Login lub e-mail Hasło   

Eksmitują matkę z wcześniakiem.

Władze stołecznego Wawra nieczułe na ludzki los
Wyświetlenia: 607 Zamieszczono 03/09/2015

W poniedziałek komornik eksmituje samotną matkę z sześciotygodniowym wcześniakiem. Władze dzielnicy, które wyrzucają ją z mieszkania, oferują rodzinie niewielki lokal, w którym nie ma nawet łazienki. – W takich warunkach nie mogę mieszkać z Oliwierem, on jest słabego zdrowia – mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" zrozpaczona Kinga Wronka.


Oliwier przyszedł na świat niemal miesiąc przed terminem wyznaczonym przez lekarza. Jest wcześniakiem. Wymaga wyjątkowej opieki. – Jego organizm szybko się wychładza. Muszę uważać nie tylko podczas kąpieli, ale nawet w trakcie karmienia – mówi zatroskana Kinga Wronka. Podkreśla, że mimo wielu problemów związanych z urodzeniem dziecka jest ono jej radością.


Jednak rodzinne szczęście nie trwało długo. Komornik wyznaczył termin wyprowadzki z zajmowanego mieszkania na 9 września br. Powołał się na wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy-Pragi Południe z 2009 r., który nakazał eksmisję. Pozew złożyło Miasto Stołeczne Warszawa, bo matka pani Kingi zadłużyła mieszkanie. – Mama się wyprowadziła, a ja przez długi czas nic nie wiedziałam o zaległościach – tłumaczy Wronka. Pani Kinga starała się spłacać należności. Niestety straciła pracę i nie zdołała pokryć zobowiązań.


W tej sytuacji wniosła do sądu pozew o ustanowienie prawa do lokalu socjalnego. Sprawa ciągnęła się kilka lat. Sąd I instancji przyznał pani Kindze prawo do lokalu socjalnego ze względu na bezrobotność. M.st. Warszawa odwołało się od tego wyroku i sąd apelacyjny cofnął sprawę do ponownego rozpatrzenia. Choć w lipcu na świat przyszedł Oliwier, sąd nie wziął tego pod uwagę. Podtrzymał wyrok z 2009 r. o eksmisji.


Zródło,autor:

niezależna.pl

http://niezalezna.pl/70534-eksmituja-matke-z-wczesniakiem-wladze-stolecznego-wawra-nieczule-na-ludzki-los

P.S:Nie popieram PO-PSL czy PiS  ale niezależna.pl ,czasami przekazuje informacje,które musi znać Polska,Polonia,EU.

Podobne artykuły


75
komentarze: 30 | wyświetlenia: 126192
35
komentarze: 163 | wyświetlenia: 3719
20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 2578
20
komentarze: 27 | wyświetlenia: 2689
19
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1627
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1271
9
komentarze: 8 | wyświetlenia: 655
25
komentarze: 52 | wyświetlenia: 2456
24
komentarze: 13 | wyświetlenia: 2345
25
komentarze: 32 | wyświetlenia: 2001
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15317
10
komentarze: 106 | wyświetlenia: 869
 
Autor
Dodał do zasobów: Marek Lipski
Artykuł

Powiązane tematy

Ja nie widzę w tym art . jakiejkolwiek krzywdy tej pani. Przecież ta pani zanim otrzymała ten wyrok, a to stało się już 6lat temu - mieszkała w mieszkaniu zadłużonym co najmniej kilka lat. Czyli kilkanaście lat za frajer ! A teraz narzeka ... na co ? Na lokal socjalny ! Ileż to ludzi jeszcze w gorszych warunkach potrafiło żyć i wychodzić na prostą. Nauczy się odpowiedzialności za siebie i dziecko ...  wyświetl więcej

Sukces „Codziennej”: Eksmisja matki z dzieckiem odroczona

http://niezalezna.pl/70566-suk(...)roczonaDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska