśnie. W zależności od pogody kwitnienie tych drzew może ciągnąć się do początku maja.

W kwietniu kwitną również rośliny cebulowe, takie jak narcyzy, krokusy, tulipany, hiacynty, oprócz nich nasze oko w tym miesiącu cieszą pierwiosnki, stokrotki, śnieżniki, szachownice, magnolie, barwinek, fiołki, bergenie, bratki, serduszka okazałe i wiele innych.

Rośliny kwitnące od maja do czerwca

W maju najpiękniej kwitną jabłonie, głóg oraz wiśnie japońskie. Oprócz tego oko ogrodnika cieszy się z majowych kwiatów takich krzewów jak mahonia, migdałek, rododendrony, azalie, kalina, tawula wczesna, czy bez (lilak). Z mniejszych roślin kwitną szachownice, tulipany, begonia (kwitnie od maja do jesieni), bergenie, stokrotki, barwinki, konwalie, miesięcznice dwuletnie, kocimiętka (od maja do września), zawciąg nadmorski, szafirki, smagliczki skalne czy na przykład fiołki motylkowate.

Rośliny kwitnące od czerwca

W czerwcu wiele roślin rozpoczyna swoje kwitnienie, niektóre z nich kwitną nieprzerwanie nawet do jesieni. Tutaj przedstawiamy wam najciekawsze rośliny, które kwitną od czerwca przez całe lato i jeszcze dłużej.Rośliną, która rozpoczyna swoje kwitnienie w czerwcu, a kończy dopiero późną jesienią jest krzew róży, wiciokrzew, . Natomiast Zachyłek wielkokwiatowy oraz krwawnik pospolity kwitnie od czerwca, aż do października. Ostrogowiec i słoneczniczek szorstki kwitnie nieprzerwanie od czerwca do września.

Rośliny kwitnące od lipca i sierpnia do jesieni

Hortensje drzewkowe oraz budleja Dawida rozpoczynają kwitnienie już w lipcu, a przekwitają we wrześniu. Natomiast hortensje bukietowe obsypane są kwiatami od sierpnia do października, w takiej samej sytuacji są hibiskusy. Tutaj nie można zapomnieć również o wrzosach, które kwitną od lipca do października.

Z takiej listy kwiatów już można zaprojektować łady ogród, który będzie cieszył nasze oko przez całe lato i jesień.

Podobne artykuły


11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 456
11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 461
11
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1710
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 503
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 730
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 954
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 615
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 477
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 570
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 309
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 439
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 580
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 309
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 368
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 615
 
Autor
Artykuł  Maja Kot  (www),  02/09/2015

Brakuje mi własnego ogrodu, miejsca gdzie można, by się zaszyć i dłubać sobie w ziemi. Ale może kiedyś...
Teraz pole do popisu mam jedynie na balkonie - może jakieś rady jakie rośliny warto tam trzymać?

@Maja Kot: Zioła jak mięta, lawenda , rozmaryn dodatkowo 2 słoneczniki, koperek, szczypiorek..Odpowiednia "ziemia" wraz małym kompostem.Nie wyrzucać skorupek jajek.Inwestycja na parę miesięcy oprócz doniczek,ziemii,wody i czasu to tylko maksymalnie 50 złotych.Wystarczy poczekać,rozmawiać czasami z roślinkami,a balkon będzie mini szklarnią z własnymi ziołami.Dodatkowo można kupić panele słoneczne a ...  wyświetl więcej

  Maja Kot  (www),  03/09/2015

@Marek Lipski: Dziękuję za podpowiedź, muszę się za balkon zabrać, chociaż miejsca w nim naprawdę niewiele i teraz na głowie mam remont, ale w dalszej perspektywie na pewno widziałabym tam własnie jakieś zioła. I lawenda też mi się podoba.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska