Login lub e-mail Hasło   

Dlaczego odrdzewiacz powinien się znaleźć w każdym warsztacie?

Odrdzewiacze to specyfiki, które pomogą uporać się z korozją i zaoszczędzić sporo pracy, przy naprawie lub renowacji. Dlaczego powinien znaleźć się w każdym warsztacie?
Wyświetlenia: 390 Zamieszczono 02/09/2015

Śruba ani drgnie

Kto z nas nie zna przypadku zardzewiałej śruby, która nie pozwala się odkręcić. Nie trzeba być mechanikiem samochodowym, by spotkać się z tym problemem. Większość śrub ma to do siebie, że łatwo ulega korozji. Często z taką sytuacją spotykają się np. rowerzyści. Próbujesz wymienić baterie w zabawce, którą Twoje dziecko używa na podwórku? Wilgoć, na jaką jest narażona, również może stać się przyczyną korozji. Próbujesz odrestaurować zabytkową komodę? W każdym z tych przypadków może Cię spotkać problem zardzewiałej śruby. Siłowa próba jej odkręcenia może spowodować obrobienie gwintu, urwanie główki lub inne uszkodzenia, eliminujące produkt z użycia. Tutaj właśnie, na ratunek przychodzi odrdzewiacz, który poradzi sobie z problemem w kilka minut.

Najwygodniej, jeżeli posiada postać sprayu. Wtedy możemy dotrzeć nim do wszelkich zakamarków, a aplikacja nie będzie nastręczać najmniejszych problemów. Dodatkowo należy pamiętać także o tym, by preparat posiadał maksymalnie płynną, rzadką konsystencję. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że jego właściwości penetrujące okażą się wystarczająco wysokie.

Grunt to dobry podkład

Walcząc z rdzą, warto nie tylko kompleksowo ją usunąć ale także zadbać o to, by nie pojawiła się z powrotem zbyt szybko. Pomocne będą w tym preparaty, które stanowią połączenie odrdzewiacza oraz gruntu . Taki podkład może być stosowany do różnego typu materiałów: stali, miedzi, betonu czy glazury. Jego działanie jest wszechstronne, gdyż obejmuje walkę z rdzą, różnorodną korozją oraz nalotem wapiennym.

Preparaty o takich właściwościach działają na zasadzie usuwania rdzy oraz tworzenia w jej miejscu super lektyny fosfatowej. Dzięki temu uzyskujemy idealny podkład, o wyjątkowo dużej przyczepności, z szerokimi możliwościami dalszej obróbki.

Zimno nie sprzyja rdzy

Innego typu preparaty, opierające swe działanie na zasadzie szoku termicznego, są szczególnie polecane do luzowania skorodowanych i zatartych śrub. Ich skuteczność polega na zamrożeniu powierzchni rdzy. To w efekcie skutkuje powstaniem w niej mikropęknięć, które usprawniają głęboką penetrację środków smarnych. Specyfik ten bardzo silnie wypiera wodę, wnika w rdzę oraz chroni powierzchnię przed dalszą korozją, zabezpieczając ją smarem.

Dodatkowe wsparcie

Interesującym dodatkiem dla zabezpieczenia się przed powrotem korozji, może być użycie odpowiedniego sprayu, którego pigmenty głęboko wnikną w powierzchnię i odpowiednio ochronią ją przed ewentualnym utlenieniem. Posiadają one różne kolory – dedykowane do poszczególnych odcieni, ostatecznych warstw nawierzchni. Produkty te nadają się zarówno do zabezpieczania nowych jak i używanych już powierzchni, noszących lekkie ślady rdzy. Szczególnie polecane są we wszelkiego typu poprawkach, na małych powierzchniach.

Niezależnie od tego, czy w warsztacie spędzasz wiele godzin, czy też zaglądasz tam jedynie od czasu do czasu – w każdym przypadku warto, byś miał pod ręką odrdzewiacz i ułatwiał oraz przyspieszał sobie pracę, jeżeli tylko to możliwe.

Więcej na temat chemicznych środków do konserwacji i pielęgnacji różnego rodzaju układów metalowych znajdziesz tutaj.

Podobne artykuły


17
komentarze: 8 | wyświetlenia: 159816
33
komentarze: 99 | wyświetlenia: 7379
25
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4114
23
komentarze: 42 | wyświetlenia: 3341
22
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1811
20
komentarze: 22 | wyświetlenia: 1459
20
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1708
19
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1912
18
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1627
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 8965
18
komentarze: 30 | wyświetlenia: 62180
16
komentarze: 6 | wyświetlenia: 3146
17
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4146
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska