Login lub e-mail Hasło   

Na wakacje wynajętym samochodem

Naprzeciw zainteresowaniu klientów wychodzą wypożyczalnie samochodów, które cieszą się rosnącą popularnością, zarówno w kraju jak i za granicą.
Wyświetlenia: 426 Zamieszczono 05/09/2015

Pomysłów na wakacje i wczasy nie da się zapewne zliczyć. Urlop można spędzić w Polsce, można zafundować sobie pobyt w gorącym, egzotycznym kurorcie lub postawić na wycieczkę objazdową po wybranym kraju czy określonym regionie świata. Podejmując decyzję dotyczącą letnich wojaży przede wszystkim musimy postanowić o środku transportu jakim wyruszymy w drogę. Wszystkie mają swoje wady i zalety, jednak nie ulega wątpliwości, że większości z nas najbardziej zależy na mobilności, szybkości, komforcie podróży. W związku z tym naprzeciw klientom wychodzą wypożyczalnie samochodów, które cieszą się rosnącą popularnością, zarówno w kraju jak i za granicą.

Wypożyczone auto a inne środki transportu

 Przede wszystkim należy podkreślić, iż z usług firm wypożyczających samochody korzystają często osoby podróżujące samolotem lub pociągiem, a także autobusem. Jeżeli, przykładowo, zależy nam na wczasach w oddalonym, egzotycznym kraju, najszybciej dostaniemy się na miejsce samolotem. Od razu po przylocie możemy wynająć samochód i swobodnie poruszać się na danym obszarze. Decydując się na przemieszczanie się samochodem, oszczędzamy sporo czasu, gdyż nie musimy martwić się o rozkłady jazdy oraz mamy możliwość dotarcia we wszystkie miejsca, nawet te, do których komunikacja miejska nie dociera. Co więcej, możemy indywidualnie planować przystanki podczas podróży – jest to szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi.

 

Dla tych, którzy całą trasę (spod domu do miejsca docelowego) zamierzają pokonać samochodem, oferty wypożyczalni samochodów także mogą okazać się atrakcyjne. Chodzi o osoby, rodziny, które nie mają swojego samochodu. Zdarza się, że nasze własne auto jest akurat w naprawie bądź nie jest wystarczająco sprawne. Wreszcie może być tak, że pojazd, którego jesteśmy posiadaczami, nie jest wystarczający lub odpowiedni do letnich wypadów oraz wakacyjnych wycieczek całą rodziną, np. brakuje w nim klimatyzacji, jego bagażnik jest zbyt mały, by pomieścić wszystkie bagaże. Małe, miejskie auto możemy więc zastąpić komfortowym vanem, a niezbyt bogato wyposażony pojazd – samochodem nowym, wygodnym i ekskluzywnym.

 

Czasem wakacje planujemy ze sporym wyprzedzeniem, czasem jednak pomysły na letnie wyjazdy pojawiają się spontanicznie, wręcz z dnia na dzień. W takich sytuacjach trudniej jest nabyć bilet na samolot w odpowiednim terminie, a jeśli takowy można zakupić, często jego cena się nie kalkuluje. Samochód daje w tym względnie niezależność i swobodę. Wystarczy, że tu i teraz podjęta zostaje decyzja o wynajęciu auta, by chwilę potem auto zostało podstawione przez pracownika wypożyczalni tam, gdzie klient sobie tego życzy.

 

Wynajem auta za granicą

 

Wynajem auta za granicą dobrze jest zaplanować jeszcze przed wyjazdem. Warto sprawdzić czy w kraju, do którego się wybieramy w ogóle mamy szansę trafić na wypożyczalnię samochodów. Dobrze jest zrobić rezerwację wybranego auta wcześniej, by na miejscu nie tracić czasu na szukanie odpowiedniej oferty. Nie należy zapominać o sprawdzeniu i upewnieniu się, co zawiera się w kwocie, którą mielibyśmy uiścić. Warto sprawdzić czy i jakie ubezpieczenie jest zawarte w ofercie, a także to, jak wygląda kwestia kaucji (w wielu firmach wpłacanie takowej jest wymagane). Pamiętajmy, by najlepiej wybierać takie firmy, które nie narzucają limitu przejechanych kilometrów. Koniecznie należy poinformować wypożyczalnię jeśli zamierzamy wynajętym autem wyjechać do innego kraju lub wybrać się na inną wyspę (np. w przypadku Wysp Kanaryjskich).

Warto dodać, że ceny za wypożyczenie auta w krajach Unii Europejskiej są bardzo podobne do tych, które można spotkać w Polsce.

Podobne artykuły


14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 824
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 771
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 834
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 660
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1302
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 587
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 132
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1366
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1214
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 742
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 511
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 885
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 644
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 791
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 292
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska